1000Kitap Logosu
Becky Wallace
Becky Wallace
Becky Wallace

Becky Wallace

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
13 Kişi
35
Okunma
0
Beğeni
30
Gösterim
Ayça Sena
Normalin Ötesinde'yi inceledi.
272 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Normalin Ötesinde || Kitap Yorumu • Selamlaaaar! Size bugün bir yandan tatlı bir yandan güzel mesajlar veren bir kitap ile geldim. Gabe ve Maddie’nin kusurlu mükemmel hikayesini merak eden herkesi yoruma bekliyorum! Hikayemiz Maddie’nin teyzesinin çalıştığı PR şirketinde staja girmesiyle başlıyor. Sosyal medyada dibe çökmüş ünlü bir futbolcuyu insanlara sevdirme görevi ona verilince… işler burada birazcık karışıyor. Çünkü aslında o futbolcu, yani Gabe kusursuz gibi gözüken bir hayatta bir yığın kusurla uğraşıyor. Yazarın kalemi çok akıcı olduğu için bu kitaba bir rs kurtarıcısı diyebilirim, çünkü neredeyse 3 saat gibi bir zaman diliminde bitirdim! Karakterler çok tatlı ve kurgu gerçekten ilgi çekici; özellikle sosyal medya hakkında olan kısımlarını çok severek okudum. Gabe karakterini ilk başta mükemmel gösteren betimlemelerden dolayı yine mükemmel erkek, ezilen kadın cümleleri okuyacağım sandım. Ama aslında olan; mükemmel cümlelerin verdiği zarardı. Gabe bazı ukala tavırları olsa da bu tavırların kitabın eğlenceli yanını oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Maddie’ye gelirsem ise, mükemmel kardeşler arasında büyüyen ama ailesinin ondan bir beklentisi olmadığı için silikleşen bir karakter. Bunu yenmek için çıktığı yolda çoğu zaman kalp kırıklıkları yaşasa da güçlü duruşu ile kendini sevdiriyor. Hikayemizin verdiği mesaj kısımlarını es geçersek eğlenceli bir kitap çıkıyor karşımıza, sakar kızımız ve ukala oğlumuz ile Ve kitaba olan tek eksikliğim aslında bu yönde… Onlara doyamadım. Sonunun biraz daha detaylandırılmasını ve onları biraz daha çok okumayı isterdim. Bunun yanında bana kalırsa yan karakterlerden bahsedilirken de biraz üstünkörü geçişler söz konusuydu. Biraz detaylandırma kitabı mükemmel bir hale getirebilirdi. Bunlar dışında gözüme batan bir kısım olmadı. Eğlenceli, ince mesajların olduğu, kafa dağıtmalık bir kitap arıyorsanız, şans verebilirsiniz!
Normalin Ötesinde
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Kübra YILMAZ
Normalin Ötesinde'yi inceledi.
272 syf.
·
7/10 puan
sayfa sayısı çok az, hızlıca kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap. karakterler de sevimliydi ama keşke biraz daha uzun olsaymış dedim, olaylar çok oldu bittiye geldi.
Normalin Ötesinde
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Whocanread
Normalin Ötesinde'yi inceledi.
272 syf.
·
8/10 puan
Maddie, Normal şehrinde yaşayan normal biri olmaktan sıkılmıştır. Ailesinin onu abisi ile kıyaslamasından, okumak istediği üniversitenin onun seviyesinden yukarı görülmesinden ve daha ulaşılabilir hedefleri olmasının söylenmesinden sıkılmıştır. Teyzesinin çalıştığı sportif pazarlama şirketinde staj yapmak için Chicago’ya gittiğinde elinden gelenin fazlasını yapıp öne çıkmak konusunda kararlıdır. Beklenmedik bir kaza ise ilk günlerindeki bir stajyerin elde edemeyeceği bir fırsat doğurur. Maddie bu fırsatı kullanmaya ve o referans mektubunu almaya kararlıdır. Kötü imajını düzeltmek konusunda ünlü futbolcu Gabriel Fortunato’ya yardımcı olması gerekir ve tanıdıkça Gabe’de magazin sayfalarındaki başlıklardan çok daha fazlası olduğunu fark eder. Normalin Ötesinde, kolay okunan, akıcı ve keyifli bir hikayeydi. İçerisinde sosyal medya kullanan insanların klavye başına geçip başkalarını nasıl acımasızca eleştirdiği gibi güzel noktalar vardı. Ayrıca aynı şekilde medyada ön plana çıkarılan bir çok hayır işlerinin ne gibi skandalları örtmek amacıyla yapıldığını sorgulamaya neden olacak bazı mesleki sırlar da içeriyordu. Maddie ve Gabe’in diyalogları, tanışmaları ve İtalyan restaurantındaki yemek dersleri eğlenceliydi. Kitabın sonlarına doğru Gabriel’e sinirlensem de sonrasında güzel toparladı. Maddie’nin teyzesi ve eniştesine mesleki yönden hak verilebilse bile yaptıkları ve insanları manipüle etme şekilleri sinir bozucuydu. Kitap güzel olsa da sizi çok fazla etkileyecek yönleri yoktu. Okurken bir oturuşta bitirebiliyorsunuz ama şahsen ara verince acaba ne olacak sorusu ve hemen devam etme isteği oluşmadı. Keyifli bir hikaye olsa da biraz daha heyecan katılabilirdi.
Normalin Ötesinde
OKUYACAKLARIMA EKLE
4