Cem Şahin

Cem Şahin

Yazar
9.0/10
26 Kişi
·
50
Okunma
·
15
Beğeni
·
741
Gösterim
Adı:
Cem Şahin
Unvan:
Televizyoncu, Radyocu, Yazar
Doğum:
Sivas, Türkiye
Sivas doğumlu olan Cem Şahin, medya sektöründeki ilk görevine 2005 yılında başladı. İlk olarak çeşitli internet sitelerinde editörlük yaptı. İlerleyen zamanda 2005 yılının kasım ayında Sivas’ta yerel bir radyo olan Radyo 4’te radyoculuğa başladı. 2011 yılına kadar Radyo 4’te çeşitli programlar sundu.

2010 yılında Tv 58 – Kanal 58’de seslendirmen olarak göreve başladı. Kanalda zamanla gece haber bülteni, güncel programlar ve ana haber bültenini sunan Cem Şahin son olarak Tv 58’de spor programı sundu.

Ana haberin yanı sıra çeşitli programlara da imza attı ve aynı dönemde program yapımcılığı da yaparak Çarşı Pazar adlı tanıtım programını çekti. Televizyon sektöründe kameramanlık, seslendirmenlik, muhabirlik ve reklam biriminde de zaman zaman görev aldı.

Sivas Postası Gazetesinde editör olarak görev aldı. Gazetedeki görevinden sonra SRT adlı televizyon kanalına transfer olan Cem Şahin kanalda program sunuculuğu ve yapımcılığı görevinde bulundu.

2012 yılının başlarında kendi ajansını açarak bir çok firmanın tanıtımında önemli bir rol oynadı. Aynı dönemde yine bir çok televizyon programı çekerek ekrandaki yerini aldı. Ayrıca Türkiye’nin sayılı ulusal tarım dergilerinden biri olan Anadolu İzlenimleri Dergisi’nin bölge koordinatörlüğü görevini yürüttü.

Aynı zamanda hem televizyon hem radyo ile ilgilendiği dönemlerde bir çok firmanın basın danışmanlığını yaptı.

Şimdilerde ise 2013 yılının başında Saran Holding bünyesine dahil oldu ve halen Radyo Trafik Ankara’da spikerlik yapıyor. Radyo Trafik Ankara’daki görevi dışında 2013 yılında Kanal 5’de 90+5 adlı spor programının sunuculuğunu yaptı. Halen Radyo Trafik Ankara’da spikerlik görevi devam ediyor. Aynı zamanda kimkiminlenerede.com isimli medya ve magazin sitesinde genel yayın yönetmenliği görevi devam ediyor.

Nisan 2015 itibariyle PratikA Seslendirme ajansında seslendirmen olarak da görev almakta.

Aynı zamanda şuanda TRT Kent Radyo Ankara 105.6 ‘da ‘Hafta Sonu Keyfi’ isimli programının sunuculuğunu yapıyor. Şimdilerde ise Kerasus Yayınları etiketiyle ‘GÖLGE’ isimli kitabı, kitap severler ile buluşacak.
Önce babamı kaybettim, babamın ölümüyle annem bizden uzaklaştı. Bir ailem olmayalı yıllar olmuştu.
Karşımda çok acımasız biri ya da birileri vardı; ama beni düşündüren bu işaretleri öldürdükten sonra mı yoksa ölmeden önce mi çizdiği idi.
Bir insan, bir katili nasıl savunabilirdi ki para ile nasıl dürüstlüğünü ve onurunu satabilirdi?
Cem Şahin
Sayfa 122
Hangi anne baba çocuklarının ölümü üzerine bu kadar sakin ve soğukkanlı kalabilirdi ki?
Aslında geceyi çok seviyordum . Özellikle karanlığı hatta bana huzur verdiğini bile söyleyebilirdim . Bu sırrımı söyleyecek olsam belki de cinayet büroda çalışmama şaşırmazlardı .
Cem Şahin
Sayfa 49 - Kerasus Yayınları
"Asla 'GÖLGE' de iken saklandığınızı zannetmeyin! Bazılarımızın karanlığı daha net görmek gibi bir meziyeti vardır."
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki son dönemlerde okuduğum en iyi yerli polisiyelerin arasında ilk sıralarda yerini aldı bu eser...
Bir ilk kitap olan eserin yazar Cem Şahin'i tebrik ediyor, bir sonraki kitabını merakla bekliyorum...

