Barry Farber

Barry Farber

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
112
Gösterim
Adı:
Barry Farber
Unvan:
Amerikalı Girişimci, Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1959
başka insanlar çok zeki olabilirler, çabuk öğrenip akıllarında daha uzun süre tutabilirler; bununla birlikte, bir yabancı dilde ustalaşma amacıyla durmadan çalışan bir insan, okuldaki yabancı dil derslerinde başarısına imrenilen, ama teşvik edilmemiş bir dahiden daha fazla şansa sahiptir.
İnsanlar pek çok açıdan elmaslara benzer.Kişiliğimizi yani varlığımızın en saf ve güçlü parçası, içimizde, çok derinlerde bir yerlerde oluşur ve çoğunlukla, en çok baskı altında olduğumuzda yer yüzüne çıkar.
Zorluklarla karşı karşıya kaldığımızda ya yıkılırız ya da bundan sonra hayatın önümüze çıkaracağı her şeye dayanabilecek kadar güçleniriz. Bizi öldürmeyen şey daha güçlü kılar.
Başarıya giden yol, başarısızlığın nedenlerini anlamaktan geçer. Bugün başarılı olan herkes, payına düşen aksiliklerle, engellerle ve nihayetinde yenilgiyle yüzleştikten sonra bu noktaya gelmiştir.
Güçlüklerle başa çıkma sürecinin en önemli parçası, şuan ne yaptığınızı ve bunu yapma nedenlerinizi gözden geçirmektir.Her şeyin irademizin dışında geliştiğini,kendi kendimize yardım etmek için elimizden hiçbir şey gelmediğini hissettiğimiz an, en çaresiz anımızdır.
Zenginlik başarının ölçütü değildir. Her birimiz içinde bir potansiyel var. Bizler basınç altındaki elmaslarız, ya bu basıncın
altında ezilecek ya da onun sayesinde yüzeye çıkacağız. Hangisini seçeceğimize sadece biz karar veririz.
Harekete geçmek ve ayakta kalmak için hedeflere ihtiyaç duyarız. Bu gerçeği gerçek hayatta da gözlemleyebiliriz. Hedefler bize enerji verir, gücümüzü belli bir yöne yoğunlaştırmamızı sağlar.
Başarıya ulaşmanın yolu, hedefler belirlemek ve bu hedeflerin peşine düşmekten geçer.İleri görüşlülük ve inanca sahipsek, hedeflerimizi hayalimizde canlandırabiliyor ve onlara varacağımıza inanıyorsak, aklımıza koyduğumuz her şeyi yapabiliriz.
Hayatta hiçbir şey fedakarlık etmeksizin kazanılmaz.Bir şeyi elde edebilmek için başka bir şeyi gözden çıkarmamız gerekir. Uğrunda fedakarlık etmeye değer bir hedef için yaptığınızda, boş zamanlarınız da değer kazanacaktır.
Zor zamanlarımızda etrafımızda bize akıl verecek birilerinin olması elbette çok yararlı olabilir.Yine de bu dönemleri aşmak için yalnızca başkalarının yardımına güvenemeyiz.
Bugün herkes bir takım bağlantıları var. Teknolojinin internet gibi nimetleri sayesinde hemen her konuda anında uzman yardımına ulaşabiliyoruz.Unutmayalım ki teknoloji neler sunarsa sunsun, asla insan ilişkilerinin yerini tutamaz.İnsanlarla kurduğumuz bağlantılar sayesinde hem kendimizin hem de karşımızdakinin kazançlı çıkacağı ortamları yaratacak tohumları ekmeyi de öğrenirsiniz.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Barry Farber
Unvan:
Amerikalı Girişimci, Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1959

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.