Bella Black

Bella Black

Yazar
7.2/10
77 Kişi
·
162
Okunma
·
7
Beğeni
·
733
Gösterim
Adı:
Bella Black
Unvan:
Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye
Kaygı ve üzüntüden kaçmak için yazmaya başlamış ve bir şekilde daha çok kaygıya kavuşmuş bir kişilik... Dünya tarafından tescilli obur, çoğu zaman melankolik ve insanları gülümsetmeyi amaçlayan bir idealist.
Bir de umutsuz bir romantik.
"Bir adamın ne kadar iyi bir eş olacağını, o adamın ailesi ile olan ilişkisinden anlayabilirsiniz.Annesini aramaya zahmet bile etmeyen adamın sizi pamuklara sarmalayacağını düşünmek,bir dondurma kamyonundan sosisli sandviç beklemek kadar saçmadır."
Bazılarımız topuklularımızla dünyayı ele geçirirken, bazılarımız yataktan kalkıp, tavşan terliklerimizi giymek için çaba sarf ederiz. Bazılarımız ise, başarı merdivenlerini, sürüne sürüne bile olsa tırmanmaya çalışır. Zaten en çok saygı da, bir şeyi yapabileceğinden emin olmadığı hâlde cesaret gösterip, o işe atılan kişilere duyulur.
Bella Black
Sayfa 15 - Pay Kitap, Kate Davis
"Kendinin olanı kıskanmak, ölçülü olduğu sürece, hoş bir şey olabilir. Peki ya asla senin olamayacak birini ya da bir şeyi kıskanmak? İşte bu, kıskançlığın en tehlikelisi ve en acı verenidir. Çünkü hiçbir zaman sizin olmayan bir şeyi, asla kaybetmiş sayılmazsınız ve bu, birlikte olup kaybetmekten çok daha fazla acı verir. "
'Dikkatli olmalısınız Majesteleri.' Lavinia uzun süre sonra ilk defa ona unvanıyla seslendi. 'Yanlışlıkla bir kalbiniz olduğu kanısına varabilirim.'
“Peki…Aradığınız özellikler nelerdir?”
“Ah, sormana sevindim.” Bayan Mallory yavaşça dizlerine vurdu. Gözleri parlayınca, Natalie kabul ettiği için ani bir pişmanlık duydu.
O göz parlamasının ardından iyi bir şey geliyor olamazdı.
“Öncelikle, altmış yaşından daha büyük olamaz,” dedi kadın. Natalie not alırken bir saniyeliğine duraksadı, sonra, “Siz kaç yaşındasınız ki?” diye sordu.
Bayan Mallory yavaşça gözlüğünü indirdi. “Ben altmış yaşımdan sonra doğum günlerini kutlamayı kestim, Natalie,” dedi. Mesajı alan Natalie, hafifçe geri çekildi.
“Bekarlar Cennette programındaki erkekler gibi vücudu olursa, çok iyi olur.”
Natalie not almya devam etti. Bayan Mallory’nin nasıl bir vücuttan bahsettiğini biliyordu ama altmış yaşında, öyle bir vücuda sahip birini nasılbulacağını bilmiyordu.
“Başka?”
“Karın kasları,” dedi Bayan Mallory, “şimdi karın kaslarına geçelim. Not alıyorsun değil mi?”
Natalie’nin tek yapabildiği, yutkunurken yüzündeki gülümsemeyi korumaya çalışmak oldu.
Bella Black
Sayfa 196 - Pay Kitap
Zaten en çok saygı da, bir şeyi yapabileceğinden emin olmadığı halde cesaret gösterip, o işe atılan kişilere duyulur.
Ajanlar , ne kadar iyi yetiştirilirse yetiştirirsinler , en iyilerinin bile bir zayıf noktası vardır . İnsan olmak
Bella Black
Sayfa 254 - Kate
432 syf.
·Puan vermedi
Çöpçatan #starkyorumluyor
Çöpçatan, farklı bir konusu olan bir kitap. Çöpçatanlığı meslek edinmiş bir Natalie ile Cameron adında yakışıklı bir adamın hayatlarının farklı bir yolla kesişmesi anlatılıyor. Aşk, kıskançlık hat safhada. Klişe olmaktan çok uzakta bir kitap. Ben gayet sevdim ve kitaba yapacağım çok küçük eleştiriler de yok değil. Küçük yazım hataları vardı ve gözümden kaçmadı. Nedense bu aralar daha çok takılıyor bu hatalar gözüme. Ayrıca yazarın betimlemeleri sürekli tekrarlayışı ve bunu çok kısa sürelerde mesela ard arda sayfalarda yapışı göz devirmeme sebep oldu. Onun dışında güzel bir aşk kitabıydı. İnişli çıkışlı ve heyecanlıydı. Yazar bolca betimleme yapmış ama dilinin akıcılığına zarar vermemişti. Çabucak okunabilen, sıkmayan ve reading slump dönemlerine iyi gelen kitaplardan. Tatlı-sert aşk romanlarını seviyorsanız önerimdir.
256 syf.
·2 günde·9/10
Yazar bu kitapta sürükleyici, macera dolu daha polisiye bir kitap yazmış. Yazarın kitaplarını seviyorum ve bu kitabı da çok güzeldi bence. Devam kitabı olacağını zannediyorum. Bence o zaman daha bir güzel olur.
Mutlaka okuyun....
691 syf.
·Beğendi·9/10
Çok keyifli, okuyucuyu sıkmayan, güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir kitap. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, çok çabuk bitiyor.
