Bora Terzibaşoğlu

Bora Terzibaşoğlu

Yazar
7.6/10
5 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
İnsan hayatının her noktasında güveneceği insanlara ihtiyaç duyardı. Güven kaybolduğunda umutlar da kayboluyordu. İnsan etrafındakilerle değil de, güvendikleriyle kendisi yalnız hissetmekten ayrı koyuyordu. Tanımadığın kişilere bile güvenmek insana sağlam bir duruş, kararlılık verirdi. Yani güven kaybetmek aslında birçok şeyi kaybetmek demekti.
Bora Terzibaşoğlu
Sayfa 162 - Potin Kitap Yayınları
İnsanın yaptıkları için duyduğu pişmanlık zamanla geçermiş ama yapmadıkları için duyduğu pişmanlık asla geçmezmiş.
Bora Terzibaşoğlu
Sayfa 34 - Potink Kitap Yayınları
Bir insanın gözlerinde saklıdır her şey. Bebekliğinden ölümüne kadar neredeyse tek değişmeyen insanın gözleridir.
Bazen insan inkâr etse de gerçekler hayale dönüşmüyordu. İnsan gerçekten akıl almayacak, kalp dayanmayacak şeyler yaşayabiliyordu. Akıl almasa da , insan bunları inkâr etse de... Gerçekler ne kadar acı olursa olsun... Bazen insan telafi edemeyeceği hatalar yapar. Telafi edilemeyecek en büyük hatalardan biri ölüm, biri de doğumdu. Aslında "olanla ölene çare yok " denirken bu kastedilmiyor muydu? Bazen insanlar, büyük umutlarla çıktıkları yolculuklarda, büyük mutluluklar hayal ederken hayatları boyunca bedelini ödeyecekleri hatalar yapıyorlardı. Mutsuz bir doğuma, sebepsiz ve zamansız bir ölüme...
Bora Terzibaşoğlu
Sayfa 220 - Potink Kitap Yayınları
İnsan seçimlerini iyi yapmalı... İnsan kime güveneceğine iyi karar vermeli. Bazen de hiç kimseye güvenmemek en doğrusu olabilir.
Bora Terzibaşoğlu
Sayfa 230 - Potink Kitap Yayınları
260 syf.
·7/10
Azra, Akdeniz üniversitesi’nde okuyan, standart bir düzene ve karaktere sahip, kendi halinde yaşayan öğrenci bir kızımız. Okulda başarılı, dostlarını seviyor ve seviliyor, bunun yanı sıra eğlenceli ve güzelde aynı zamanda. Gel zaman git zaman en büyük dileği gerçekleşiyor ve okulun kapandığı bir dönemde ailesi ona bir araba hediye ediyor. O da bu durumu fırsata çeviriyor ve arkadaşlarıyla beraber bir seyahat oganize ediyor. Hem yol masraflarını rahatça karşılamak, hem tatil yapmak, hem de eğlenmek adına bu yolculuğa bir de yol arkadaşı ekliyor. Ve yeni yolcu “Affan” böylece hayatlarına dahil oluyor.

Antalyadan İstanbul’a varmak için start alan bu uzun yolculuk boyunca da başlarına türlü türlü hadiseler geliyor. Peki İstanbul’a ulaşabiliyorlarmı? Affan denilen bu yabancı kim? Neden bu kdr gizemli ve ne saklıyor? Polis neden peşlerinde? Bir kaçak ihbarıyla göreve atanan yarbay neyin peşine düşüyor? Aradıkları ne? Ve tüm bunların niyetleri sadece keyifli bir yolculuk yapmak olan bu masum insanlarla alakası ne? İşte tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası için okumalısınız :)
260 syf.
·6/10
Affanın göz rengi olan yeşillerle karşınızdayım
Kitap dünyasına yeni adım atmış olan “Yabancı Dostlar” adlı
Kitabı severek okudum çünkü olay örgüsü benim çok dikkatimi çekti ve bire bir yaşayarak kitabı bitirdim. Betimlemeleri oldukça iyi yapılmıştı ve yeri geldiğinde anlatılması gereken detaylar kafamdaki soru işaretlerini bir bir götürdü.
Azra hayallerindeki arabasına kavuştuktan sonra dönem sonu evine arkadaşlarıyla birlikte gezerek gitmeyi planlıyor ve olaylar yolculuğun başlaması itibariyle gerçekleşiyor. Kitap bana çok konuda ders verdi. Azra’nın hiçbir şeyin farkında olmadan yaşadığı şeylere üzüldüm. Çevresindekilerin gerçek yüzüyle karşılaştığında ona yardım etmek istedim. Polisiye kategorisini seviyorsanız ya da sürükleyici kitaplardan hoşlanıyorsanız mutlaka okumalısınız .

Yazarın biyografisi

Adı:
Bora Terzibaşoğlu

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.