Buket Özdal

Buket Özdal

Yazar
6.5/10
47 Kişi
·
151
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.380
Gösterim
Adı:
Buket Özdal
Unvan:
Wattpad yazarı
Doğum:
Fethiye, Muğla, 1998
1998 yılında Muğla, Fethiye'de doğmuştur. Yazmaya kendi kendine başlamış ve Wattpad'de yazdığı Bir Kavanoz Aşk Epsilon Yayınevi tarafından 2015 yılında basılmıştır.
Anlamsızdı, biliyorum ama içimdeki hira korkuyla bazen şarkılara sığınırdı. Onların verdiği güvene, Onların verdiği huzura sığınırdı. Onu suçlayamıyordum çünkü eğer dünyada şarkılar diye adlandırabileceğimiz bir kulübe ya da bir insan olsaydı, kendimi ilk fırsatta onun kollarına bırakmak isterdim.
İnsanların birbirlerine aşıkken gündelik hayatlarına devam etmelerini anlamıyordum. Böylesi bir hareket bana ihanet gibi geliyordu . Kötü sahnelenmiş bir piyes gibi ! sanki bir insana değilde bir koltuğa aşık olunuyormuş gibi !
-Kinyas ve Kayra , Hakan Günday
440 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Çok akıcı yazılmış . Ne çok abartı ne çok sade gayet güzel. Herkesin okumasını tavsiye edebileceğim bir kitap. Aras'ın hareketleri play boy erkeklere kalmadığı için ayrı güzel .
440 syf.
·2 günde
Satın aldığım ilk wattpad kitabıdır Bir Kavanoz aşk. Aldığım ikinci ve son wattpad kitabı ise bu romanın ikincisiydi. Aslında aldığım duyumlara göre yazar ilk yazdığında çok güzelmiş ama kitap olduğunda içindeki arkadaşlıkları silmiş ve yerine aşk koymuş. Bunu duyduğumda keşke eski halinde kalsaymış dedim, bari kitapta kayda değer bir ilişki olurdu...

Severek okumadım, ama kitapta Hira'nın dans sevgisini sevdim. Yazarın üslûbu da oldukça güzeldi fikrimce. Yine de sevmediğim yerler daha fazlaydı. Örneğin Hira'nın kişiliğinin ve davranışlarının hemencecik değişmesi çok sinirimi bozdu. Bunun dışında Hira, babası tarafından şiddet gören bir karakter olarak tasarlanmış ve sadece Aras'ın yardımıyla kurtulması hoşuma gitmedi. Sürekli ona bağlı kalması dikkatimi çekti ve bu durumdan hoşlanmadım.

İkinci kitabını da okudum ve satın almaya pek değmezdi bence. Sadece çok güzel alıntılar yakaladığım yerler hoşuma gitmişti. Ama siz isterseniz bir şans verin. Keyifli okumalar :)
568 syf.
·6/10
Kitabın konusundan kısaca bahsetmek istiyorum;

Baş karakter kızımız Bendis babası tarafından terk edilmiş, ağabeyi ve annesi ile birlikte yaşam mücadelesi verirken annesini de babası uğruna kaybetmiş bir kadın. Ağabeyi tarafından da yıllarca anne katili muamelesi görüyor bu kızımız. Ve bunlara rağmen hayata tutunmuş, ayakları üzerinde durmaya çalışıyor.

Öteki tarafta da Şafak, kimsenin gözüne bakmayan ve gözlerinin içine bakılması sevmeyen bir adam, karanlık, sırlarla dolu yakışıklı, çekici, sert bir adam.
Ve Bendis gece kulübüne eğlenmeye gittiği bir gece sırlarla dolu, sert bu adamdan, Şafak'tan etkilenmesi üzerine bir iddiaya giriyor ve ardından birbirlerinden bir türlü kopamıyorlar.