Tarihi aşk romanlarını sevenler için mükemmel bir kitap zevkle okudum.
432 syf.
·5 günde·10/10
Severek okuduğum bir romantik komedi oldu. Beklediğimden çok çok daha iyiydi. iyi ki alıp okumuşum dedirtti bana.....
Kitap komik ve güzeldi dili anlatımı anlaşılır kahramanların iç dünyasına girebiliyorsunuz...Mutlaka okuyun eğlenmek istiyorsanız...
432 syf.
·Beğendi·7/10
Güzel ama beklediğim gibi değil konu uzamış abartılmış. Özellikle çok +18 olması beni rahatsız etti. Gene de Natalie karakterini bir sevip birde nefret ettim yaz zamanlarında okunabilecek bir kitap.
256 syf.
·5/10
KOD ADI: G.E.C.E / BELLA BLACK
Bir gece klübünde görevlendirilen dört ajan tek bir flaş belliğini almak için birbirlerinden habersiz tetikte beklemektedir.Aslında bir kişinin yapabileceği bir görev olmasına rağmen hepsine verilmesi yapılacak ortaklığa ön hazırlıktır.Nitekim farkında olmadan birbirlerine yardım ederler ve flaşı alırlar.Sonrasında ise birlikte çalışmak zorundalardır.Dünyayı tehdit eden bir örgüt ve milyonları öldürecek bir zehirle karşı karşıya olan ekip büyük mücadeleye hazırdır.Dört farklı karakter bir arada oldukça zor anlar yaşayacaktır.
•••
Konusu ve aksiyonu itibariyle çok büyük bir hevesle aldığım bir kitaptı.Ama okuduktan sonra aynı şeyi düşünmüyorum maalesef.İçerikte birden fazla olay olmasına rağmen hızlı geçilmiş sahneler çok fazlaydı.Bazı kısımlarda ise acaba yer doldursun diye mi yazılmış bu sahne demeden alamadım kendimi.Biraz Charlie’nin Melekleri biraz Görevimiz Tehlike havası vardı.Bunun dışında mantık hatasına da denk geldim.Kısacası sevemedim.Okurken sıkmadı normal sürede bitirdim ama keyif alamadım.Ve önemli olan bir kitabı bitirmek değil ona harcanan o zaman zarfında keyif ve türüne göre bilgide alabilmektir.En azından bana hitap etmedi.Elinde olan okuyabilir.Film tarzı kitap okumaktan hoşlananlarda okuyabilir ama büyük beklentisi olanlar bir kez daha düşünsün derim.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle bu kitabı da hiç unutmam.natali Cam'a eş ararken ona aşık oluyo ama yinede eş aramasına dewam ediyo Ama Cam'inda ona karşı hisleri var ve ilk adımı onu öperek başlıyo ve o öpücüğün konusu kolay kolay acilmiyo Natali onun yüzüne vuruyo zoruna gittiğini de belli ediyo ve Cam pişman olup onunla bu konunun konuşulması gerektiğini düşünür vs...Gelişen olaylar
432 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Natalie Knight, öğretmenlik mezunu ama bu mesleği yapmak istemediği için işsiz kalmış, yemeklere özellikle tatlılara hayır diyemeyen, az biraz sakar ve eğlenceli bir karakter. İşsizlik canına tak etmişken karşısına çıkan bir yazı ile yeni mesleğini bulur. Bu meslek ne derseniz; Çöpçatanlık!
İlk müşterisi ise çok ilginç bir karşılaşma ile tanıştığı yakışıklı milyarder Cameron Black olur. İşkolik, epey kaprisli bu adam Natalie'yi çokça uğraştırıyor. Her randevuda bir bahane bularak kızımızı bolca çalıştıran Cameron'a gıcık olmamak elde değil. Zaman geçip Natalie'nin büyüsüne kapılınca yaşadığı değişim ile de şaşırtıyor.
Natalie karakterini samimiliği ve eğlenceli tavırlarıyla , biraz da kendime yakın hissettiğim için aşırı sevdim. Cameron ile uyumları da çok hoşuma gitti. Bu aralar böyle bir kitaba ihtiyacım varmış ve gerçekten ilaç gibi geldi.  Eğlenceli olayları ve yazarın akıcı anlatımı ile film izliyormuş gibi hissettim ve kitabın nasıl bittiğini anlamadım desem yeridir. ️
Okuyamama durumunu (reading slump) yaşıyorsanız ve bundan kurtulmak istiyorsanız bu kitap kesinlikle size göre. Vakit kaybetmeden okuyun derim.
256 syf.
·7 günde·7/10
Dünyayı Kurtarmak hiç bu kadar çetrefilli olmamıştı
Beni içine çeken işte bu söz kitabı tek nefeste okumamı sağladı...
4 Ajan 4 süper güç ama 4 insan birbirlerinden nefret etseler de bazen görevleri için bir olmayı , takım olmayı çok güzel gösterdiler fantastik sevenler kesinlikle okumalı bence çok sürükleyici.. karakterlere Kendinizi çok aşırı yakın hissediyorsunuz kızıyorsunuz bazen sinirleniyorsunuz ama kitap bittiğinde de çok üzülüyorsunuz...:(