Kitabın yazım dili oldukça başarılı. Olay örgüsünü ana karakter olan Komiser Deniz'in anlatımı ile okumak çok keyif vericiydi. Özellikle içinden geçirdiği fakat dışından söyleyemediği bölümler esere renk katmış. Olayları anlatırken kendisi ile iç hesap yapıp, olayların gidişatına yön vermeye çalışan Komiser Deniz'in ekip arkadaşlarını yönlendirmesini okurken sanki onlardan biriymişim gibi delil toplayıp cinayetlerde ortak noktayı aramaya koyuldum...

Kitabın kurgusuna gelecek olursam, Ankara'da işlenen kadın cinayetlerinin ortak noktası olan bir delilin otopsi raporlarında yer almadığı anlaşılır. Komiser Deniz ise üç aydır takip ettikleri bu davanın en can alıcı ipucu olan bu ayrıntının raporlarda yer almamasının arkasında yatan gerçekleri araştırmaya başladığı sırada tekrar cinayet davaları ile yüz yüze gelir. Bir yanda amiri, bir yandan kurbanların aileleri ve medya onun nefes almasını zorlaştırır...

Öldürülen kadınların ortak noktalarından yola çıkarak yaptığı araştırmalar onu hiç aklına gelmeyecek yerlere ve kişilere sürükler...

Her insanın sırrı vardır fakat kendine bile itiraf etmekten çekinir. Kurbanların sırları ise, onlar öldükten sonra gün yüzüne çıkmaya başlasa da Komiser Deniz, her öğrendiği sır ile daha çok cevapsız soru ile karşılaşıp, katil veya katillerin nasıl birer psikopat olduklarını da düşünmekten kendini alıkoyamaz...
Kitabı okumak 5 saat gibi bir vaktimi aldı. Küçük yazım hatalarına ve bazen çok uzadığını düşündüğüm yerlere rağmen akıcı ve merak uyandırıcı bir kitap. Çeviri romanlardaki uçuk kaçık teknolojileri gözüm aradı ancak sonra ülkenin gerçeğinin bu olduğunu anladım.
#kitapyorum
#okumayacesaretinvarmı129
#cemşahin
Deniz komiser yine harika iş çıkarmış.
Parkta bulunan bir erkek cesedi ile başladı herşey acaba bu bir cinayet mi yoksa sıradan ölümmüydü. Bir ihbar sonucu lay yerine gelen ekipler ilginç olaylarla karşılaştı. Baştan ailesinden şüphelenilen ceseti kim neden öldürmüş olabilir?
Olay yerinde bulunan delil neydi?
Fakat aynı gün bir de aynı yerde vahşice öldürülmüş kadın cesedi bulunması kafaları karıştırdı. Eve bile gitmeden gece gündüz ekipleri ile araştırma yapan Deniz komiser şaşkındı.
Acaba bu cesetlerin ortak noktası varmıydı?
Deniz komiser cesetlerin katillerini ararken bir okul yurdunun tecavüz olayı ile karşılaştı. Kız çocuklarını okuma bahanesi ile yurtlara alıp başlarına neler geldiğini öğrendi.
Peki tüm olayların cesetler ile ne ilgisi var?
Okurken yaşadığım doğrudur içim titredi hatta durup büyük bir soluk attım arada. Yaşananlar gerçeği yansıtmış olabilir dediğim oldu. Ama sonu yarım kalmış hocam devamını kısa sürede bekliyorum Cem Şahin hocam..
Sahnede yine bir Ankara polisiyesi var ama bu kez çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Başrol de komiser Deniz yer almakta.Deniz komiserin elinde Ankara dolaylarında işlenmiş beş cinayet vardır ve son kurbanda bulunan işaret ise Deniz komiserim dava ile kafasının karışmasına sebep olmuştur.Bu beş kadının ölümlerinde ki sır perdesi tamamen tesadüfe mi açılıyor? Yoksa Ankara'ya sorku salacak yeni bir seri katil mi türedi?Bu soruların cevabı ise satırlar arası ''gölge'' saklı olan katili bulmada Deniz' yardımcı olmakta siz okurlara düşüyor
Cem Şahin'in ilk kitabı olan ''gölge'' biz okurlarla buluştu.Hikayenin sonunda sanki henüz Deniz komisere veda etmeyeceğimizin sinyalleri verildi gibime geldi diyebilirim.Onun dışında okuyucuyu sıkmayan bir hikaye akışı mevcut.Genel olarak polisiye kitapların altın kuralı bu kitapta da etkisini göstermesine rağmen akabinde gelişen olaylar okuyucu büyük bir merak içinde bıraktı diyebilirim
Karakterin kadın olması önemli bir ayrıntıydı. Dili akıcı ve şade olmasıysa kitabı okumayı kolaylaştırdı. Yazarın üçüncü kitabını merakla bekliyorum, 129 u da okumaya başladım.
"Ona baktıkça anlıyordum ;vücudundaki yaralar değil, ruhundaki yaralar yakıyordu canını.."

