Banu Adıyaman Çalışkan

Banu Adıyaman Çalışkan

Çevirmen
8.3/10
10 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
292 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
''On iki kişinin ölmesi gerekiyordu, on bir bin kişinin değil. Bu on iki kişinin de on biri masumdu.''
Bir İsrailli yazardan İsrail'in ne kadar canileşebileceğini gösteren farklı bir gerilim romanı. Obsesif tabiatlı bir çocukluk, suça eğilim, gizli örgütler, pasikopatlıktan caniliğie uzanan yaşam.
Kitap bir yanıyla Otomatik Portakal'a benziyor. Ajan 10483'ün günlüğünü okurken duygusuzluk, psikopatlık, adam öldürmenin hatta kitleleri yok etmenin sıradanlığı kahramanın gözünden çok güzel aktarılmış. İnsana ait küçücük bir fısıltı, bir kırıntı, zaaf bulmak imkansız. Alex'in Otomatik portakaldaki hafif dalgacı anlatım şekli burada oldukça ruhsuz bir şekilde karşımıza çıkıyor.
Dil ve anlatım olarak özgün, kurgusuyla sıradışı, olay örgüsüyle zekayı zorlayan kitaplardan hoşlanıyorum. O yüzden bana biraz yavan geldi, Yine de okuyan pişman olmayacaktır.
292 syf.
·9/10
Akıcı anlatımına kapılıp ilk yarısına kadar ne olduğunu anlamaya çalışarak okusam da , sonlara doğru herşeyin aydınlandığı 10483 kod adlı bir ajanın günlüğünü ele alıyor
10 yıl önce ölmüş olması gereken ajan 10483’ün birden ortaya çıkarak günlüğünü örgüte yollaması ile olaylar gelişir ve gizli bir devlet örgütünün karanlık dünyasına kapı açılır.
Gizemli, gerilimli, zihni sürekli ayakta tutan sürükleyici, film tadında bir eserdi.
292 syf.
Konusuyla Tüylerinizi dikenden eden, bazı bölümlerinde midenizi bulandıran bir İsrail ajan'ının hikayesi. Zeki bir adam. Zekiliği, psikopatlık noktasına varan bir adam. Hikaye gerçekten iyi. Çabucak okuyacağınız bir kitap
292 syf.
·4 günde·7/10
Merhabalar.

Harika bir sürükleyici ve zeka ile kurulmuş bir eseri bitirmiş bulunuyorum. İsrailli yazar Nir Herzoni’nin ilk kitabı, benim düşünceme göre ses getirebilir ve dünya çapında tanınabilir.


10 Yıl önce ölmesi gereken Ajan 10483 onu örgüte sokan kişiye bir defter gönderir.

Ajan 10483’ün günlüğü olan kitabımız Ajan 10483’ün çocukluğuyla başlıyor. Daha küçük yaşlarda zeki olduğunu anladığımız 10483, akıllı olduğu kadar psikopatta. Dünya çapında aktiviteleri olan bir kuruma giriyor Ajanımız, bilgisayar konusu üzerinde harikalar yaratan 10483 kuruma girince kendini kuruma benimsetene kadar ufak çaplı görevler alıyor. Yurtiçi, yurtdışı. Görevlerde başarıyı sağlayan ajana 3 zarf geliyor örgütten ve film başlıyor!

Kitabımız Ajan’ın günlüğü gibi ilerliyor ama günümüzede dönüş var ikili gidiyor yani. Ajan’ın öldürmeler öncesi hazırlıklar, yaptığı katliamlar her şeyi defterine yazıyor.

Kitabın sonu tam olarak bitmiyor olayların devamı var gibi yarıda bitti. Biraz sonra google yapacağım sanırım kitap seri kitabı. Okumanızı tavsiye ederim, farklı tatlar almak için ideal.
292 syf.
·7/10
10 yıl önce ölmüş olması gereken ajan 10483'ün, Örgüt'e yolladığı günlüğü ile bir şeylerin ters gittiği ortaya çıkar. Eğer ajan 10483 hala hayatta ise, derhal yok edilmelidir. Ama nasıl?

Adam tam bir psikopat..! Adeta paranoyak.. Giriş çok güzel başladı, heyacan var, gerilim var, igrenclik var. İgrenclik derken adam psikopat olunca niye iğrenç dedigimi de anlarsınız. okurken bi "ıykkkk" dedim yani, bazı satırlarda. Yalnız, adam öldürme tarzı acayip bir şey. Spoi vermek istemiyorum daha fazla ama komple bina olayı en bir acayip olanı idi. Sadece sonlara doğru heyecan gitti bende. Kitaba harika giriş yapmış ama son sayfalarda o heyecan sönmüş sanki bilemedim. Adamımız ayrı bir psikopat gerçekten.. O yüzden okunmaya değer bence. Tavsiye ediyorum..
292 syf.
·19 günde·10/10
Çok fazla gerilim ya da polisiye tarzı kitap okumuyorum pek bana hitap eden ve beni şaşırtan bir tür değil ama bu kitabı çok beğendim. Bu tarz kitap okuyanlara ya da benim gibi şans vermeyi düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.
292 syf.
·8/10
Bir insan psikopat olarak mı doğar, yoksa yaşadığı olaylar sonucu mu psikopat olur?
Peki zeki, bilgili bir ajan aynı zamanda bir psikopatsa?
10483 kod adlı ajan on yıl önce ölmüştür. Ta ki günlüğü ortaya çıkana kadar. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Akıllara zarar olaylar, akıl almaz suikastlerin arkasında yatan gerçekler neydi?
Psikolojik, gerilim, polisiyenin bir arada olduğu, heyecanın giderek arttığı, verilen bilgilerle şaşkınlığınızın iyice artacağı bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Banu Adıyaman Çalışkan

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.