Calia Read

Calia Read

Yazar
8.2/10
180 Kişi
·
380
Okunma
·
21
Beğeni
·
2029
Gösterim
Adı:
Calia Read
Unvan:
Yazar
Doğum:
1988
"Üniversite benim için çok stresliymiş gibi geldi. Dünyayı dolaşmak, evlenmek ve üç çocuğa sahip olmak çok daha rahatlatıcı görünüyordu." diyerek hayatını özetleyen yazar, kocası ve çocukları ile birlikte Texas'ta yaşamaktadır.
Zaman zaman ikimiz de sessizliğe gömülürdük; bu ne rahatsız ediciydi ne de rahatlatıcı. Sadece... öyleydi.
Tüm o aptal soruları cevaplamak istemiyorum. Beni sessizce değerlendiren bakışlarıyla uğraşmak istemiyorum.
408 syf.
·6/10
Kesinlikle ilk kitap olan Kördüğüm çok daha başarılıydı. Gerek konusu gerekse sonu beni çok tatmin etmişti. Yüzleşme’nin sonunu hiç beğenmediğim gibi kurgusal anlamda da kopukluklara rastladım. Şöyle bir durum oldu; kitabı kapattığımda büyüsü ve etkisi üstümde kalmadı çünkü “orası niye öyle oldu ki, burada da saçmaladı yani” diye söylenirken buldum kendimi. I ıhh olmadı. Aslında olur gibi oldu da olmadı. Yemezler :)
336 syf.
''Sen düşlerindeki evrende yaşadığın sürece, seni asla uyandırmayacağım''

Bu söz kitapta geçmiyor yanlış anlaşılmasın.. Az önce ben uydurdum.. Çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu taam mı? :D

Her neyse...
Bunun gibi bir kitabı okuduktan sonra kafamın karışmış olduğunu ve psikolojimin etkilendiğini göstermek istedim sadece..
Kitap bana hediye olarak geldiği için özene bezene okudum.. Ve bittiğinde kamyon çarpmışa döndüm.. Çok mu etkilendim yoksa gerçekten psikolojim mi bozuldu bilemiyorum..

Bakın işte daha incelemeye bile doğru dürüst giremedim. O zaman garantiye oynuyorum ve kitapta geçen konuya geliyorum hemen..

Akıl hastanesine yatırılan bir kızın ağzından yaşadığı o tarifsiz hisleri, düşünceleri aynen sizde yaşıyorsunuz. İçinizde bir parça onunla beraber hareket ediyor. Tabi tüm bunlar yazarın zeki kurgusuyla birleşince ortaya acayip bir şey çıkmış oluyor.
Şok edici finali ile kitabı zirvede bırakan yazar Read, kelimenin tam anlamıyla pastasına çileği kondurmuş.

İlla ki okuyun ya da okumayın demiyorum. Sorumlusu olmak istemiyorum sadece. Benden söylemesi..

Yorumlamam bu kadar. Hadi hayırlı işler :D
336 syf.
·Puan vermedi
Bu kitabı okuduğum günü dün gibi hatırlıyorum . Gece yarısıydı kitapların son kismindaydim . Psikolojik bir kitapti . Kızın ruh halini anlatırken o kızın yerinde gibi hissediyorsunuz .
Başına gelen o felaketi anladigimda öylece donakaldigimi hatırlıyorum . İğrenç ve pislik ötesi bir şey .
Kitabı okuduğumda biraz aarastirgimda boyle bir seyi yaşayan o kadar çok insan varki şok oldum .
Bu durumdan çıkabilmek için farklı bedenlere ellerinde olmadan bürünüyorlar.
Kitabı bitirdiğimde yurttaydim. Hemen birinle konuşmak istiyordum .Çünkü böyle beklemiyordum . O gün yurttaydim arkadaşımda okumuştu onu uyandırıp korkuttuğumu hatırlıyorum . Sonra saatlerce konuştuğumu hatırlıyorum Uyuduğumuz da sabah olmuştu.
336 syf.
·Beğendi·7/10
Ahhh... Ben bu kitabı cok beğendim. kalbimi kördüğüm yaptı diyebilirim. Sonunda şok oldum şok. Hiç beklemediğim şeyler oldu. Yazarı tebrik ediyorum bu kurgudan dolayı. Bu kitabı kitaptaki karakterleri de unutmayacagım. Rahatsız oldugum tek konu baba faktörü olmasıydı. çünkü öyle düşünmek can sıkıcı ve sinir bozucu oluyor. Okuyanlar anlayacaktır beni.
408 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kadın gerçekten iyi yazıyor. Bundan önce Kördüğüm'ü okumuştum ve beni çok etkilemişti. Fairfax serisinin ikinci kitabı olduğunu öğrendiğimde hemen başladım bu kitaba da. Yalnız iki kitap da tamamen birbirinden bağımsız. Birincisini okumadan direkt bunu okuyabilirsiniz çünkü romanların tek ortak yanı Fairfax hastanesinde geçmesi. İki kitapta da iki farklı kadının öyküsünü okuyoruz ve yazar o kadar etkileyici bir biçimde yazıyor ki bu konuyu...

