Brenda Schaeffer

Brenda Schaeffer

Yazar
6.8/10
8 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
138
Gösterim
Olgunlaşmamış çocuksu aşk şuna inanır:"Eğer seninle ilgilenir ve beni sevmeni istediğim şekilde seni seversem,o zaman sende beni aynı şekilde seversin."Cocuk sevgisinin cömert ve masum olduğunu düşünürüz ama genellikle öyle değildir.Cocuklar henüz manevi sevgiye muktedir değildir,sevgileri bencildir.Hayatlarını devam ettirmek,acıyla korkuyu önlemek ve istemek için severler.Ve bu kalıp,gördüğümüz gibi,yetişkin bağımlı sevenlere musallat olur.
Eğer biz kendimizi koşulsuz bir şekilde sevmezsek,sevgi kazanmak zorunda olduğumuza ya da ihtiyacımız olduğuna inanmaya daha eğilimli hale gelip başkalarına sarılabiliriz.
Brenda Schaeffer
Sayfa 119 - Yakamoz Yayınları
İnsanlar kim olduklarına yönelik düşünceleri oluşana,yaralarını iyileştirene ve korkularıyla ilgilenene kadar,kendilerini bütünüyle sevgiye vermek için psikolojik olarak özgür değillerdir.
Brenda Schaeffer
Sayfa 263 - Yakamoz Yayınları
Kişilerin kendilerinin arkadaşı ve ebeveyni olmayı öğrenmeleri gerekir ki bu başkalarıyla iyi ilişkilere sahip olmanın ön koşuludur.
Brenda Schaeffer
Sayfa 264 - Yakamoz Yayınları
Birçoğumuz şu an olduğumuzdan çok daha mutlu ve tatmin olmuş hissedebiliriz kendimizi.Buradaki engelimiz ise bunu birinin bizim için yapacağına yönelik inancımızdır.Kendimizi geliştirme seçimine yönelik yeteneğimize önem vermiyoruz.Sadece kendi seçimlerimizi değil kendi şansımızı da kendimiz yaratırız.
Brenda Schaeffer
Sayfa 123 - Yakamoz Yayınları
İlişkilerinde sorun yaşayan hatta hiç ilişkisi olmayanların bile okuması gereken bilinçaltındaki korkularla yüzleşmeyi sağlayan bi içeriği var düşüncelerimin seyrini oldukça başka yere yönelttiğini söyleyebilirim
Ben kitap ile ilgili çok bir verim alamadım. Bilmiyorum alan var mı? Çok tekdüze ve yavan geldi bilgiler. Belki paralel yayınlar okuduğum içindir. Kitabı yarım bıraktım.
Sevgi mi bağımlılık mı Fi dizisini hatırlatıyor bana tabi kitabını aldım ama dizisine baktığım için diziden örnek verdim..bağımlılık tabi ucu açık kavram olduğu için sonu her tarafa gidiyor insanı insanlıktan da çıkarabiliyor iyi bir analiz kitabı ama sonlara doğru okuyucuya hastaymış gibi yaklaşması biraz tuhaf geldi bana sonuçta herkes bazı şeyler öğrenmek için bu kitabı okuyabilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Brenda Schaeffer
Unvan:
Psikolog

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.