Giriş Yap

Becky Wallace

Yazar
7.7
53 Kişi

İncelemeler

Tümünü Gör
272 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Normalin Ötesinde || Kitap Yorumu • Selamlaaaar! Size bugün bir yandan tatlı bir yandan güzel mesajlar veren bir kitap ile geldim. Gabe ve Maddie’nin kusurlu mükemmel hikayesini merak eden herkesi yoruma bekliyorum! Hikayemiz Maddie’nin teyzesinin çalıştığı PR şirketinde staja girmesiyle başlıyor. Sosyal medyada dibe çökmüş ünlü bir futbolcuyu insanlara sevdirme görevi ona verilince… işler burada birazcık karışıyor. Çünkü aslında o futbolcu, yani Gabe kusursuz gibi gözüken bir hayatta bir yığın kusurla uğraşıyor. Yazarın kalemi çok akıcı olduğu için bu kitaba bir rs kurtarıcısı diyebilirim, çünkü neredeyse 3 saat gibi bir zaman diliminde bitirdim! Karakterler çok tatlı ve kurgu gerçekten ilgi çekici; özellikle sosyal medya hakkında olan kısımlarını çok severek okudum. Gabe karakterini ilk başta mükemmel gösteren betimlemelerden dolayı yine mükemmel erkek, ezilen kadın cümleleri okuyacağım sandım. Ama aslında olan; mükemmel cümlelerin verdiği zarardı. Gabe bazı ukala tavırları olsa da bu tavırların kitabın eğlenceli yanını oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Maddie’ye gelirsem ise, mükemmel kardeşler arasında büyüyen ama ailesinin ondan bir beklentisi olmadığı için silikleşen bir karakter. Bunu yenmek için çıktığı yolda çoğu zaman kalp kırıklıkları yaşasa da güçlü duruşu ile kendini sevdiriyor. Hikayemizin verdiği mesaj kısımlarını es geçersek eğlenceli bir kitap çıkıyor karşımıza, sakar kızımız ve ukala oğlumuz ile Ve kitaba olan tek eksikliğim aslında bu yönde… Onlara doyamadım. Sonunun biraz daha detaylandırılmasını ve onları biraz daha çok okumayı isterdim. Bunun yanında bana kalırsa yan karakterlerden bahsedilirken de biraz üstünkörü geçişler söz konusuydu. Biraz detaylandırma kitabı mükemmel bir hale getirebilirdi. Bunlar dışında gözüme batan bir kısım olmadı. Eğlenceli, ince mesajların olduğu, kafa dağıtmalık bir kitap arıyorsanız, şans verebilirsiniz!
Normalin Ötesinde
7.7/10 · 118 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
272 syf.
·
9/10 puan
Hani yeni alınan kitabı bir göz gezdirmek için eline alırsın ve bir bakarsın ki kitabı yarılmışsın.. Hah işte bugün tamda öyle bir kitabın yorumuyla geldim. Esas kızımız abisinin zeki olmasının gölgesinde kalan, teyzesi aracılığıyla girdiği stajdan tek beklentisinin iyi bir referans mektubu olan ve potansiyelini bastırmak zorunda kalan Maddie. Esas oğlumuz ise şatafattan sıkılmış, ailesi tarafından her seferinde daha iyisi olmaya zorlanan ve futbol oyuncusu Gabe. Bir tesadüf eseri yolları keşisen ve bolca da klişe ile devam eden bir serüven. Peki ya size o kabul mektubunun yolu Gabe 'in imajını düzeltmekten geçiyor desem? Kitap okadar hızlı bir şekilde konuya girip ve aynı hızıyla kapandıki bir ara gerçekten okudum mu diye düşünmeden alamadım kendimi. Kitap çok tatlıydı diyebilirim sizlere. Arada bu şekilde yormadan benim tabirimle çıtır - çerez kitaplara gerçekten ihtiyaç duyuyoruz. Aslında herkesin içindeki potansiyelin farkında olmalı temasıyla kitap tavsiyemdir efenim.
Normalin Ötesinde
7.7/10 · 118 okunma
272 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
Normalin Ötesinde
Hey size bir yaz kitabı ile geldim. Genç kurgu türünde eğlenceli, komik ve biraz da romantik şeyleri sever misiniz? O zaman bu kitap tam da size göre. Ben okurken çok eğlendim. Mad'in annesinin Mara ile olan ilişkisini yorumlarken verdiği örnek beni etkiledi mesela. ``Herkes kendi hikayesinin kahramanı idi Bu durumda ben Mara'nın hikayesinin kötü karakteriydim sanırım.`` Mad'in bu düşüncesi kitaba farklı bir bakış açısı kazandırmıştı. Gabe tam hayalinizdeki erkek karakter olabilir. Nazik ve mütevazı biri. Bunun yanında şöhret peşinde olmasa da kariyerine düşkün bir tip. Mara ister istemez canınızı sıkıyor ama kim onun yerinde olsa belki de aynı şeyleri düşünür ve hisseder. Mad'in şirkete gelmesi bir nevi torpil olarak görülebilir. Ama bu işin de iyi olmadığını göstermez. Mad'in küçük erkek kardeşi küp, çok komik biriydi. Ağabey Max ise harika bir karakterdi. Emma teyze Mad gibi beni de sonradan hayal kırıklığına uğrattı. Mad'e sonradan olanlara çok üzüldüm. Hak etmediği şeyleri yaşadığını düşünüyorum. Kızı resmen kullandılar. Bir futbol topu gibi oradan oraya sekip savruldu yazık. Gabe kıza yargısız infaz yapıp kalbini kırdı ama sonrasında bunu çok güzel telafi etti. Yazar bu kitabının revizyonunu (yeniden inceleme) kemoterapi alırken yapmış ve bu beni oldukça etkiledi. Kitabı okuduktan ve bitirdikten sonra umarım sağlığına kavuşmuştur ya da kısa zamanda kavuşur demiştim ama araştırdığımda göğüs kanserini yendiğini öğrendim ve bu beni mutlu etti. Mad ağabeyi ile ikiz gibidir. Karakterist özellikleri olmasa da fiziksel olarak oldukça birbirlerine benzemektedirler. Teyzesinde Chicaga'da kalan Mad bir gün teyzesinin bir haftalık şehir dışına toplantıya gitmesi gerekir ve genç kız evdeki Watford isimli köpekle baş başa kalır. İstediği fırsatı elde eden genç kız, köpeği ve teyzesinin bisikleti ile eve dönerken hakimiyetini kaybederek kaza yapar ve bu kaza sonucunda kendini futbol maçı yapan genç yakışıklı erkeklerin arasında bulur. Aralarında Gabe isimli genç çocuk Mad'e elinden geldikçe yardım etmeye çalışır. Genç kızımızın şimdiden dikkatini çeken Gabe aslında ünlü bir futbol yıldızıdır. ``İyi şeyler beklenmedik şekillerde gelir.`` ``İlişkiler karmaşıktır. Birileri kalbini kırsa, hatta sana zarar verse bile onları sevmeyi bırakmak zordur.``
Normalin Ötesinde
7.7/10 · 118 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48