Çağlar Simsoy

Çağlar Simsoy

YazarTasarımcı
7.9/10
62 Kişi
·
67
Okunma
·
6
Beğeni
·
335
Gösterim
Adı:
Çağlar Simsoy
Unvan:
Şair-Yazar
bırak gitsin
neye sahipsen
bırak gitsin
sen, kendin gibisin
sana ait olmayanı
elinde tutabilmek için
kendini ne kadar
kandırabilirsin

bırak gitsin
bırak gitsin

bin bir hesap
bin bir kitap
bin bir geceni böyle mi
ziyan edeceksin
bırak gitsin diyorum
bırak gitsin
kendin ol
kendinden başka
neye sahipsin
Sen ki beni en çok tanıyan
Her baktığında değişen ben
Kim görmüş kanatlarımı
Omuzlarımda yükselen

Aklım uçuyor sana doğru...
 
Çağlar Simsoy
Aşka Yüzü Dönünce
Bazı garipler var uzaktan seviyorlar
Bazı ahmaklarsa bunu kolay sanıyorlar

Hangi sabaha sağ çıkmışım ki
Uzaktayken aynı kalayım

Bana deseler ki ne yazdın
Aynı soru - cevap, neye inandın

Bazı garipler var uzaktan seviyorlar
Bazı ahmaklar, sevilmeyi bile bilmiyorlar
130 syf.
Okudukça daha çok sevdim bu şiir kitabını. Benim okuduğum, versiyon, "Okunacak Nesne" markası altında çıkanıydı. Günümüzün iç bayıcı aşk şiirlerine, hokkabazlıktan öteye gitmeyen sözcük oyunlarına yer verilmemesi hoşuma gitti. Şiirler iddiasız, son derece mütevazı. Kitabın içindeki şiirlerin bazılarının geleceğe kalacağına hiç kuşkum yok.
138 syf.
Yazarın "Hiç" isimli kitabını da okumuştum. Bu kitabında ustalaştığı görülüyor ama kendini zor verir dizeler artmış. Burada sanki müziğin ön plana çıkmasına çalışmış. Kitabın bütününde ahengi yerleştirmek için çok uğraşmış. Tabi ne kadar başarılı olmuş, tartışılır.

Aşk şiirleri arıyorsanız bu kitapta pek bulamayacağınızı söylemeliyim. Toplumsal eleştiri, özeleştiri, hiciv, mizah bulabilirsiniz.

Özellikle "Saldırı" isimli şiiri çok sarsıcı buldum.
Cevher Kasacı
Cevher Kasacı Çınar Ağacının Altında Bir Ay Felsefe'yi inceledi.
@mucevherd·19 Ara 2019·Kitabı okumadı
Çınar ağacının altına kurulmuş bir çay bahçesinde bir ay süren felsefe etkinliğinin sonucu oluşmuş bu kitap. Felsefenin yanımızda, gözümüzün önünde olduğunu anlatmak için daha güzel bir kaynak olamaz. Anlatımın öğretmen öğrenci yerine usta çırak ilişkisi düzleminde ilerlediği, otuz bölümden oluşuyor. Düşünmek için yanımızdan ayırmamamız gereken bir araçla tanışıyoruz. Varlığından habersiz olduğumuzdan, eksikliğini de duymadığımız bu aracın adı; felsefe.

Binlerce yıldır tartışıp durduğumuz sayısız konu, yeniden önümüze konuyor. Bizden öncekiler çözememişse, biz nasıl çözeceğiz? Önce anlamakla, anlamaya çalışmakla işe başlasak daha iyi olacak. Bizden önce söylenenlere şöyle bir bakmak hiç de fena olmaz.

Kitapta söylenenleri yinelemekle yetinilmemiş. Gereken yerlerde eleştiriler getirilmiş. Atmosferi gözümde canlandırınca, kıskanmadım değil. Emeği geçenlerin hepsinin eline sağlık.
130 syf.
Kitap 2013 yılında çıkmış. İntertnette elektronik olarak bulabileceğiniz kitaplardan. Anladığım kadarıyla da basılı hali yok. Dostlarına ithaf ederek başlıyor. Kısa dizeler kullanmayı tercih etmiş, bu yüzden zaman zaman anlaşılması güçleşiyor. Herkes beğenir mi bilemiyorum, farklı bir üslubu var. Ben beğendim.
130 syf.
·1/10
Anlamsız kelimeler yazmış şiir kitabı denemez. Ben şiir okumayı çok severim ama bu kitabı hiç beğenmedim. Sadece iki şiiri güzeldi. Sadece onları beğendim.
130 syf.
Klasik bir şiir kitabı olmuş, diğer kitaplardan ayrılan bir yanını da pek göremedim. Yazılan çoğu şiirin ne amaçla yazıldığını bile anlayamadım. Bir iki tane şiir ve bazı alıntılar dışında beğenmedim.
86 syf.
Normalde şiir kitapları okurken yarısında bir doygunluk gelir ve bırakmak zorunda hissederim kendimi, ya da hemen bitmesin diye yavaş yavaş okurum. Bu kitapta ikisini de yaşamadım.

Kitabı çok hızlı bir şekilde uyumadan hemen önce bitirdim ve şu an aklımda kalan hiçbir satırı yok. İlgimi çeken ya da kendisini iki kere okutan hiçbir satır yoktu kitapta ve beğenmedim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağlar Simsoy
Unvan:
Şair-Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 67 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.