Ayşe Balıbey Tanıl

Ayşe Balıbey Tanıl

Yazar
7.7/10
31 Kişi
·
90
Okunma
·
5
Beğeni
·
519
Gösterim
Adı:
Ayşe Balıbey Tanıl
Unvan:
Türk Öğretim Üyesi, Hukukçu, Yazar
Doğum:
Antakya, Türkiye
Antakya’da doğdu. Hukuk fakültesinden mezun oldu. Kurumsal bir şirkette avukatlık yaparken istifa edip “ayseninbavulu” adlı bir blog açtı ve yazıları birçok yerde yayınlandı. Yak›n zamanda bir sinema filmi, dizi ve reklam metinleri yazdı. Bir yandan metin yazarlığı yapmaya devam edip diğer yandan vakıf üniversitelerinin hukuk kürsüsünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
Şimdi mutluluk nedir desem, hepiniz sağlık, aşk, huzur, para diye başlarsınız sıralamaya ama asıl mutluluk, sabah erken kalkmak zorunda olmadığımız bir hayattır.
200 syf.
·Beğendi·8/10
Kafanız oldukça dağınıktır ama kitap okumak isterseniz.Ağır kitaplara odaklanamadığınızda yalın akıcı dilde ve eğlendirici bir kitap arıyorsanız işte tam aradığınız türden bir kitap kahkahalarla okuyacaksınız :)
200 syf.
·8 günde·8/10
Güzel,akıcı bir dile sahip yazar. Okurken çok eğlendim,bazı yerlerde kahkahalarıma engel olamadım. Kitaptaki baş karakterin hazır cevaplı oluşuna ve benzetme yaparak kurduğu cümlelere hayran kalacaksınız.
200 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Evet bende beyaz yakalı bir plaza çalışanıyım. Tüm yazılanlar bana mı yazılmış veya beraber mi yazmışız anlayamadım. :) tespitler süper ve çok yerinde. hem sistemin kölesi olup hemde değilmiş gibi yapmakta üstümüze yok zaten. mutlaka okuyun , kendinizden bir şey bulmamanıza imkan yok, hatta okurken o kadar eğleneceksiniz ve güleceksiniz ki kendinizle bile dalga geçebilir hale geleceksiniz. ay acaba Elif ben miyim bile diyebilirsiniz. eğlenmek , gülümsemek hatta sesli gülmek istiyorsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız.
200 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yorumuma ilk önce şununla başlamak istiyorum:.

Son zamanlarda müthiş gerilmiş ben'e harika geldi bu kitap. İlk 50-60 sayfası gayet sakinken sonra sonra kahkahalar başladı. Hatta son 50-60 sayfada kahkaha sesimden oğlum uyanmasın diye kendimi sıkmaktan bir hal oldum.nerdeyse koltuktan düşüyordum kişilere taktığı isimlere bayıldım:Optik mesela biri. Bir de bu kitap bana birini hatırlattı ki sormayın gitsin;hem de baş kahramanımız da annesiyleymiş,aynı aynı yav bunu mutlaka okuyup gülün,e mi canlarım.
Biraz da içeriğinden bahsedelim;gazetecilik bölümünü ikincilikle bitiren elif nihayet bir gazetede işe girer. Kendisine verilen köşe ise hiç alakasının olmadığı astroloji köşesi. Ve olaylar burdan sonra başlayıp renkleniyor. Kitabın sonu öyle bir şekilde bitiyor ki ikinci kitap beklentisindeyim. Sevgili yazarımız,ikinci kitap da aynı modda olsun lütfen Hadi bakem kitapla kalın.
200 syf.
Çok güzel bir kitap. Arkadaşlara hediye olarak düşünülebilir. Bunaldığınız da sıkıldığınız da bir ara nefes olarak okunmalı. Eğlenceli ve komik.
Kesinlikle kendinizden şeyler bulacaksınız.
Tavsiye ediyorum.
200 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kapitalist sistemin modern köleleri, beyaz yakalı plaza çalışanları! Evet evet size sesleniyorum.. Hepiniz bu kitabı okumalısınız!
Hepimizin iş hayatında karşılaştığı olayları, insanları öyle güzel ve içtenlikle anlatmış ki kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Kimin çevresinde kraldan çok kralcı, kimin çevresinde kendini bilmez, kimin çevresinde egosundan kendinin aslında ne olduğunu idrak edemeyen insan yok ki.
http://www.bumesele.com/...-ayse-balibey-tanil/
200 syf.
·9/10
çok keyifliydi :)

