Bahtiyar Kurt

Bahtiyar Kurt

Çevirmen
8.7/10
11 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
222 syf.
·3 günde·Puan vermedi
kitap çok güzel.çevremizdeki olayların bilimsel şekilde nasıl meydana geldiğini anlatıyor.özellikle doğa olaylarını incelemiş.okumanızı tavsiye ederim.
80 syf.
Sanıyorum herkes güne kuş cıvıltılarıyla başlamayı sever, gökyüzüne baktığında dans eden kuşları görünce mutlu olur. İşte bu kitapta o dansların aslında neler anlattığını, o cıvıltıların hangi kuş türlerine ait olduğunu görüyoruz. Kuşları renklerinden, gagalarından, tüylerinden nasıl ayırt edebileceğimizi, hangi kuşları nerelerde görebileceğimizi öğreniyoruz. İçindeki bilgiler de çizimler de harika. Küçük büyük herkesin aşık olacağı bir kitap.

Ayrıca kitap 40 farklı kuş sesinin olduğu bir CD ile geliyor. Mavi baştankaralar, çıtkuşları, sakalar... Hepsi birbirinden güzel.

Not: Kitabı alanlara TÜBİTAK'ın Doğa Kartları serisinden "Kuşlar" kartını da almalarını tavsiye ederim :)
95 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Kitap 12 yaş ve üzeri demiş ama bence 7 yaş be üzeri için olmalıydı.Resimler,örnekler ile ve basit anlatım ile güzel olmuş.7’den 70’e herkesin okuyabileceği bir kitap.Benim gibi matematik sevmeyenler için özellikle başarılı bir kitap.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
80 syf.
·Beğendi·10/10
Kuşlara merakiniz varsa hele ki bizim Anadoluya ozgu kuslara detayli incelemeleri bu kitapta bulabilirsiniz.ogrencilere yonelik hazirlanmis ama buyukler de epey keyif alacaktir.kus yuvalari, beslenme sekilleri, vucut yapilari..gorseller kucucuk cocuklarin bile anlayacagi sekildeydi.gayet guzeldi.
95 syf.
12 yaş ve üzeri çocuk ve gençlere yönelik olduğu belirtilse de 8-9 yaştan itibaren de okunabileceğini düşünüyorum. Kitapta, günlük hayattan verilen örneklerle ve renkli çizimlerle matematiğin ne olduğu, neden önemli olduğu, nerelerde karşımıza çıktığı anlatılmış. Hem ilkokul ve ortaokul matematiginin önemli bir kısmı özetlenmiş, hem de matematik tarihinden verilen notlarla matematiğin gelişim sürecine değinilmiş. Altı bölümü var: (1) Sayı nedir? (2) Bilinmeyeni bulmak (3) Şekil, ebat ve ölçümler (4) Olgular ve bulgular (5) Şansını dene (6) Matematik hakkında daha fazlası.
95 syf.
Bu kitap için söyleyebileceğim en iyi şey
Matematigin ne işe yaradığına güzel ve basit bir cevabi olması.Konulari tel tek ele almış olmasida ayrı bir güzellik:) Cebir ne işe yarar ?
Karekök nedir? gibi bir sürü sorunun cevabını içinde barındırır.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.