Ajanlığın iyi yönünü , kötü yönünü duygularına hakim olma gerekliliğini ama insan olmaları gerektiğini çok güzel bir şekilde işliyor yazar ..okuyun bence

Kate♡Alex♡Sloan♡Lavy

G. E. C. E. ~ Bella Black
432 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Klişe bir hikaye olmasına rağmen beğendiğim bir kitaptı. Kafanızı yormayacak, çerez niyetine okunacak, romantik, biraz da komik bir kitap arıyorsanız tavsiye ederim. Derler ya, "Hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir." Olay tam olarak böyle gerçekleşiyor. Ne kadar plan yaparsanız yapın, hayaller kurun ve kararlarınızı verin, hayatın planı hepsinden büyük ve bunu düşünmek her ne kadar insanı biraz sinir etse de, yolun sonunda istediğinizi değil de ihtiyacınız olanı aldığınıza şükredeceksiniz! :)))

Yazarın biyografisi

Adı:
Bella Black
Unvan:
Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye
Kaygı ve üzüntüden kaçmak için yazmaya başlamış ve bir şekilde daha çok kaygıya kavuşmuş bir kişilik... Dünya tarafından tescilli obur, çoğu zaman melankolik ve insanları gülümsetmeyi amaçlayan bir idealist.
Bir de umutsuz bir romantik.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 162 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 60 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.