Merhaba! Söğütlüçeşme metrobüs durağından Elif Akay ben. Çiçeği burnunda bir gazete çalışanıyım. Ofiste sandalye yerine tabure, bilgisayar yerine hesap makinesi verdiler elime, o derece seviliyorum. Kurumsal bir beyaz yakalı gibi giyinmeyi asla beceremiyorum, belden sıkmalı balon eteğim ve gülleci vücudumda azap çeken karpuz kollu gömleğimle tam bir patatese benziyorum. Ama olsun, gazeteciyim ben. Hem de göğü delen plazaların birinde! Çalışma arkadaşlarımın en sevdiği atasözü: Kahve içmeden ayılamıyorum! Neden? Çünkü kendileri Brezilya göçmeni! Kütüğünü sorsan Kars’tır, Çorum’dur; iki göbek ötede nenesi sabah namazından sonra ekmek pişiriyordur ama o kahvesiz ayılamaz!

Gidip canımı dişime takıp Gazetecilik okudum, hem de okulu ikincilikle bitirdim. Prestijli bir gazetede Ortadoğu muhabiri olup haki çantamla Maliki, Talabani, Gulyabani’yle röportaj yapacağımı sanırken kendimi Astroloji köşesi yazarken buldum. Üstelik yıllarca gazetenin burç köşesini yere serip salça ekmek yemişim, ne aslanı bilirim ne kaplanı. Zalim genel yayın yönetmenim ve onun yalaka sağ kolu ise kara bahtıma kör talihime
tüy dikti.
200 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Ağır ya da uzun kitapların arasına küçük, kısa ve de keyifli olan kitaplar eklerim. Bir nevi beyni tazelemek için. Her şeyin başı Merkür'de benim için böyle bir ara kitaptı. Beklentimden daha çok eğlendirdi. 4-5 yerde baya baya güldürdü. Kilolu bir insan olan Elif'in iş görüşmesi ile başlayıp, plaza insanı olmasının hikayesi. Astroloji köşesinde burç yorumları yazarak gazetecilik dünyasına giriş yapan Elif'in, plaza insanını eğlenceli bir şekilde eleştirmesine kahkalar atıyorsunuz. Annesi, komşuları, yöneticileri, çalışma arkadaşları ile ilişkileri ve içine düştüğü durumlar özlü sözlerle, hazır cevaplılıkla süslenmiş. Eğlenmek istiyorsanız okumalısınız.
200 syf.
·Beğendi·9/10
Kafa dağıtmalık,atıştırmalık ,hafif,eğlenceli,bol bol kahkaha attıran çabucak biten bir kitap arıyorsanız #herseyinbasimerkur e bir göz atın ...Ben çok eğlendim okurken "cilemse çekerim,kaderimse gülerim "o vakit bol bol gülümseyelim....
200 syf.
Kahkaha attıran bir kitap. Çılgın bir komedi, az biraz maceralı. Bol bol saptama ve laf sokma içeriyor. Ayrıca özlü sözler dağarcığım epey genişledi. Son sayfayı da çevirdikten sonra "İyi ki okumuşum." dedirtti. Şiddetle tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Balıbey Tanıl
Unvan:
Türk Öğretim Üyesi, Hukukçu, Yazar
Doğum:
Antakya, Türkiye
Antakya’da doğdu. Hukuk fakültesinden mezun oldu. Kurumsal bir şirkette avukatlık yaparken istifa edip “ayseninbavulu” adlı bir blog açtı ve yazıları birçok yerde yayınlandı. Yak›n zamanda bir sinema filmi, dizi ve reklam metinleri yazdı. Bir yandan metin yazarlığı yapmaya devam edip diğer yandan vakıf üniversitelerinin hukuk kürsüsünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 90 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.