Çağlayan Dikmen

Çağlayan Dikmen

Yazar
7.3/10
12 Kişi
·
11
Okunma
·
2
Beğeni
·
128
Gösterim
Adı:
Çağlayan Dikmen
Unvan:
Yazar
İki insanın birbirine aşık olması, mutlaka beraber olacakları anlamına gelmiyordu.Gayet iyi biliyordu ki evrendeki birçok insanın bir yerlerde yarım kalan unutulmaz aşk hikayeleri vardı ve daha niceleri olacaktı.
Artık insanların hayatını bitirmek için sadece öldürmek gerekmediğini biliyordu. Duygularını incitin yeter, onlarzaten kendi kendilerine ölecektir.
272 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bir kitapla daha vedalaştık. Minval Yayınlarından çıkan Çağlayan Dikmen'in yazdığı " Beklerken Seni" . Öncelikle bugüne kadar yapmadığım bir yorum yapayım : Kapak. Kapak dizaynı çok güzel, dikkat çekici ama beni çok yordu Neden mi ? hep ters tutuyormuşum hissi uyandı
Kapağı açıp içeriğe gelelim ; genellikle yeni yayınlanan kitaplarda Türkçe ve akıcılıkta bir problem olmuyor, çok rahat okunuyorlar. Konu aşk gibi durmakla birlikte aslında hayatta yaptığımız tercihler ve aldığımız kararların sorgulaması ve sonuçları.
Hepimiz hayatımız boyunca yol ayrımına geliriz ve bir tercih yaparak karara varırız. Kıvanç da tesadüfen vitrinde gördüğü bir kitap kapağı üzerine adeti olmadığı halde kitapçıya girerek kitabı satın alıyor. Böylece kapağı için hem kitabı okuyor hem de kapağın hatırlattığı anılarına dönerek aldığı kararlar ve hayatının muhasebesini yapıyor.
Bizler de yol ayrımlarında tercihler yaptık ve geride bıraktıklarımız oldu . Sadece şahıslar değil eğitim, iş, kariyer, şehirler, mekanlar....Peki tercihlerimiz bizi mutlu etti mi, doğru tercihler miydi? Peki ya geride bıraktıklarımız? Onlarda bizim yaptığımız tercihle yol ayrımına gelmek zorunda kaldılar.... Kıvanç da anılarında bunları sorgularken bize yaşadıklarını anlatıyor...
Kitabı okurken, Kıvanç her yol ayrımına geldiğinde bana hatırlattığı ve içimden söylediğim bir Sezen Aksu şarkısı oldu:
" Her ayrılık bir vurgun değmeyin yaşlarıma
Benden selam söyleyin bütün aşklarıma
Çiçeklerim dökülür her mevsim
Sonra yeniden açar ."
Bir şarkı da kitapta geçiyordu. Charles Aznavour'dan: Mourir d'aimor... Tabii Fransız şansonlarına hayran biri olarak hemen not aldım ve ilk fırsatta dinledim. Süperdi ve uzun süredir bu tarz müzik dinlemediğim için kendime kızdım. Size de dinlemenizi tavsiye ederim. Nereden nereye geldik? Kitabı anlatıp tavsiye edecektik, biz kitapta ki şarkıyı tavsiye ediyoruz Tabii kitabı da tavsiye ederim, okuyup beğenmesem şarkıya da dikkat etmezdim, okurken keyifle şarkı da mırıldanmazdım di mi ama ...
272 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı okurken doğduğum ve büyüdüğüm şehre "Ankara "ya gittim.Hele Kuğuluyı,Tunalıyı,Arjantini ve Seğmeni okuyunca içim cız etti.Ne kadar özlemişim şehrimi...
Kitabın konusuna gelince;karakterimiz Kıvanç,memurdur;Kütahya,Eskişehir ve Ankara illerinde geçen hayati,aşkları,beklentiletileri,pişmanlıkları ve en önemlisi de ümitleri arasında geçiyor.Kıvanç biz okuyuculara bu duygularını çok iyi aktarıyor hatta bu gelgitleri bir ara sıktı bile beni
272 syf.
·29 günde·Beğendi·6/10
Aşka aşık ama aşkı hiç bir zaman tam anlamıyla bulamamış bir adam Kıvanç.
Pelin, Ipek, Derin.. Üçüyle de ilişkileri büyük bir aşk ve heyecanla başlamıştı fakat hepsi hüsranla sona ermişti.
Kitapta dikkatimi çeken şey tüm ilişkilerinin aynı duygu ve olaylar döngüsünde geçmesiydi.
Hepsine aynı derecede aşık olmasü garip geldi. Bana göre her hikayesinde duyguları daha farklı olsaydı daha heyecanlı olabilirdi. Çünkü bence aşk insan ömründe bir kere yaşadığı şeydir, diğerleri sevgidir diye düşünüyorum.
En üzüldüğüm karakterde bu kadar acı çekmesine rağmen Kıvanç değil, Pelin'di. Kıvanç'ın bir başkasına aşık olduğundan habersiz ilişkisini yürütmeye çalışmıştı. Ve bence Kıvanç'ın aşkta bulamadığı mutluluk biraz da Pelin'e yaptığı haksızlığın vebali gibiydi.
Kitabın son bölümü ise en heyecanlandığım ve beğendiğim bölümdü. Şaşırtıcı bir son karşıladı beni.
Sanırım yazarın ilk kitabıydı. Şayet buna göre güzel bir kitap, tavsiye ederim.
Ve yorumumu kitaptan altıni çizdiğim alıntılarla sonlandırmak istiyorum.

"Bir yara gibidir hayat, mutlaka birileri de yara bandıdır."
Her insanın mutlu olmaya hakkı vardır, seçimleri mutluluğunu ya da mutsuzluğunu belirler. Kaybedilen günleri bir deftere yazmaktansa yeni bir sayfaya aşk masalı yazmak daha iyidir her zaman. Boş bir sayfa, yeni bir hayat, bambaşka umutlar, unutulan gelecek kaygısı..
Bazen çok sorgulamamak lazım, olduğu gibi yaşa ve geç..
272 syf.
·5/10
Bitti !!
Kitabın sonunda böyle kötü hissedeceğimi ya da tüylerimin diken diken olacağını bilmiyordum o yüzden pek iyi yorum yapmayı düşünmüyordum kitapla ilgili . Ama şu an elim kötü yorum yapmaya gitmiyor.
İyi bir kitap mıydı bence değildi. Kötü müydü kötü de değildi.
Her gördüğü kadında aynı hissi yaşayan, seni bırakamam hayatımın kadını diyen, aşk adamı şıpsevdi Kıvanç. Ve hayatına giren üç farklı zamanda üç farklı kadın. Kitabı okurken ne aşk samimi geldi ne yazılanlar. Her ilişkisinde aynı şeyi yaşayan ve terk edilen bir adam. Sonra dönüşler tekrar ayrılmalar. Çok sıkıcı bir kısır döngü vardı. İlk 100 sayfası ve son 10 sayfası kitabın en iyi kısımlarıydı. Ama dediğim gibi sonu çok iyiydi.
Yazarın emeğine sağlık. 5/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağlayan Dikmen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.