Benedict Carey

Benedict Carey

Yazar
7.0/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
271
Gösterim
Adı:
Benedict Carey
Unvan:
Amerika`lı yazar, gazeteci, mühabir
Doğum:
ABD/ Colifornia, 3 Mart 1960
"Bazı deneyler sonucunda, bir buçuk saatlik bir şekerlemenin, öğrenmenin pekiştirilmesi açısından sekiz saatlik bir gece uykusuyla aynı faydayı sağlayabileceğini gördük."
Ama bu uygulamayla ilgili en çok hatırladığım şey, başından sonuna kadar eğlenceli olduğuydu. Zaten öğrenme denilen şey öyle olmalı!
304 syf.
·7 günde·8/10
Kitap hafızanın ve beynimizin nasıl çalıştığıyla ilgili kendince ayrıntılı bir giriş sonrasında bugüne kadar öğrenme ve hatırlama üzerine dişe dokunur araştırmaları da kapsayarak bizlere daha iyi nasıl öğreniriz ve daha iyi nasıl anlar, hatırlarızın kendince bir cevabını vermeye çalışıyor.

Özetle; sessiz, sakin odaklı çalışmanın her zaman iyi sonuç getirmeyeceğini, sınamanın (test veya kendini sınama) öğrenme sürecine çok katkısını olduğunu belirtiyor. Arada bir mekan değiştirmenin, dikkat dağıtıcıların zeirganik etkisi yüzünden (yarım kalan şeyler daha iyi hatırlanır) öğrenmeye olumlu etkisi olduğunu belirtiyor. Bir konu hakkında tek tip çalışmaktansa karma bir çalışmanın, zaten bildiğiniz bir konuyu da harmanlayarak yeni şeyler öğrenmenin daha iyi bir öğrenme deneyimi sunduğuna dair araştırma ve yöntemleri paylaşıyor.

Öğrenme, hafıza üzerine kendinize uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz.
304 syf.
·56 günde·Beğendi·9/10
Kitapta öğrenme yöntemlerine ilişkin yanlış olarak düşündüğümüz çalışma yöntemlerinin aslında doğru olabileceği anlatılmış. Konu konu ele alınarak, yapılan araştırma ve deneylere dayanarak nasıl daha kolay öğrenilebilineceği okurlara aktarılmış. Kitabı uzun bir süre de bitirdim, ama anlatılan şeyleri ilginç bulduğumu söyleyebilirim. Kendi çalışma hayatıma yansıtabileceğim ve insanlara da anlatabileceğim değişik öğrenme yöntemleri okudum. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Benedict Carey
Unvan:
Amerika`lı yazar, gazeteci, mühabir
Doğum:
ABD/ Colifornia, 3 Mart 1960

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.