Cansel Rozzenna

Cansel Rozzenna

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
264 syf.
·2 günde·9/10
Bu kitap ya fazla ses getirmemiş ya da bir Grinin Elli Tonu tantanası yaşatamamış..Ama kelimenin tam anlamıyla erotizmin tavan yaptığı bir kitap...Baskın,sapkın böyle açık açık anlatmış Puşkin ama gerçekten günce mi yoksa uydurmasyon mu(ki benim fikrimce uydurmasyon yani olmasını istedikleri)..Fakat efsane o ki ölümünün üzerinden 100 sene geçmeden basılmaması kaydıyla bu günlükteki sırlar açığa çıkıp basılmış.Bir taraftan diyorsun ki 'ne ararsan var pislik!!' ;bir taraftan da diyorsun ki 'yaşamıştır belki adam hepsini vay beee' ... :))Neyse kimse birşey yazmamış ama erotik bir günlük okumak istiyorsanız ,tavsiye ederim .
264 syf.
·6/10
Puşkin'in okuduğum ilk kitabı. Bu nedenle yazar hakkında çok bir bilgim yok ama kitap günce olduğu için mi bilemiyorum bana pek edebi gelmedi. Edebi olan tek tarafı kurduğu bazı felsefi cümleleri. -Gerçekten çok sağlam.- Bu cümleler bana diğer kitaplarını da okuma isteği uyandırdı. Güncesinde çoğunlukla kadınlarla yaşadığı cinsel ilişkiden -vajina en çok kullandığı kelime diyebiliriz- , kadınlar hakkında düşüncelerinden ve aile yaşantısından söz ediyor. Kitap için yazarının Puşkin olmadığı konusunda iddialar var. Bu konu ile ilgili bir kesinlik yok çünkü bu kitabı pekala Puşkin de yazabilir diyebiliyorsunuz okurken. Kendi çevresiyle ilgili çok ciddi iddialar yazan Puşkin yazdıktan 100 yıl sonra yayınlanmasını istiyor.
264 syf.
·Beğendi·8/10
Bak sen şu Puşkin'e...
Meşhur düellodan önce yazdığı son eser olan "Gizli Günce" eserinde, gizli kapaklı kalması gereken ne varsa ortaya sere serpe döküyor. Evlenmeden önce bekar hayatından bahsederken:
"О zamana kadar, bir günde genellikle en fazla beş kadına sahip olurdum." diyor. En fazla...
Sekse ve özellikle vajinaya olan bir düşkünlüğü söz konusu ki, inanamadım. Hastalık derecesinde... Resmen vijanayı kutsal bir şey olarak gösteriyor. Ondan ayrı kalmayı kabus olarak nitelendiriyor. Hele tasvirleri?
Bunu sen ben yapsak linç yeriz ama Puşkin yapınca bir şey yok. :)
Kitabın ilk bölümünde bir ablamız yaşadıkları kimi şeyler var ki, burada tek tek anlatıp dikkatleri üzerime çekmek istemiyorum. Gözlerim fal taşı gibi açık bir vaziyette okudum.

Fakat kitabın sonuna yaklaştıkça bende bir garip hüzün peyda oldu. Düello fikri olgunlaştıkça ölümü daha çok düşünür olmuş. "Bir daha bu ağaçları, bu kitapları göremeyeceğim." diyor ama sonra yine vajina diyor. Sürekli vajina diyor. Okuyunca bana hak vereceksiniz.
Düello yaptığı şahıs da çok ilginç...
Okuyunuz efendim, tavsiye ederim. :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.