B. Michael Bendis

B. Michael Bendis

Yazar
7.9/10
292 Kişi
·
851
Okunma
·
12
Beğeni
·
976
Gösterim
Adı:
B. Michael Bendis
Tam adı:
Brian Michael Bendis, Brian Bendis
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı
Doğum:
18 Ağustos 1967
Brian Michael Bendis
Çizgi Roman Yazarı
Doğum: 18 Ağustos 1967, Cleveland, Ohio, ABD
Eğitim: Cleveland Institute of Art
Filmler: Torso: The Evelyn Dick Story
"Polisler tarafndan korunan bir hasta odasına girmenin zor olacağını düşünürdünüz. Ama şunu örendim ki; bunlar çaylak polisler. 
Başa çıkması basit. 
Çaylaklar üniformalarına bayılırlar, ve kızların da bayıldığını sanırlar. Belki bazıları seviyordur."
B. Michael Bendis
Sayfa 1 - Marvel - Jessica Jones
"İşte o an... Benim için... O an günü kurtaramayacağımızı... Kurtarmayacağımızı değil... Kurtaramayacağımızı düşündüğüm tek andı.
Ama kurtardık."
152 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle ben de birçok insan gibi marvel filmlerini merakla takip ediyordum fakat avengers filmlerinin sonuncusu da nisan ayında çıkınca bu seriye çizgi-romanlar ile devam etmek istedim.

Çizgi-romanın konusuna gelecek olursak; eski avengers üyelerinden birinin saldırısından sonra dağılan Avengers'in , Karl Lykos ve 42 diğer mahkumun hapishaneden kaçışı sonrasında, takıma yeni katılan üyeler ile tekrar The New Avengers olarak bir araya gelişini okuyoruz.

Bence çizgi-roman okumaya başlamak istiyorsanız bu çizgi-roman gayet güzel bir seçim.
Herkese tavsiye ederim.

İyi okumalar..
144 syf.
·9/10
Daredevil karakterinin en kaliteli ve en başarılı serilerinden biri olan bu uzun soluklu seride tempo bir an olsun düşmüyor. Hem aksiyonu bol olan hem de çoğunlukla Daredevil’ın / Matt Murdock’ın psikolojisini merkeze koyan bu seride Bendis hikaye anlatımıyla harikalar yaratırken, Alex Maleev de çizimleriyle seriyi üst seviyeye taşıyor. Seri hakkında daha detaylı bir inceleme için blogumdaki şu yazıyı okuyabilirsiniz: https://cokmucomic.wordpress.com/...-1-10-bendis-maleev/
164 syf.
·Beğendi·7/10
aslında tam olarak bir yorum yapmayacağım, sadece bu çizgi-roman hakkındaki düşüncelerimi yazacağım.
öncelikle ilk okuduğum çizgi roman olduğunu söylemek isterim. Marvel filmlerini çok severek izliyorum ama Marvel filmlerde görüldüğünden daha büyük bir evren var. o yüzden bilmediğim, tanımadığım birçok süper kahraman vardı. ben de bu yüzden Google'dan aratarak bilgi sahibi oldum bazı kahramanlar hakkında.
ama genel itibariyle güzel bir çizgi romandı. son sayfaları en çok hoşuma giden kısmı oldu.
çook daha güzel olabilirdi, ama orta derecede iyiydi bana göre.
12 syf.
·1 günde·6/10
An introduction to Jessica Jones as well as Daredevil. I am not particularly fond of the art style but I liked the look of Daredevil. I'm not sure I would continue reading Jessica Jones though. (Didn't really enjoy the show too)
17 syf.
Kendi özel bürosunda dedektiflik yapan eski kostümlü süper kahraman Jessica Jones ve ona hayatı zehir eden ezeli düşmanı, kötü Dr. Zebediah "Killgrave" (Purple Man) arasındaki mücadele ve psikolojik gerilime dayalı 5 ciltlik bir çizgi roman serisi...

Sürükleyici kurgusu sayesinde bir çırpıda okuyup bitirdiğim bir seri oldu.

