Aysun Velioğlu

Aysun Velioğlu

Yazar
9.1/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
268
Gösterim
Adı:
Aysun Velioğlu
Unvan:
Yazar
Eğitim :
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Fakültesi

Adana Anadolu Kız Lisesi
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Basım tarihi yeni olmasına rağmen bazen güncelliğini yitirmiş bilgiler içeren makaleler barındırıyordu. İngilizce okuyup anlayabiliyorum diyen herkesin okuyarak ve uygulamalarını çözerek kendisini sınamasını tavsiye edebileceğim bir kaynak. Reader at Work 2, More to Read 1&2 de önerilebileceğim hoş pratik kazandıracak kitaplardır. Onları da elimde bulunduruyorum ve onları da kullanarak pratiğimi arttıracağım. Benim dilime çok katkısı oldu. More to Read serisi daha ağır ve uzun makaleler ve zor bir dil içermekte. Tabi hiçbir makale okuma teşebbüsünde bulunmamış öğrenciler için öncelikle Reader at Work serisini kullanmalarını öneririm.
Kolaydan zora bir şekilde ilerleyen diliyle harika bir İngilizce pratik kitabı. İçinde, çeşitli konularda kısa kısa yazılar var. Yazıların sonunda test, boşluk doldurma gibi alıştırmalar var. Konular genellikle ilgi çekici, birkaç örnek; Mahatma Gandhi, Charlie Chaplin, Life in Space, Industrial Pollution, Explorers of America vb. Yani aynı zamanda genel kültür kitabı bir nevi.
Kitap oldukca guzel, genel kulturu arttiran makaleler ve yazilardan olusmus. İlerlerken zorlasmasi da cok guzel cunku alisiyorsunuz ve korkutmuyor gozunuzu. Sadece, biraz daha fazla/farkli kelimeler icerebilirdi diye dusunuyorum, ikincisini de merakla okuyacagim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aysun Velioğlu
Unvan:
Yazar
Eğitim :
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Fakültesi

Adana Anadolu Kız Lisesi

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.