Bora İyiat

Bora İyiat

Yazar
7.9/10
84 Kişi
·
231
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.827
Gösterim
Adı:
Bora İyiat
Unvan:
Yazar
"Çanakkale'de kazanılan özgüven, Türk'e Kurtuluş Savaşı'na kalkışma cesaretini verir. Kurtuluş Savaşı bir cürettir. Bu cüret ise Çanakkale'de kazanılan özgüvenden doğmuştur."
256 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
“Nasıl Fransızların sembolü horoz, Rusların sembolü ayı ise, Türklerin sembolü de bozkurttur.”

Çoğu kaynakta geçen bilgiyi nesnelleştirmek istedim. Lütfen bu görüşü kabullenin artık
256 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Kocatepe Kitabevinde bir arkadaşımla fanzinimizi dağıtmaya gittiğimizde bir tarih öğretmeni tarafından tesadüfen bana alınan kitap için o öğretmene buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Emperyalist Uşağı, Yossi Kohen, Yahudi bir Türk düşmanı, İslam’a düşman, gerçek bir sosyalist/komünist, Batı hayranı vb. denilen Gazi’nin aslında hiçbiri değil de vatanını seven gerçek bir vatan evladı, gerçek bir Türkçü, dış Türkler’i düşünen mükemmel bir milliyetçi olduğunu görmeniz için salt bu eser yeterli değil kanaatimce ancak Bora İyiat’ın yazmış olduğu bu kitabı 3 saatten kısa bir sürede bitirebilirsiniz. Bozkurt figürünün bu kadar uyumlu kullanıldığı şu adam için nasıl komünist, islamcı vb. saçma sapan şeyler diyorlar gerçekten anlamak güç.

Kitabın içeriğinde Atatürk’ün gerçek bir milliyetçi olduğunu göreceksiniz. Atalarına yakışır bir Türk olabilmek için TTT, TTK, DTCF vb. birçok şey yapan bu adamı sevmemek mümkün değil. Yazar diyor ya, “İnsan Türk olur da nasıl Mustafa Kemâl’den yana olmaz?” diye, bu kitapta bu sorunun cevabını iyice merak etmeye başlayacaksınız.

Bora İyiat’ın sade ve sıkmayan üslûbunu beğendim ancak şunu dile getirmeden edemeyeceğim ki üslûp bir ilkokul çocuğunun anlayacağı nitelikte, diyeceksiniz ki, daha ne istiyorsun, biraz daha sert ve anlaşılamaz bir üslûp olması kanımca daha iyi olurdu. Neticede bir fikir kitabı okuyorsunuz ve basit kaçınca fikrin de basit kaçtığı hissine kapılıyorsunuz. Ancak yine de mükemmel olan bu eseri lise çağındaki gençlere okutmalı diye düşünüyorum.

Sümerler, Hititler, Kaşlar, Türk Tarih Tezi, Güneş Dil Teorisi, Bozkurt, İslamiyet’ten Önceki Türkler gibi konularda Mustafa Kemâl’i merak ediyorsanız, okumanızı tavsiye edeceğim eser.
Kutlu akşamlar diliyorum.
256 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Mustafa Kemal binlerce yıllık destanı doğruluyor, Ergenekon'da milletinin önüne geçen bir bozkurt gibi, gözlerine bakarak onlara çıkış yolunu gösteriyordu. -Syf.108-
Bu kitabı mutlaka tavsiye ederim, Osmanlı'nın son ve virane dönemlerinden başlayarak, Atatürk'ün Türk yurdunu ve Türk insanını düşmanlardan ve vatan hainlerinden nasıl temizlediğini ve bu süreçte neler yaşadığını,kimlerden feyz aldığını,fikri dünyasının nasıl şekillendiğini okuyacaksınız.
Kübra
Kübra Bozkurt Atatürk - Türk'ün Bilge Başbuğu'yu inceledi.
256 syf.
·9/10
Atatürk kimdir sorusuna herkesin verecek bir cevabı vardır. Çok bilinmeyenleriyle kaynaklara dayalı bir nefeste okunacak bir kitap tavsiye ederim.
256 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kitabı 2 günde bitirdim. Milli mücadeleyi sadece dış düşmanlara karşı değil kendi içimizde de vermek zorunda kaldığımız çok çetin bir dönem . Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyorum.
Bu kitabı bana hediye eden Anıl Çetin kardesımede çok teşekkür ederim .
256 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı tavsiye ederim ilk başda siyasi içerik gibi gözükcek lakin bozkurt TÜRĶÜM işaretidir nasıl fransada horoz ruslarda ayı ise türklerde bozkurttur ve Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderMUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ anlatan kitabı tavsiye ederim.
206 syf.
·157 günde·Beğendi·10/10
Tarihte her zaman başarılarımızla övünürüz, korkusuzluğumuzla, zekamızla, profesyonel askerliğimizle, komutanlarımızla. Peki bunların hepsinde mükemmelsek koca devletler neden yıkılıp toprak kaybına uğradı, tüm büyük olayların başlangıcı, liderlerin küçük ayrıntıları düşünemediğinden dolayı gerçekleşmiştir. Bu kitapta tarihimiz boyunca önemli savaşları ve komutanların olayları nasıl yönettiği anlatılmıştır strateji ve tarih sevenler için mükemmel bir kitap.
Anathema
Anathema Osmanlı Tarihi - Savaşlar - Padişahlar - Önemli Olaylar'ı inceledi.
@Anathema·18 Ağu 2019·Kitabı okumadı
Önemli olaylar , belli başlı özellikler üzerinde durup 36 padişahı kısaca anlatan bir eser . Özellikle tarihle ilgili yeni yeni okumalar yaptığım için anlaşılır dili,üslubunu da beğendim. Tavsiye ederim.
256 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabın ana fikri ve anlatılmak istenen konu üzerine müthiş bir araştırma yapılmış ve harika bir eser meydana getirilmiş bunun için Bora İyiat’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.Bu yüce Türk milletine unutturulmuş olan değerlerimizi ve kurallarımızı hatırlatmak için harika bir eser meydana getirilmiş.Lakin kitabın sonunda Ziya Gökalp Yusuf Akçura ve İsmail Gaspıralı bilgilendirilmesi şahsi kanaatimce lüzumsuz olmuş.Çünkü Yüce Atatürk’e fikir veren ve yoluna ışık tutan bu şahısları herkes kendi şahşi penceresinden okumalı ve kendine anladığı gibi düşünce ve ana fikir çıkarmalıdır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bora İyiat
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 231 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 121 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.