Victoria akıl hastanesinde yatan bir hastadır. Doktorlar ve hemşireler ona kocasının öldüğünü söylese de Victoria kocasının onu her gün ziyarete geldiğini söylemekte ısrarcıdır. Bir gün hastanede ona yaklaşan bir adam görür ve geçmişini hatırlamaya o gün başlar. Olaylar da buradan sonra başlıyor zaten.

Oldukça etkileyiciydi. İyi okumalar.
336 syf.
·4/10
Bir kızın ruh sağlığını kaybetmesi sonucu yaşadığı olaylar.Çok beğenmedim ama yinede sonu güzeldi..
408 syf.
Kitaptaki olaylar Fairfax adındaki bir akıl hastanesinde geçiyor.

Victoria Donovan adındaki bir kadın uzun zamandır bu akıl hastanesindedir. Buraya tam olarak neden ve ne zaman geldiğini hatırlayamamaktadır.

Bu hastaneden bir an önce kurtulup kaybettiği hayatını geri kazanmak isteyen Victoria, terapisti aracılığıyla bulanık hafızasının derinliklerinde saklı olan geçmişi ve bu geçmişin getirdiği bazı gerçeklerle yüzleşmeye karar verir...

Kitap gayet sade bir dille yazılmış bu yüzden kolaylıkla olunabilir.

Victoria'nın akıl hastanesindeki günleri ve yavaş yavaş hatırlamaya başladığı anıları sayesinde geçmişe yaptığı yolculuklara dönüşümlü olarak ilerleyen hızlı bir olay akışı var.

Aslında kitap boyunca tam olarak şu sorunun cevabını arıyoruz:

"Mükemmel gibi görünen bir evliliğin arkasındaki gerçek ne kadar ürkütücü olabilir?"

Bence olay ağırlıklı ve birazcık pembe dizi tadında bir kitaptı. Okurken de bana pek bir şey kattığını söyleyemeyeceğim. Okusanız da olur okumasanız da.

Yine de psikolojik gerilim ve korku türünde kitaplar okumayı sevenler için tavsiye edilebilecek bir roman...

Yüzleşme - Calia Read
462 syf.
·33 günde·6/10
Yazarın daha önce bir kitabını okumuş ve orta halli bulmuştum. Bu kitabını da sevgili arkadaşım Hülya'nın tavsiyesiyle okudum. Kendisine kocaman teşekkürler :)

Konudan bahsedeyim biraz. Serene isimli, antika dükkanı sahibi, nişanlı bir kızımız var. Hayatından çok memnundur. Güzel güzel yaşayıp gitmektedir. Günün birinde bir rüya görür. Kollarında kurşun yarası olan bir adam, peşlerinde bir katil. Uyanır. Fakat rüya o kadar gerçekçidir ki etkisinden kurtulamaz bir türlü. Ertesi gün iş arkadaşı eski fotoğraflar getirir kendisine ve işe bakın, fotoğraflardan birinde rüyasında gördüğü adam vardır! Sonrasında bir gece birden bire bulunduğu ortam değişir ve kendini 1912 yılında bulur. Fotoğrafta gördüğü adam ise kocasıdır...

Öncelikle zamanda yolculuk eden kadın karakter bana Outlander serisini hatırlattığından puan kırdım kitaptan. Fikir orjinal değil çünkü. İkinci olarak bu zamanda yolculukla ilgili tam ortaya çıkmayan bir durum var. Ben bunun ne olduğunun yazılmasını, okura açıklanmasını isterdim. Belki ikinci kitapta anlatır yazar, göreceğiz.

Bu olumsuzlukları çıkardığım zaman geriye hoş bir kitap kalıyor. Sevdim ve devamını da mutlaka okumak istiyorum. Çünkü hemen devamını okumak isteyebileceğiniz tarzda bir final var. Erkek karakter de güzel bir adamdı ne yalan söyleyeyim :D

Önerir miyim? Evet! Ama beklentisiz okuyun :)
336 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap bence çok zekice yazılmıştı.Henüz ilk sayfalar olmasına rağmen ben Maximilian ve Lachlan'a neredeyse aşık olmuştum ki bu durumda yazarı benim gözümde yüceltti.Kitaba sıfır beklentiyle başladığımdan mıdır bilmiyorum fakat bence çok güzeldi,kesinlikle okumalısınız.
336 syf.
Kitap o kadar zekice yazılmış ki size anlatamam. Kitabı sadece kapağındaki 'en temiz ruhların bile içinde bi parça karanlık vardır' cümlesini çok beğendiğim için okumak istemiştim. Deli psikolojisini hep merak ettiğim için kitabı çok hızlı ve etkilenerek okudum. Ama asıl kitaba aşık olmamı sağlayan şey son 2 sayfaydı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Calia Read
Unvan:
Yazar
Doğum:
1988
"Üniversite benim için çok stresliymiş gibi geldi. Dünyayı dolaşmak, evlenmek ve üç çocuğa sahip olmak çok daha rahatlatıcı görünüyordu." diyerek hayatını özetleyen yazar, kocası ve çocukları ile birlikte Texas'ta yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 380 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 172 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.