Baran Hasançebi

Baran Hasançebi

Çevirmen
8.1/10
18 Kişi
·
Okunma
·
1
Beğeni
·
29
Gösterim
Adı:
Baran Hasançebi
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Dosto ev sahibesinde yaşanılan buhranları, kopuklukları o kadar güzel ve vurucu analiz etmiş ki , tüm cümleleri çok vurucu .. bazı noktalarda kitabı anlamakta güçlük çektim gerçek mi yoksa rüya mı olduğunu kavrayamadım . İnsanoğlunun küçüçük şeylere koca koca anlamlar yükleyip koca bir insan ruhunun nasıl sersemleştiğine çok güzel değinen bir kitaptı . Bazı noktaları askıda kalsa da güzel cümleler , duygular için okunabilir diyebileceğim bir kitap .
Şimdiden herkese keyifli okumalar.
68 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Dostoyevski'nin; kendinden yaşça çok küçük olan karısını kaybeden bir adamın şok ve histeri krizi eşliğindeki sayıklamalarına şahit olması sonucu yazdığı hikayedir. Çok sürükleyiciydi, tek solukta bitti. Genelde dünyayı keşfettikçe gördüğüm, tanık olduğum şeyler bir anda kafamda bir öykü oluşturur, Dostoyevski'nin de hayatı böyle gördüğünü biliyorum. Tabii elinden geldiğince olduğu gibi birebir yansıtmaya çalışmış rehinci kahramanımızın aşk hikayesini. Okumanızı tavsiye ederim, hayal kırıklıkları bazen başkalarına bir şeyler katar.
74 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Asosyal bir adamın, aşk acısı çeken bir kızla karşılaşmasıyla başlayan bir hikaye. Bir gece vakti karşılaşan iki gencin birbirlerine hikayelerini anlatarak 4 beyaz gece de buluşur ( adamın daha önce konuştuğu kimse olmadığı için bu gecelere beyaz geceler diye adlandırmıştır.) Genç kahraman kıza aşık olur ancak kız başka birini sevmekte ve onu beklemektedir. İki kişi arasından birini tercih eden genç kızın ardından kahramanın, beyaz geceler olarak adlandırdığı geceler karanlık bir sabah ile son bulur. Okuyacaklar için keyifli okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Baran Hasançebi
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.