Cathy O'Brien

Cathy O'Brien

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
450
Gösterim
Adı:
Cathy O'Brien
Tam adı:
Cathleen Ann O'Brien
Unvan:
Amerika'lı Yazar
Doğum:
Michigan, ABD, 12 Nisan 1957
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
374 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitabı okumak için sağlam bir mideye sahip olmanız lazım. Anlatılanlara inanmak istemiyor insan. Her türlü sapıklığa, tacize, istismara ve işkenceye maruz kalmış bir kadın ve kızı. Çocukluk çağlarından itibaren sistematik bir biçimde programlanan bir zihin. Defalarca bölünen bir kişilik. Bazı geceler kabuslarıma bile girdi anlatılanlar. Her şeye komplo teorisi gözüyle de pekala bakabiliriz. Yalnız emin olduğum tek bir şey var dünya hasta ruhlu ve sapık insanlar tarafından yönetiliyor.
374 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Cümleten mutlu günler, şimdiden iyi dersler ve çalışanlara kolay gelsin. Şimdi sizlere ABD denilen ülkenin ‘Amerikan Rüyasını’ anlatacağım. Amerika’da bir proje yapılır. MK-Ultra projesi. İnsanların zihin kontrolü yapılarak yönlendirilmesi ve en gizli antlaşmaların yapılması. Üstelik bu insanların sex kölesi yapılması. Cinsiyet ayrımına bakılmadan. Özellikle burada bir kadın ve kızı (Cathy - Kelly) bizim hikayemizi oluşturuyor. Son 30 sayfada da belgeli bir kitap olduğunu belirtirken aynı zamanda bunu bizlere ulaştırırken neler yaşadığını tahmin ettiğim çevirmen Uğur Alkapar ve ayrıca kitaba yazı yazan Mine Kırıkkanat’ın da ellerinden öpüyorum.
MK-Ultra projesi yani insanların zihin kontrolü. Cathy O'Brien adında bir kurban ve bu kitabı onun hikayesiyle oluşturup büyük ses getiren Marquart (Mark) Ewing Philips. Ya da bilinen adıyla Mark Philips. Kısaca Cathy, Kelly ve Mark'ın adalet arayışı.
Bu kitabın gerçekten ama gerçekten okunması lazım. Bu kadar acı durumları ufacık yaşta kız ve erkek çocuklarının yaşaması ve bu durumu yaşayan bir kadının ufacık zamanında, elinde şeker çikolata yerine başka anılarını anlatmasının verdiği acı gerçekten de çok büyük. Bunun adı İyilik (!!!!!) Çocukluğundan başka bir şey değil. Hem de koskoca (!) özgür (!) bağımsız ve rahat (!) Amerika Birleşik Kolonisinde.
O kadar zorlayıcı yerler var ki tekini bile alıntı yapmaya utandım, yazarken ellerim sinirden öyle titredi ki ne yapacağımı gerçekten şaşırdım. Burada laf olsun diye söylemediğimizi bilmenizi istiyoruz. Özellikle şunu bir düşünün. Kadınsınız (hatta erkek de olsanız düşünün) cinsel organınız kesiliyor. Ve bunu tüm dünyaya anlatmak zorunda kaldığınız koşturmaca yaşıyorsunuz. Bunun düşüncesi bile ne kadar iğrenç geliyor değil mi?
Kalanlardan gerçekten daha fazla bahsetmeye midem kaldırmıyor ama kendinizden daha önemlisi denilebilecek yalnızca çocuklarınız olabilir? (Aileyi katmayacağım, anlarsınız şimdi) Peki o çocuklarına gözünüzün önünde cinsel işkenceler yapılması, bunu seyretmek zorunda kalmanızın acısı ve aynı şeyin ikinize beraber yapılması. Gördünüz değil mi yazması bile ne kadar zor.
Sizden ricam hangi dine inanıyorsanız (İslam, Musevilik, Hristiyanlık, Deizm, Agnostizm, Ataizm vs) inandığınız Dinin hakkı için okumanızı rica ediyorum. Sırf Allah rızası için okuyun diyeceğim. Lütfen. Zamanınızı ayırın ve okuyun bu kitabı. Okutturun ve görün bu yaşanılanları. Sonra şunu da anlayın: Kadın haklarını savunan erkeklerin bazıları sırf yaranmak için değil yaşananları gördüğü için savunuyor diye.
Son olarak tekrar hatırlatacağım: “Boş mide ile okuyun, lütfen.” Böylelikle acı bir kitabı geride bırakıyoruz. Umuyorum ki böyle şeyler yaşanmaz, yaşayanlara yaşatanların da hesap verdiği bir dünya düzenine kavuşuruz. İyi okumalar dilerim efendim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Cathy O'Brien
Tam adı:
Cathleen Ann O'Brien
Unvan:
Amerika'lı Yazar
Doğum:
Michigan, ABD, 12 Nisan 1957

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.