Battal Odabaşı

Battal Odabaşı

Yazar
9.0/10
5 Kişi
·
16
Okunma
·
1
Beğeni
·
62
Gösterim
Adı:
Battal Odabaşı
Unvan:
Türk Yazar
Biliyorsun ki günü geldiğinde kral olacaksn.
Sen gökyüzü kadar eşit olurken, onlar ise yeryüzü kadar farklı ve ayrı olacaklar.
Avucunun içindeki güneşi elini sıkarak zevke boğuyor, ona meydan okurcasına bakıyordu. Kötü yazgısının efendileriyle, kardeşliğinin, ensest pisliğine girecek kadar, onlara benziyordu.
Aztiya ; yetim ve tutsak olmadan, hayatta bir öykü. Adressiz ve pusulasız bir ömre doğmuştu. Kardeşi gibi eti değil. Ömrü ile nazar diye ateşe kurşun olarak döküldü.
Tanrı tüm Kurtî ülkesine her şeyin edn mükemmelini vermişti. Havası, suyu, dağları, toprağı, bağları, çayırı, hayvanı, sütü, balı, hububat, meyveleri her şeyi ama her şeyi vermişti. Bir şeyi daha boş vermişti. "Yiğitlikleri kadar hayinlikleri de. Cesaret kadar ihaneti de..."
"-Resim çizmek bir yetenektir, bana göre iyi küfür etmek de. Bunları insan kendi dünyasında daha iyi yapıyor. Evet burası benim dünyam, küçük ama sadece bana ait."
397 syf.
·36 günde·Puan vermedi
M. Ö 720 lerden insanlığın bilim çağı dediğimiz 2000 lere kadar değişmeyen; hainlik, aç gözlülük, riyakarlık, ve mide bulandırıcı sahip olma isteği bu kadar mı güzel anlatılır. En yakın dostunun, kadınının, öğreticilerinin bitmek bilmez ihaneti, her ihanette güzelliklerden uzaklaşmak, ama ona rağmen daha cesur, akıllı ve deneyimli olmak... Sürükleyici, sıcak, bereketli ve esrarengiz bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Battal Odabaşı
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.