Ayhan Gerçekler

Ayhan Gerçekler

Çevirmen
7.6/10
8 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
323 syf.
·Beğendi·7/10
Dostoyevski'nin kişilerinin hiçbirinin fiziki bir özelliği okuyucunun kafasında yer etmez . Edebiyatta , onunkiler kadar göz önüne getirilmesi , canlı yaratıklar olarak düşünülmesi güç olan karakterler yoktur. Bu karakterlerin yaratıcısının ilgilendiği şey, vücutları değildir, ruhları ve insanla arkadaki bilinmeyen karanlık gerçek arasındaki ilişkidir.
Edvard Hallett Carr

Dostoyevski 'nin bir biyografisi ve yazarın bazı eserlerinin incelemesi.

Klasik Rus edebiyatını takip etmeyen çoğu insan Tolstoy ve Dostoyevski'yi karıştırır.
Aslında birbirinden çok farklı bu iki dehanın yaşantısını öğrenmek için iki kitap öneriyorum Tolstoy için Henri Troyat'ın biyografisi ve Dostoyevski için de Edward H. Carr'ın bu kitabı.

Ciddi sağlık problemleri ve yoksulluk ile boğuşan Dostoyevski ortaya ilk çıktığında zamanın ünlü yazarları Turgenyev ,Nekrasov Dostoyevski'yi onu Edebiyatın sivilcesi diye tanımlarlar.
Ve aşağıdaki hiciv onun başlangıçta yaşadığı zorlukları özetler niteliğinde.

Edebiyatın yüzünde
Vakti geçmiş bir sivilce gibi çıktın.
323 syf.
·27 günde·8/10
Kitabın yazarı, ön kapağıyla Dostoyevski'yle ilgili vuruşu yapıyor aslında.. Kitaplarını nasıl yazdığı; çocukluk, gençlik ve yaşlılık yıllarıyla ilgili çok ilginç bilgiler mevcut.
Merak uyandırıcı.

Dostoyevski, insanları uçurumun kenarına sürükleyen ve baş aşağı düşmelerini önlemek için de, yarı çürümüş eski tahtadan yapılma, sallanıp duran parmaklığa güvenen bir yazardır.
Edward Harlett Carr - Ön Kapak

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayhan Gerçekler

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 55 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.