Bernard Wood

Bernard Wood

Yazar
5.7/10
3 Kişi
·
12
Okunma
·
1
Beğeni
·
467
Gösterim
Adı:
Bernard Wood
Tam adı:
Bernard John (Bernie) Wood
Unvan:
İngiliz jeolog, yazar
Fosil bir memeli türün ömrü ortalama bir ila iki milyon yıl arasındadır. Bu kadar uzun bir dönem içinde bir türün görünümünün değişmemesi neredeyse imkansızdır. Değişimi sağlayan, rastlantısal çeşitlilik ile farklı iklim tiplerine verilen morfolojik tepkilerdir. Öte yandan, bir türün üyeleri kendi aralarında çiftleşmeye devam ettikçe ayırt edici özelliklerin de devam edeceğini söyleyebiliriz.
Eğer bir H. erectus ile sokakta karşılaşacak olsanız, onu modern bir insanla karıştırma ihtimaliniz çok düşük olurdu; fakat, yine de, herhangi bir arkaik veya geçişsel homininden çok daha fazla modern insana benzediği de bir gerçek.
Her ikisi de Kuzey Kenya'da bulunan Koobi Fora ve Batı Turkana sahalarında yaklaşık 2 MYÖ'ye ait bazı fosiller, modern insana herhangi bir arkaik ve geçişsel homininden çok daha fazla benzeyen bir canlıya ait ilk konıtlar. Bu fosil kanıtın resmi adı Homo ergaster.
Neandertaller ölülerini düzenli olarak gömen ilk hominin topluluklarındandı. İşte, Neandertallere ait hominin fosil kayıtlarının erken homininlere ait olanlardan daha fazla ve daha iyi durumda olmalarının nedeni de buydu.
168 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Yaptığımız radyometrik ölçüm ve radyokarbon tarihlendirmeler gösteriyor ki primatta homo sapiens en modern yapıdır. Mustafa şöyle der; Erectus'ları kaderine terk ederek Neandertal'leri katletmiş olan Sapiens'ler çok modernler. Bu modernliğe bağlı olarak bilişsel gelişim göstermeye duralım hemen ara türleri yok ediyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bernard Wood
Tam adı:
Bernard John (Bernie) Wood
Unvan:
İngiliz jeolog, yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.