Caner Cindoruk

Caner Cindoruk

Yazar
9.3/10
12 Kişi
·
26
Okunma
·
6
Beğeni
·
209
Gösterim
Adı:
Caner Cindoruk
Unvan:
Sinema Oyuncusu
Doğum:
Adana, 2 Nisan 1980
Caner Cindoruk, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu
Animatörlük, bizde, anne babalar eğlensin, kafaları şişmeden muhabbet edebilsinler diye çocuklara dadılık yapmanın bir diğer adıdır. Ne yazık ki öyle...
Aşk sadece acı vermez, güzel yanları da vardır. Mesela yazdırır. Başka türlü anlatamazsın. Aşk bir tuhafiye dükkânı gibidir, orada ne ararsan bulursun.
Neden, bilmiyorum, senin çillerine vurulmuştum ben. Bu bir takıntı mıydı? Hayır. Böyle bir tutkum yok. Belki de birinin yüzünde ilk kez çillerin bu kadar güzel durduğunu görüyordum. Bunu sana söylemedim, çünkü mantıklı bir açıklaması yok.
72 syf.
·3 günde·Beğendi
Son zamanlarda üst üste melankolik kitaplar okumam dolayısıyla, biraz kafa dağıtmak adına,eğlencelik maksatlı 72 sayfalık bu kitabı aldım elime.Ama pek eğlencelik olmadı, zira eğlencelikten bir tık daha yukarıda yazılmış.Genel olarak internet fenomeni olan ya da şarkıcı,oyuncu,ünlü vb.kişilerin kitaplarına cazip bakmıyorum.Ama sevgili Caner Cindoruk'un bende ayrı bir yeri olduğunu bilen bir dostum hediye edince okumamam sözkonusu olamazdı.

Cindoruk herşeyden önce aileden sanatçı.Şöyle ki babası Zafer Doruk,
1992 Orhan Kemal Öykü yarışmasında başarı ödülü,
Yine 1995 Orhan Kemal Öykü Ödülünde 1.lik,
2000 Oktay Akbal başarı ödülü ve
2005 Hacı Bektaş Öykü Ödülü almış olan bir öykücü.

Tiyatro sahnelerinden ve tv ekranlarından aşina olduğumuz oyuncu Caner Cindoruk'un 11 adet minik hikayeden oluşan kitabı "Sessiz Şarkıcı"...
*Sessiz Şarkıcı
*Pehlivan
*Şehrin Asi Çocukları
*Uğurböceği
*İmzalı Fotoğraf
*Ah Feyza Ah!
*Dilenci
*İşportacı Yazar
*Yadigar
*Hanım
*Yalan Dünya

İlk hikaye, kitaba adını vermiş gibi görünse de aslında tüm hikayelerin altyapısında bir sessizlik mevcut.Yazar,tanık olduğu olaylar ile tanıştığı sıradışı insanların hikayelerini derleyerek kaleme almış.Kısa ve net cümleler kullanmış olmasına rağmen ben ,kitabın bana verdiği duygu yoğunluğunu çok beğendim.İlk hikayedeki Nuri karakteri , aklıma hemen Ayfer Tunç'un Azlz Bey'ini getirdi,çünkü çok çok çok benziyolar.

Cindoruk, Adanalı olduğu için,yöresine özgü özellikleri de bolca bize aktarmış.Mesela karsambaçlar,şalgamlar,kebaplar,şişler,kuyruk yağları

.
Vesselam ben sevdim bu içimizden samimi öyküleri.Darısı başınıza...
72 syf.
·1 günde·10/10
Mankenden şarkıcı, oyuncudan yazar, futbolcudan sunucu, bilmem kimden bilmem neci olma furyasının bilhassa başarısız örneklerini gördükten sonra, pek tabii bir çok insanın ön yargıyla yaklaştığı bir kitabı, adeta kana kana su içer gibi kısa zamanda şevkle bitirdim. Buncağız bir ömre ne kadar çok anı biriktirmiş ve şahsına münhasır bir ustalıkla ne de güzel anlatmış.
Kendisini ayrı, oyunculuğunu ayrı beğendiğim bu adamın bir de yazarlığına vuruldum. Ne diyeyim? Alın, okuyun işte mis gibi :)
250 syf.
·Beğendi·10/10
Sessiz Şarkıcı, 11 adet farklı öyküden oluşan bir öykü kitabı. Böyle farklı öykülerden oluşan öykü kitaplarının ortak birer noktaya sahip olmasını seviyorum. Sessiz Şarkıcı’nın ortak noktası ise adından da anlaşılacağı üzere “sessizlik”ti. Karakterlerin içten içe haykırmak istedikleri, artık söyleyip kurtulmak istedikleri şeyler sessizlik engeline takılıyordu. Haliyle karakterlerimizin hepsinin içinde ukde olarak kalan bir şeyler vardı...

Kitaptaki öykülerden İmzalı Fotoğraf, Dilenci, İşportacı Yazar ve Yalan Dünya benim favorilerim oldu. Hanım başlıklı öyküyü okurken ise, hayatı elinden alınmış bir kız çocuğu için üzülürken buldum kendimi. Sonuç olarak 11 farklı dünyaya konuk oldum, kendimi 11 farklı konuda karakterlerle empati kurmaya çalışırken buldum ve bu yolculuktan oldukça memnunum. İlk kitabı olmasına rağmen betimlemeleri olsun, sağlam kurgusu olsun, bence Caner Cindoruk adıyla daha çok kitap görür ve okuruz. Son olarak kitabı okuyanların anlayacağı bir söz bırakıp gidiyorum; “Okumaya devam!”

Yazarın biyografisi

Adı:
Caner Cindoruk
Unvan:
Sinema Oyuncusu
Doğum:
Adana, 2 Nisan 1980
Caner Cindoruk, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.