Ayla Kapıcı

Ayla Kapıcı

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Adı:
Ayla Kapıcı
Unvan:
Yazar
Gençlik hep özgür takılmak uğruna anne babaya isyan başlatır, başkaldırır. Yaptığı her serserilik, serserilik değildir aslında ona göre özgür yaşamanın legal ya da illegal yoludur.
80 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Dipnotum: Bir kadından kadın hayatı okuduğunuz da acaba kendi hayatımı diye merak ediyorsunuz.

Özel Notum: Yazan ve yazılanlar arasında çok çelişkiler var!

Kitap Yorumum: “Bir insan yüreğinin en kuytusunda boğulur bazen; çünkü insan orada ancak kendine dürüsttür, sadece kendine yalan söyleyemez. Kendini bulur aslında bütün haya-tını sorgular."
Bu söze katılmıyorum diyeceğim. Kızma Ayla Kapıcı. İnsan yalanı öğle bir söyler ki önce kendi inanır. Sonrada çevresini kandırmaya başlar. Güçlüyüm der der der aslında güçsüzdür. Bununla kendini kandırır ve gerçekleri unutur. Yolda yürüyüşü değişir. Tamam kapalı kapılar ardında ağlar ama o ağlama yalanını güçlendirmek içindir. Bunu Alev'de gördük.
İsimsiz hayatlar farklı mekânlar. Kitabına gelince.
Kitabı incelemek için bir iki yerinden okursanız isyan hissedeceksiniz.
Okumaya başladığınızda bir kadının itiraflarını.
Ortalarına geldiğinizde kafanız karışacak. Kısa hikâyeler okuduğunuzu sanırken birbirini takip eden kelimeler olduğunu anlamaya başlayacaksınız.
Bittiğinde tüm düşüncelerin değişecek. Bazen bir cümle ile 1700'lü yıllara gidecek. Bazen de yaşadıklarınız gözünüzün önüne gelecek. Son hikâyede ise aşkı başka bir gözle göreceksiniz. O son nokta.
İsyan, itiraf, hayal, yıkılma, özlem ve birçok duyguyu bu kitapta bulacaksınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayla Kapıcı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.