Bahtiyar Kurt

Bahtiyar Kurt

Çevirmen
8.3/10
18 Kişi
·
37
Okunma
·
0
Beğeni
·
38
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
222 syf.
·3 günde·Puan vermedi
kitap çok güzel.çevremizdeki olayların bilimsel şekilde nasıl meydana geldiğini anlatıyor.özellikle doğa olaylarını incelemiş.okumanızı tavsiye ederim.
80 syf.
Sanıyorum herkes güne kuş cıvıltılarıyla başlamayı sever, gökyüzüne baktığında dans eden kuşları görünce mutlu olur. İşte bu kitapta o dansların aslında neler anlattığını, o cıvıltıların hangi kuş türlerine ait olduğunu görüyoruz. Kuşları renklerinden, gagalarından, tüylerinden nasıl ayırt edebileceğimizi, hangi kuşları nerelerde görebileceğimizi öğreniyoruz. İçindeki bilgiler de çizimler de harika. Küçük büyük herkesin aşık olacağı bir kitap.

Ayrıca kitap 40 farklı kuş sesinin olduğu bir CD ile geliyor. Mavi baştankaralar, çıtkuşları, sakalar... Hepsi birbirinden güzel.

Not: Kitabı alanlara TÜBİTAK'ın Doğa Kartları serisinden "Kuşlar" kartını da almalarını tavsiye ederim :)
80 syf.
·Puan vermedi
Dünyadaki en sevdiğim canlı türü olan kuşların beslenme şekilleri, göç yolları, yaşam koşulları, türleri ve iyi bir kuş gözlemcisi olabilmek için yapılması gerekenler hakkında yazılmış, çocukken okuduğumuz masal kitaplarındaki gibi görselleri yazılarından fazla olan çok güzel bir kitap. Evrensel bir dil olan sembol dilinin patent sahibi olan kuşların sesinin insan ruhuna olumlu etkisi, bilinçaltımızın da aynı dili kullanmasından ileri gelmektedir. Kitabın son kapak sayfasına iliştirilmiş bir de CD hediyesi var. Bu CD’de 40 adet farklı kuş türünün doğal ortamlarında kayıt altına alınmış harika ötüşleri bulunmakta. Ama maalesef, şehirlerde pek bulunmayan ve ötüşü ruhumda çok farklı etkiler bırakan tepeli toygarım bu kitapta yer almıyor.
80 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kuşlara merakiniz varsa hele ki bizim Anadoluya ozgu kuslara detayli incelemeleri bu kitapta bulabilirsiniz.ogrencilere yonelik hazirlanmis ama buyukler de epey keyif alacaktir.kus yuvalari, beslenme sekilleri, vucut yapilari..gorseller kucucuk cocuklarin bile anlayacagi sekildeydi.gayet guzeldi.
95 syf.
12 yaş ve üzeri çocuk ve gençlere yönelik olduğu belirtilse de 8-9 yaştan itibaren de okunabileceğini düşünüyorum. Kitapta, günlük hayattan verilen örneklerle ve renkli çizimlerle matematiğin ne olduğu, neden önemli olduğu, nerelerde karşımıza çıktığı anlatılmış. Hem ilkokul ve ortaokul matematiginin önemli bir kısmı özetlenmiş, hem de matematik tarihinden verilen notlarla matematiğin gelişim sürecine değinilmiş. Altı bölümü var: (1) Sayı nedir? (2) Bilinmeyeni bulmak (3) Şekil, ebat ve ölçümler (4) Olgular ve bulgular (5) Şansını dene (6) Matematik hakkında daha fazlası.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 37 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.