Bella Black

Bella Black

Yazar
7.8/10
13 Kişi
·
17
Okunma
·
1
Beğeni
·
155
Gösterim
'Dikkatli olmalısınız Majesteleri.' Lavinia uzun süre sonra ilk defa ona unvanıyla seslendi. 'Yanlışlıkla bir kalbiniz olduğu kanısına varabilirim.'
“Peki…Aradığınız özellikler nelerdir?”
“Ah, sormana sevindim.” Bayan Mallory yavaşça dizlerine vurdu. Gözleri parlayınca, Natalie kabul ettiği için ani bir pişmanlık duydu.
O göz parlamasının ardından iyi bir şey geliyor olamazdı.
“Öncelikle, altmış yaşından daha büyük olamaz,” dedi kadın. Natalie not alırken bir saniyeliğine duraksadı, sonra, “Siz kaç yaşındasınız ki?” diye sordu.
Bayan Mallory yavaşça gözlüğünü indirdi. “Ben altmış yaşımdan sonra doğum günlerini kutlamayı kestim, Natalie,” dedi. Mesajı alan Natalie, hafifçe geri çekildi.
“Bekarlar Cennette programındaki erkekler gibi vücudu olursa, çok iyi olur.”
Natalie not almya devam etti. Bayan Mallory’nin nasıl bir vücuttan bahsettiğini biliyordu ama altmış yaşında, öyle bir vücuda sahip birini nasılbulacağını bilmiyordu.
“Başka?”
“Karın kasları,” dedi Bayan Mallory, “şimdi karın kaslarına geçelim. Not alıyorsun değil mi?”
Natalie’nin tek yapabildiği, yutkunurken yüzündeki gülümsemeyi korumaya çalışmak oldu.
Bella Black
Sayfa 196 - Pay Kitap
Ama lavinia nın kalbinin zıplamasına ve midesindeki kelebeklerin serbest kalışına sebep olan bu değildi. Adam ne zaman ona adıyla seslense tuhaf hissediyordu.Adını hiçbir zaman çok sevmemişti ama ne zaman onun dudaklarından dökülse Lavinia belki de bu zamana kadar yanıldığını düşünüyordu.Acıyla kabullendi. Bu adam o güzel ses tonuyla en kötü sözlerin bile kulağa bir şiir gibi gelmesini sağlayabilirdi.
“Lavinia, ne oldu?”
Lavinia’nın sırtından kayıp göğsünü sıkıca saran ellerini, Aiden’a yasladığı yumuşak vücudunu ve sıcaklığını görmezden gelmeye çalıştı Aiden.
“Kov onu!”
“Neyi?” Aiden şaşkın şaşkın sordu. Gerçekten bir şey anlamıyordu.
“Kediyi! Ah !” Kedinin biraz daha kendilerine yaklaşmasıyla Lavinia Aiden’ı tekrar döndürdü.
“Tanrı aşkına, bütün bunlar bir kedi yüzünden miydi?” Aiden inanamayarak sordu. Konuştuğunda, Lavinia’nın sesi nefes nefese geliyordu ve sesinde korkuyu işitmek mümkündü.
“Evet. Kedilerden çok korkarım. Lütfen Aiden. Ah! Buraya geliyor.”
Kendisine adıyla seslenmesinin şokunu atamadan, yanlarına doğru gelen kediye odaklandı Aiden. Gülsün mü, vücudunu saran sıcaklığa mı tepki versin yoksa kediyi mi kovsun karar veremedi.
“Pekala pekala, eğer beni bırakabilirsen.”
“Olmaz! Buraya geliyor. Lütfen kov!”
Bella Black
Sayfa 147 - Gece Kitaplığı
"Cehennemde görüşürüz Sevgilim" dedi Kadın. Gözlerini silahının ucunda titreyen adamdan ayırmayarak..
Konu kendi çocuğun olunca, gülücüklerden ve olaylardan çok, olay sorumluluk ve korumacılığa dönüşüyor.

