Büşra Karaca

Büşra Karaca

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
15
Gösterim
Yaşamın, sinir bozucu anlarıyla bile çok muhteşem bir amaca hizmet ettigini bilmek mutluluğun başladığı yerdi.
Olumsuz sandığımız tüm duygular aslında dostumuzdur. Bizi güzel ama gerçek olmayan bir rüyadan uyandırırlar. Hayatın en gerçek yüzündeki güzellik arayışımızı başlatırlar. Her baktıgı yerde bir anlam arayan kalbimizin dürüst ve onurlu sesidir onlar. Arayışlarımız da buluşlarımız da hiç bitmesin.
Acizlik “senin yaptığın herşey bir yere kadar” demekti. Çok az bir yere kadar. Onun da işe yarayacagı kesin değil. Bilemezsin demekti. Bunu kabul etmek insana huzur veriyordu.
annelik, insana acizliğini en şeffaf şekilde gösteren bir kimlikti. İnsan anne olmadan önce pek çok şeyi halledebilecek biri olduğunu düşünüyordu.
Fakat annelik insana kendisi hakkında yalan söylemeyen bir ayna oluyordu.
İnsanın en güzel yaptığı şey istemekti. Sanki istemek için yaratılmıştı. Sorun, sonuçları kendi yaptımlarından beklemesiydi. hep eli tutulmaya muhtaç biri oldugu halde, istediklerini kendi elleriyle tutup yakalayacağını zannetmesiydi.
Bizim kabiliyetimiz sahibimizi arama ve bulma işinde derinlesmekti. Bir kalp olsaydık sadece bunun için atardık. Bir göz olsaydık sadece bunun için bakardık. Bir insan olarak sadece bunun için yaşıyorduk. Bu gayeyi ne kadar yalanlamaya uğraşsak da bağırıp duruyordu içimizdeki insan. Bunun için yaşadığımızı hissettiriyordu tüm hayal kırıklıkları. Tüm yarı yolda kalmalar. Tüm çaresizlikler. Ve umurumuzda degilmiş gibi yapamıyorduk.
Dostluk. İki kişi olmak. Birliktelik. Bağ. Sevgi. Merhamet. Varlık. İşte insanı zalim olmaktan kurtarıp ayakta tutacak duygular bunlardı. Öfkeye kapılıp gitmesine engel olacak hisler bunları.
İnsan acizliğini ve zayıflığını ne kadar çok hissederse, kullukta o kadar derinleşme istidadı var demektir aslında.
Birşeylerin var olması ne kadar çok şarta şurta bakıyordu. Zordu. Mahvetmek ise tek bir şeyi yanlış yapmak ile mümkündü. Ne kolaydı.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.