Cem Şahin 'in henüz kitap çıkmadan yaptığı kitap tanıtımında okumuştum bu cümleyi, arka kapak resminden ve hemen alıntı olarak paylaşmıştım. Daha o an anlamıştım sıkı bir polisiyenin yanı sıra, duygusal yoğunluğu çok fazla olan sayfalar çevireceğimi..

Deniz komiser, vurulmasından sonra geçirdiği hastane sürecinin ardından cinayet şubede minik bir kutlamaya karşılanır ve geldiği gün aldığı cinayet ihbarıyla tekrar işinin başına döner.. Basit bir cinayet gibi görünse degiderek karmaşıklaşarak seri cinayetlere döner. Katil çok zekice hamleler yaparak komiser Deniz ve ekibini aslında çok derin bir araştırmaya iter.. Ülkemizin kanayan yarası ve malesef gerçeği olan Pedofili ve tecavüz olaylarını incelikle işleyip dikkat çekerken, adalet sistemimize de yerinde bir eleştiri olmuş bu kitap. Paran varsa lanet olsun ki her şey mümkün!!

Uzun lafın kısası :) ben kitabı çok ama çok beğendim. Gerek konu, gerek akıcılığı, gerekse heyecan açısından Cem bey'den beklediğim gibi.. Kitap karakterleri arasında Hande 'yi okumak beni çok mutlu etti :) Kitabın son sayfası ise acayip bir merak oluşturarak gelecek 3.kitabın müjdecisi gibi..

