Bear Grylls

Bear GryllsHayalet Uçak yazarı
Yazar
8.1/10
281 Kişi
813
Okunma
65
Beğeni
4.836
Görüntülenme

Hakkında

Ulster Birlik Partisi eski üyesi Patricia Ford ile kriket oyuncusu ve işadamı Neville Ford'un kızı Lady Grylls (kızlık soyadı ile Sarah Ford) ve Muhafazakar Parti eski üyelerinden Sir Michael Grylls'in oğlu olarak dünyaya gelen maceraperest; Donaghadee, Kuzey İrlanda ve Wight Adası üzerinde bulunan Bembridge'de büyüdü. Grylls'e "Ayı" lakabını kendisinden büyük kız kardeşi Lara Fawcett vermiştir. Grylls; Eaton House, Ludgrove School, Eton College'i bitirdi ve bu okulun ilk dağcılık kulübünü açmasına da katkıda bulundu. 2002 yılında Birkbeck, Londra Üniversitesi'nde Hispanik araştırmalar bölümünden dereceyle mezun oldu. Shōtōkan-ryū karatede siyah kuşağı bulunan Grylls; İngilizce, İspanyolca ve Fransızca bilmektedir. Bear Grylls bir Hristiyan ve inancını hayatının omurgası olarak ifade ediyor. 'Edward' adıyla vaftiz edilse de ilk adını resmen 'Bear' olarak değiştirdi. 2000 yılında Shara Grylls (kızlık soyadı Cannings Knigh) ile evlenen Bear Grylls'in; Jesse, Marmaduke ve Huckleberry (d. 15 Ocak 2009) adlarında üç erkek çocuğu bulunmaktadır.
Tam adı:
Edward Michael Bear Grylls
Unvan:
İngiliz Maceraperest, Televizyon Sunucusu ve Yazar
Doğum:
7 Haziran 1974

Okurlar

65 okur beğendi.
813 okur okudu.
24 okur okuyor.
334 okur okuyacak.
17 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
''İyi bir arkadaş, tüm dünya çekip gittiğinde gelendir.''
"Planlamayı başaramazsan başarısızlığı planla."
Sayfa 446 - Portakal KitapKitabı okudu
Reklam
"Başlamanın büyüsü bu. Bir şeyler olmaya başlayacak."
Sayfa 20 - Portakal KitapKitabı okudu
Emin ol ki hayatımız boyunca bir kez bile özgüvenimizi yıkıp hayallerimizle dalga geçecek insanların eksikliğini çekmeyeceğiz.
Düşman çoktu ama bir adı veya yüzü yoktu.
Sayfa 117 - Portakal KitapKitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
272 syf.
9/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Okuduğum en iyi kişisel gelişim kitabı diyebilirim. Konular o kadar iyi anlatılmış ki sanki o an sizde oradaymışsıniz gibi. Alın, okutun, okuyun çok başarılı.
Hayatta Kalma Kılavuzu
Hayatta Kalma KılavuzuBear Grylls · Portakal Yayınları · 2017173 okunma
384 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Will Jeager serisinin son kitabı 'Av Vakti '...Hayalet uçakla başlayan macera ve sürek avı meleklerin ateşi ile devam etti hız kazandı ve av vakti ile finali yaptı... Aksiyon filmi tadında bir seriydi ...Kitapta ilgimi çeken ve okumama neden olan şey Hitler ve düşüncelerinin geleceğe tezahürüdür...Bear'ın programlarından da aşina olduğumuz hayatta kalma becerileri kitapta da karşımıza çıkıyor ...Ünlü maceraperest Bear'ın bu serisi aksiyon sevenlere göre ...Keyifle okudum ...
Av Vakti
Av VaktiBear Grylls · Portakal Kitap · 201953 okunma
272 syf.
7/10 puan verdi
"Fırtınalar bizi güçlendirmek için gelir."
. . Enerjik bir kitap okumanın verdiği mutlulukla paylaşım yapabilirim (: . Kitap kardeşimin olsada belgesellerini izlerken enerjisine inanamadığım Bear Grylls acaba kişisel gelişim olarak ne yazdı diye soru isaretleriyle başlayan bir merak ??? . Belgesellerini merakla izlediğim doğrudur. İzleyenler mutlaka bana katılacaktır, adamın enteresan bir enerjisi var. Belgesellerini izlemek kadar yazdığı kitap bana göre keyifliydi. . Beary Grylls en sevdiği işi yaparak, hayattan keyif aldığını ve bunu yaşadığı kısa hikayelerle öyle güzel kurgulamış ki, kişisel gelişim kitapları okurken yazar konusunda bu kadar şeçiciyken zevkle okuduğumu itiraf edebilirim. . Aslında kitabı oğulları için yazdığını hatta bunu; "Hayat kimi zaman zor olabiliyor ama hayallerinize ulaşma yolunda ilerlerken karşılaşacağınız sıkıntılı anlarda bu kitabın size iyi bir rehber olmasını ümit ediyorum."(syf5) sözleriyle dile getirmesi gerçekten etkileyiciydi bana göre bilinçli ebeveyn olmanın inceliği aslında yaşama ve hayata olan bağlılığını da hissettiriyor. Tam bir başucu kitabı desem doğru bir tercih olur. Hayatın bir amacı var. Nefes al ve yaşa ;) Okuyun derim pişman olmazsınız belgesel tadında. (; #okudumbitti # .
Hayatta Kalma Kılavuzu
Hayatta Kalma Kılavuzu
Bear Grylls
Bear Grylls
Hayatta Kalma Kılavuzu
Hayatta Kalma KılavuzuBear Grylls · Portakal Yayınları · 2017173 okunma