Kitaba başladığım da severek okusam da bir müddet sonra kitap beni çok sıktı. Sürekli kurgu da bir kopukluk var gibiydi. Aslında yazarın anlatım tarzını çok beğendim betimleme oranları, diyalog oranları gayet yerinde fakat eksik bir şeyler vardı. Bendis'in duygularını ne kadar hissettiysem Şafak'ın duygularını da o kadar hissedemedim. Şafak karakteri neden bilmiyorum bana çok soğuk geldi. Aşık bir adam okur gibi okuyamadım. Sürekli dengesiz tavırlarından dolayı sanırım bu da. Bendis de yoğun bir buhran içindeydi hep. Kitap biraz kasvetli bir kitaptı.
Kitabın son 40-50 sayfası orta kısmına göre sürükleyiciydi. Kitabın son kısımlarını beğendim. Kitabın sonu hiç beklemediğim şekilde bitti. Ama bu kitaba sanırım böyle bir son gerekirdi. Sonunu da beğendim kitabın. Kitaba şans vermeye değer. Yazarın diğer kitaplarını okumak isterim. Ve yazarın kendini daha da geliştireceğine inanıyorum.
Yazarın emeğine kalemine sağlık.
440 syf.
·12 günde·3/10
Kitabın kurgusu bana göre çok zayıf idi. Eskiden bu tarz kitapları çok okurdum. Çok da boşuma giderdi artık klasik kitaplar okumaya basladigim için bu kitaplar beni çok sarmıyor bana birşeyler katmadigini düşünüyorum kurgusu iyi olsaydı çerezlik kitap olarak yine sevebilirdim bence zorlama bir kitap olmuş.
568 syf.
·2 günde·9/10
Güzel bir kitap daha.... akıcı anlatımı ile insanı sürüklüyor kitap...
Şafak, kimsenin gözüne bakmayan ve gözlerinin içine bakılması sevmeyen bir adam, karanlık, sırlar la dolu yakışıklı, çekici bir adam....
Ama bu böyle devam edecek mi acaba? Nereye kadar kalbini kapatacak her kese... Nereye kadar....
Bu kitabı gerçek kitap haline gelmeden önce biraz okumuştum. Hoş bir anlatımı olmasıyla birlikte hiçbir şey anlamamıştım. Fakat yorumlara göre anlatımı baya değişmiş. Kitabı okumam dileğiyle !
440 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazar iki kişinin arasındaki duyguyu elle tutulur bir biçimde anlatmış.Anlatımdaki akıcılığı sayesinde sıkılmadan okutturuyor kendini hatta hiç bitmesini istemediğim bir aşk hikayesiydi.Yaşadıkları olayları sanki okumayıpda izliyormuşsun gibi bir izlenim veriyor size.Hiç beklemediğimiz bir sonla heyecanı doruklarında bırakmış.İkinci kitabını büyük bir merakla bekliyorum.
440 syf.
·3 günde·6/10
Kitabı okumadan önce yazarın resmine gözüm takıldı.Gencecik bir kız.Anladığım kadarıyla kitabı on beş yaşındayken yazmış.Ne yalan söyleyeyim kitaba biraz ümitsiz başladım.Satırlar ilerledikçe o yaşta bir genç kızdan beklemediğim kadar güzel bir aşk hikayesi çıkmış.Kitap bazı diziler gibi en merak edilen yerde bitmiş.Devamı varmış.
440 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitaba adeta aşık oldum. Karakterlerine, kelimelerine, noktasına, virgülüne, her şeyine... Yazar hanım gerçekten akıcı bir dil kullanmış. Duygu aktarımınıysa muhteşem bir şekilde gerçekleştirdiğini söylemeliyim. Büyülendim. Yazarın ve okurların yüreğine sağlık.
440 syf.
·Beğendi·9/10
Ayrıntılı, edebi bir anlatımı, güzel bir kurgusu ve benimseyebileceğim kadar güzel yazılmış karakterleri var. Ön yargıyla yaklaşılmasını tavsiye etmem. Anlatımı sahiden çok iyi. Kurgusu ile gençlere hitap ediyor bence; anlatımı ile yetişkinlere bile hitap edebilir diye düşünüyorum. İkincisi de çıkmış olan, çok sevdiğim bir kitaptır. Okuyalı uzun zaman oldu, ama hatırladığım kadarıyla beni ağlatan bir kitaptı. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, yazarın duyguyu okura çok iyi geçirdiğini düşünmüştüm

Yazarın biyografisi

Adı:
Buket Özdal
Unvan:
Wattpad yazarı
Doğum:
Fethiye, Muğla, 1998
1998 yılında Muğla, Fethiye'de doğmuştur. Yazmaya kendi kendine başlamış ve Wattpad'de yazdığı Bir Kavanoz Aşk Epsilon Yayınevi tarafından 2015 yılında basılmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 151 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 84 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.