Seri numaralarının (genel seri içinde) 13 - 17 arası olması kafanızı karıştırmasın sakın. İki karakterin geçmişte yaşadığı olaylara ilişkin olay akışında arada ufak tefek bilgilendirmeler yapıldığı için Jessica Jones serisinin bundan önceki ciltlerini okumadan da bu seriyi okuyabilirsiniz.

Okumaya başlamadan önce Jessica Jones ve Killgrave hakkında küçük bir araştırma yapmanız da faydalı olacaktır.

Okurken her şey iyice arap saçına döndü ve kendini tekrar etmeye başladı sandığınız bir anda sizi sürpriz bir son bekliyor...

Jessica Jones Purple Man'ın Dönüşü - B. Michael Bendis
Jessica Jones #14 - B. Michael Bendis
Jessica Jones #15 - B. Michael Bendis
Jessica Jones #16 - B. Michael Bendis
Jessica Jones #17 - B. Michael Bendis
176 syf.
Bazi sahneleri hizli gecmisler ve tam anlasilmamisti tek puani oradan kirdim onun disinda gercekten mukemmel bir cizgi romandi devamini okumayi sabırsızlıkla bekliyorum
120 syf.
·10/10
David Mack olağanüstü bir çizer.
Çr ikonlarına yeni yorum getirmek zordur, Mack bunu başarmış. Stili yeni.
Ayrıca kişi olarak da sevilmesi gereken bir çizer çünkü dünyanın her yerini gezip engelli çocuklara çizim atölyeleri düzenliyor. Facebook'taki sayfasını takip etmenizi öneririm.
Çiziminiz varsa yollayabilirsiniz..
164 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Güzel bir seri başlangıcı. New Avengerslar o kadar iyi olmasa da bu çizgi roman senaryoda da karakter odağında (özellikle scarlet witch için) da çok başarılı. Elinize fırsat geçerse okunmalı.
lavin//
lavin// The New Avengers İntikamcılar Sayı 1 - Firar'ı inceledi.
152 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Aslında bu çizgi romanı okuyalı biraz oldu ama yorumunu yazmayı unutmuşum. Şimdi aklıma geldi, birkaç şey yazayım bari. Zaten uzun zamandır çizgi roman okumak istiyordum ama nereden başlayacağımı bilmiyordum. Avengers'dan başlamam gerektiğini öğrendim ve ben de gördüğüm ilk yerden ilk sayıyı aldım.
Şunu söylemeliyim ki çizgi roman okuma alışkanlığım olmadığı için okurken biraz yoruldum. Resimleri incelemeniz ve onları zihninizde bir paragrafa dökmeniz gerekiyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Çünkü olaylar kavramaya çalışırken biraz zorlandım. Ancak bu çizgi roman okumaya son verdiğimi göstermiyor elbette. Sadece tekniğimi biraz geliştirmem ve çizgi roman okuma tüyolarını öğrenmem gerekecek.
Bu ilk 6 -emin değilim- sayıdaki olay şu: Avengers bir mağlubiyet sonucu dağılıyor. Sonrasında yeni bir Avengers kuruluyor falan fişman. Dediğim gibi, olayları kavrayamadım.
Sizin de bu anlamsız yorumla vaktinizi çaldım. Özür dilerim :(
(Eğer çizgi roman hakkında tavsiyeleriniz varsa yorum yazın veya mesaj atın. Seve seve cevaplarım.)
120 syf.
·7/10
Kapağını çok beğendiğim için almıştım kitabı. Okuduğum ilk Daredevil çizgi romanıydı. Alex Maleev'ın çizimleri çok karakteristikti. Farklı çizimleri seviyorum, kitabı da sevdim. Biraz dram ağırlıklıydı yani aksiyon yeterli değil gibiydi. Genede ben beğendim.

Yazarın biyografisi

Adı:
B. Michael Bendis
Tam adı:
Brian Michael Bendis, Brian Bendis
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı
Doğum:
18 Ağustos 1967
Brian Michael Bendis
Çizgi Roman Yazarı
Doğum: 18 Ağustos 1967, Cleveland, Ohio, ABD
Eğitim: Cleveland Institute of Art
Filmler: Torso: The Evelyn Dick Story

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 851 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 186 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.