1000Kitap Logosu
Büşra Nebati

Büşra Nebati

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
20 Kişi
46
Okunma
5
Beğeni
1.189
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
1988 yılında İstanbul’da somurtkan insanlara tepki olarak doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Hiçbir dergi veya gazetede yazıları yayınlanmadı. Bütün hayatını odasında günlüğüne yazı yazarak geçirdi. Sonunda internette yazmaya karar verip, yayıncıların dikkatini çekmeyi başardı. Şimdilerde herkesin çok seveceği bir kitabın yazarı olmayı hayal ediyor.
256 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Merhabalar :) Öncelikle bana bu kitabı hediye eden ablama Hilal teşekkür ederim. Bayadır okumak istediğim bir kitaptı. Büşra ablayı instagramdan takip ediyorum. Abla diyorum çünkü kendisi çok tatlı ve samimi birisidir. Ayrıca paylaşımları da gerçekten çok güzel. Birkaç defa da konuştuk :) Seviyorum seni Büşra abla <3 Gelelim kitaba. Sakın bu kitabı dışarıda okumayın Çünkü insanlardan "Deli mi ne? Kendi kendine gülüyor bu?" ya da "Susar mısınız otobüste millet rahatsız oluyor gülmenizden." veya "Afedersiniz neden gülüyorsunuz bana doğru kafanızı kaldırarak?" tepkilerine maruz kalabilirsiniz. Ben şanslı insanlardanım. İyi ki dışarıda okumadım bu kitabı. Yoksa çook rezil olurdum, deli damgası yerdim. Çünkü okurken kahkaha atıyordum :D Kitabı üniversite sınavından önceki akşam bitirdim. Sınav için gerçekten çok stresliydim ama beni o kadar çok motive edip güldürdü ki, stres denen şeyden eser kalmadı :) İsmi Her Neyse... Hayatınızda elbet bir 'İsmi Her Neyse' biri vardır. İsmi Her Neyse sizin hayatınızın bir parçası olur. Çok seversiniz onu. Uzaktan ya da yakından. Bazen bu İsmi Her Neyse sizin mutluluğunuz bazen de depresyon sebebiniz olabilir. Kitap Zeynep adında bir kızın hayatını anlatıyor. Zeynep 'İsmi Her Neyse' birine yani üst kattaki komşusuna aşık oluyor ve devamında bir sürü olaylar oluyor. Kitabın dili samimi ve baş karakterle sanki sohbet ediyormuş havasında. Kitabı okurken baş karakter kendim gibi hissettim. Bunun sebebi ise karakterde kendimi bulmam ve çoğu olayları benim de yaşamam. Eğer benim yaşlarımdaysanız kitabı okumanızı tavsiye ederim :) İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Kitaplarla ve sanatla kalın... :)
İsmi Her Neyse
8.6/10
· 26 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
14
Şeyda Uçkun
Benden Duymuş Olma Da...'ı inceledi.
200 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Merhaba sevgili kitap okuyucuları; Sizleri aşırı eğlenceli bir kitap ile karşılıyorum. Başladığım gibi bitirdiğim, gülmekten yerlere yattığım, birçok yerinde kendimi bulduğum bir kitap oldu. Yazar lise yıllarında yaşadığı şeyleri mizah yolu ile anlatmış. Bu konuda gerçekten çok iyi olduğunu söylebilirim. Kendinizii bulacağınız, okurken eğleneceğiz bir kitap şimdiden sizlere keyifli okumalar . Lafı fazla uzatmaya gerek yok bence .
Benden Duymuş Olma Da...
Okuyacaklarıma Ekle
11
Ranagashicik
İsmi Her Neyse'yi inceledi.
256 syf.
·
8/10 puan
Güzeldi be! Zeynep ile ismi kerim,krema ya da ismi her neyse olan komşusuna olan ilgisi ve %80ini kapsayan konu: hayat. Kitapta İsmi her neyse o kadar her neyse kalmıştı ki son sayfalarda ben şok didim. Gerçi her neyse dedirtecek olaylar oldu belki o yüzden demişimdir. Kitap kısaca dolu olduğunuz bir dönem sizi rahatlatacak akıcı bir kitap. Hayatıma etki etmedi ama eğlendim. Gülümsedim ve en önemlisi yanlışlıkla tarih dersinde kahkaha attım.
İsmi Her Neyse
8.6/10
· 26 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2