Benjamin Hoff

Benjamin Hoff

Yazar
7.5/10
19 Kişi
·
41
Okunma
·
2
Beğeni
·
85
Gösterim
Adı:
Benjamin Hoff
Unvan:
Yazar
Doğum:
West Haven-Sylvan, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri, 1946
Bir zayıflık sizin için önemli bir hediye olabilir, elbette eğer farkındaysanız. Aynı durum sınırlarımız için de geçerlidir.
Bir akıntı kendi yolunda bir taşa denk geldiğinde onunla mucadele etmez, savaşmaz ya da onun hakkında düşünmez. Sadece etrafından dolaşır. Bunu yaptıkça kendi şarkısını söyler.suuuu çabasız eylemle tepki verir.
"En çok sevdiğim şey..." dedi Winnie ve durup düşünmek zorunda kaldı. Çünkü 'bal yemek' çok harika bir şey olsa da, balı yemeye başlamadan hemen önceki o an çok daha harikaydı ama Winnie o ana ne dendiğini bilmiyordu.
Dünyadaki hiçbir şey sudan daha üretken ve nazik değildir. Dirençli ve sert olanı fethetme konusunda eşi benzeri yoktur. Esnek olan bükülmeyene üstündür. yumuşak olan sert olanı yener. Neden deniz binlerce akıntının kralıdır. Çünkü onların aşağı seviyesinde yatar. Bu yüzden büyük adam kendini onların altında tutarak insanları yönlendirmelidir. Yönetecekse kendi onların gerisinde durmalıdır.
Benjamin Hoff
Sayfa 100 - Babil
176 syf.
·8 günde·3/10
Kitap Çin'de doğan Taozim felsefesi üzerine yazılmış ve bu felsefeyi çocukluğumuzun çizgi dizisi olan Winnie the Pooh karakterlerini kullanarak şekillendirmiş.
Pooh, Piglet, Eeyore, Baykuş, Tavşan ve diğer karakterlerin hayatlarından örneklerle daha somut ve daha anlaşılır fikirler sunulmuş okura.
Bu felsefeye veya çizgi diziye ilgi duyanlara tavsiye ederim.
Keyifli okumalar..
264 syf.
·4 günde·7/10
Doğu öğretilerini ilginç bir yöntemle anlatıyor. Winnie the Pooh karakterlerinden Piglet'i seçmiş. Piglet'in yaşadıklarından zamanda yolculuk yaparak ilginç öğreti ve hikayelere uzanmaktadır.
176 syf.
·10/10
Keyifle okunacakların başında geliyor Pooh’un Tao’su.Okudukça düşündüren,yüzüne tesessümü konduran,kendini bulma yolculuğunda güzel rehberlik edecek tarz da bir kitap.
176 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10
Bakış açınızı değiştirmek ve farklı pencerelerden bakmaya çabalayıp içinde bulunduğu anı anlamlandırmaya çalışan herkese önemli katkı sunacağını düşündüğüm bir kitap. Mutlaka okunmalı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Benjamin Hoff
Unvan:
Yazar
Doğum:
West Haven-Sylvan, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri, 1946

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 38 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.