"Konuşmanı duyan seni beş çocuk annesi sanır. Bu kadar sızlanma yeter, bunun nasıl bir keyif olduğunu bile bilmiyorsun. Evliliğinde."
Sadece birkaç saniye suyun altında kalsan bile çok uzun zamandır nefes alamıyormuşsun hissine kapılırsın. Su yüzüne çıktığında içine çektiğin ilk nefes, hayatında aldığı en önemli nefes haline gelir.
Gizem istemiyordu, gizem demek halı altına süpürülmüş dertler demekti. O, yüzeydekilerle savaşmayı seçmişti.
"Lüks evime gidip, diğer zenginlerin yaptığı şeyleri yapmam gerek."
Natalie de ay aa kalktı ve adamı kapıya kadar takip etti. "Paradan oluşan yatağında yatıp, altından tabağından yemek yemek gibi mi?"
Bella Black
Sayfa 88 - Pay Kitap
691 syf.
·Beğendi·9/10
Çok keyifli, okuyucuyu sıkmayan, güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir kitap. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, çok çabuk bitiyor.
Tarihi aşk romanlarını sevenler için mükemmel bir kitap zevkle okudum.
432 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Natalie Knight, öğretmenlik mezunu ama bu mesleği yapmak istemediği için işsiz kalmış, yemeklere özellikle tatlılara hayır diyemeyen, az biraz sakar ve eğlenceli bir karakter. İşsizlik canına tak etmişken karşısına çıkan bir yazı ile yeni mesleğini bulur. Bu meslek ne derseniz; Çöpçatanlık!
İlk müşterisi ise çok ilginç bir karşılaşma ile tanıştığı yakışıklı milyarder Cameron Black olur. İşkolik, epey kaprisli bu adam Natalie'yi çokça uğraştırıyor. Her randevuda bir bahane bularak kızımızı bolca çalıştıran Cameron'a gıcık olmamak elde değil. Zaman geçip Natalie'nin büyüsüne kapılınca yaşadığı değişim ile de şaşırtıyor.
Natalie karakterini samimiliği ve eğlenceli tavırlarıyla , biraz da kendime yakın hissettiğim için aşırı sevdim. Cameron ile uyumları da çok hoşuma gitti. Bu aralar böyle bir kitaba ihtiyacım varmış ve gerçekten ilaç gibi geldi.  Eğlenceli olayları ve yazarın akıcı anlatımı ile film izliyormuş gibi hissettim ve kitabın nasıl bittiğini anlamadım desem yeridir. ️
Okuyamama durumunu (reading slump) yaşıyorsanız ve bundan kurtulmak istiyorsanız bu kitap kesinlikle size göre. Vakit kaybetmeden okuyun derim.
691 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
2019 yılının Ocak ayının ilk kitabı ile karşınızdayım. Yazarın Çöpçatan kitabını okumuştum, bu kitabının ise kalınlığı çok gözümü korkutmuştu. Ama ben bu kitabı daha çok sevdim. O kadar eğlenceli bir kurgu ve akıcı bir anlatıma sahip bir kitaptı ki iki güne bitti.
Royal Tiyatro’nun baş aktrisi Lavinia Ellis, sonunda çocukluk hayalini gerçekleştirebilmiş ve herkesin beğeniyle izlediği bir aktris olmuştur. Yıllardır kalbi karşılıksız aşklarla kırılan Lavinia’nın tek kuralı ise asla bir adamın metresi olmamaktır.
Rutland Dükü, kadınların gözdesi Aiden Barcley, biraz nefes alabilmek için Londra’dan uzaklaşmıştır. Fakat kıymetli saatinin çalınmasıyla eğlenceye ara verip Londra’ya dönmek zorunda kalır. Ne yapıp edip, kendisine babasından kalan son hediyeyi bulmak isteyen Aiden, bu amaç uğruna her şeyi yapmaya kararlıdır. Bu, hiç de iyi anlaşamadığı Bayan Ellis’le günlerce sürecek bir yolculuk demek olsa bile.
Ama işler beklenildiği gibi gitmez...
Okurken çok eğlendim.
İan ve Julian’ın hikâyelerini de merakla beklemeye başladım.
432 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazarın kitap halinde basılmış ikici kitabı, benim ise yazara ait okuduğum ilk kitap. Akıcı ve eğlenceli anlatımı sayesinde kitap su gibi akıp gitti.
İşsiz, aşksız, fazla kilolu ve kendisini işe yaramaz hisseden Natalie Knight, umutsuz dönemlerinin birinde çöpçatanlık şirketi kurmaya karar veriyor. Ve tabi talisiz bir gece de milyoner Cameron Black ile yollarının kesişmesi ile de çoğu zaman eğlenceli, yanlış anlaşılmaların bol olduğu olayların başlaması bir oluyor.
432 syf.
·3 günde·Puan vermedi
| Çöpçatan ~ Bella Black |
°
Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, öğretmenlik mezunu ama işsiz karakterimiz Natalie. Kariyerine çöpçatan olarak devam etmek isteyen Natalie ile başlıyor yolculuğumuz. İşsiz kızımız bir dergide denk geldiğı yazıda çöpçatanlığın bir meslek olduğunu öğreniyor ve acaba bu işi yapabilir miyim diye düşünüp adım atıyor. Bu kısımlarda bile beni bomba bir kitabın beklediğini anlamıştım itiraf etmek gerekirse.
İlk müşterisi kim mi peki? Bir barda son derece pahalı ayakkabısına kustuğu Cameron. Bu yakışıklı genç adam neden buna ihtiyaç duyuyor derseniz, artık ailesinin baskısından mantık evliliğiyle kurtulmak istiyor ve çok saçma olduğunu bildiği halde bu işe adım atıyor. Onun artık bir çöpçatanı var İlk müşterisine uygun birilerini bulup görüştürmeye başlıyor ve işler hiç beklenmeyen yerlere gidiyor
Nate'in ona birini ayarlamaya çalışırken yaşadığı garip duygular, işin eğlencesi ve onun o samimi hallerine bayıldım. Geçmişte yaşadığı güven kırıklıkları yüzünden temkinli hatta bayağı temkinli davransa da bayıldığım bir karakter oldu Obur ve sakar oluşu ise onu tam benimsemem için yeterliydi
Natalie çok güzel bir kadın olmamasına ve olağanüstü bir değişim yaşamamasına rağmen aralarındaki iletişiminin önce patron çalışan sonra arkadaş ve en son minnoş halleri çok güzeldi. Ah Cam sen aşırı minnoş bir adamdın
Natalie 'nin tripleri kendini yetersiz görmesi ve daha birçok şeyde pes etmeden arkasında durman çok güzeldi. Bir de o asla lafın altında kalmayan halleri falan Ayy anlattıkça anlatasım geliyor düşünün nasıl sevdim. Daha fazla uzatmadan kesinlikle tavsiye ettiğimi söylüyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Bella Black
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.