Kaleminize yüreğinize sağlık
Son zamanlarda yaşanan kadına şiddet ben özellikle yurtlarda yaşanan olayların polisiye kitapta bir kadın komiserin ağzıyla anlatılması beni derinden etkiledi okumaya cesaretin var mı yazısını görünce ilk önce tereddüt ettim ama okuduktan sonra o yazının ne kadar büyük bir anlam taşıdığını anladım gerçekten kadınlarımızın yaşadığı o acıları okumaya cesaret etmeye gerekiyor hergün televizyon ekranlarında gördüğümüz tecavüze şiddete olaylarını okumak gerçekten insanın içerisinde derin bir yara bırakıyor.
#kitapyorum
#gölge
#cemşahin
Okuduğum en güzel polisiyeydi diyebilirim.
Parçalanmış bir ailede yetişen ve aradığı aşkı bulup kaybeden deniz konserin iş aşkını anlatan harika bir roman..
Ankarada işlenmiş 5 kadın cinayeti cinayetlerin ortak noktası çoğunun sivaslı olması ve maktüllerin üzerinde bulunan işaretler.
Deniz komiser ve yardımcıları aslı ve güvenin müthiş araştırmaları ve incelemeleri sizleri bekliyor..
Cinayetlerin dosyalarında adli tıp raporlarında eksik olması kafa karıştırıcı peki bu belgeleri kim yok etti deniz polisin araştırmaları şüphelerinde ne kadar haklı çıkıyor.
Kaza geçirip felç kalan bir adam en büyük şüphelidir kendine bile faydası olmayan insan ne yapabilir ki..
Bütün bu sorunların cevabı bu kitapta..
Acaba neler olacak diye heyecanla okuduğum muhteşem bir kitaptı..
Kaleminiz daim olsun Cem Şahin hocam..
Karakterler cok havada kalmis. Ruh hallerini anlamadan aniden konuşma tarzlari degisiyor. Bu da duygusuz ve soğuk karakterlere sebep olmus. Olaylara verilen tepkiler bana çok yapmacık geldi. Karakterlerin konuşma dili yabanci polisiye romanlarindan etkilendigi hissi veriyor. Türkler bu şekilde konuşmaz diye cok gecirdim icimden. Anlatim çok düz ve sığı kalmiş. Hoşuma giden taraflar olaylar hizli gelisiyor, dil akıcı ve konu fena değil.
Olmamış.
Yerli polisiye okuma sürecimin bir parçası olarak 1K vasıtasıyla keşfettiğim ancak sonuçta hiç bir anlamda tatmin etmeyen bir kitap oldu.
İyi bir polisiyede aradığım sadece tempo değildir. Okuyucuya dedektiflik yaptırması, karakterlerde derinlik, iyi bir kurgu, hikayenin inandırıcılığı ve en önemlisi edebi bir lezzetinin olması. GÖLGE de çok azını bulabildim ben. Daha çok lise okul gezisinde otobüste çerezlik vakit geçirmeye okunacak bir kitap kıvamında olmuş.
Komiser Deniz'in başroldeki karakter olarak sığlığı, erkek yazar tarafından derme çatma bir kadın karakter olarak sırıtması, kötü diyalog yazımı, kitabın ortasında katili kabak gibi bulma, olay çözüldüğünde 0 inandırıcılık... çok uzatıp bir okur olarak haddimi aşmayayım ama hiç olmamış.
Bundan hemen önce okuduğum Feneryolu Cinayetleri, Ölü Doğanlar, Bir Ceset Bir Söz gibi yerli polisiyeleri tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cem Şahin
Unvan:
Televizyoncu, Radyocu, Yazar
Doğum:
Sivas, Türkiye
Sivas doğumlu olan Cem Şahin, medya sektöründeki ilk görevine 2005 yılında başladı. İlk olarak çeşitli internet sitelerinde editörlük yaptı. İlerleyen zamanda 2005 yılının kasım ayında Sivas’ta yerel bir radyo olan Radyo 4’te radyoculuğa başladı. 2011 yılına kadar Radyo 4’te çeşitli programlar sundu.

2010 yılında Tv 58 – Kanal 58’de seslendirmen olarak göreve başladı. Kanalda zamanla gece haber bülteni, güncel programlar ve ana haber bültenini sunan Cem Şahin son olarak Tv 58’de spor programı sundu.

Ana haberin yanı sıra çeşitli programlara da imza attı ve aynı dönemde program yapımcılığı da yaparak Çarşı Pazar adlı tanıtım programını çekti. Televizyon sektöründe kameramanlık, seslendirmenlik, muhabirlik ve reklam biriminde de zaman zaman görev aldı.

Sivas Postası Gazetesinde editör olarak görev aldı. Gazetedeki görevinden sonra SRT adlı televizyon kanalına transfer olan Cem Şahin kanalda program sunuculuğu ve yapımcılığı görevinde bulundu.

2012 yılının başlarında kendi ajansını açarak bir çok firmanın tanıtımında önemli bir rol oynadı. Aynı dönemde yine bir çok televizyon programı çekerek ekrandaki yerini aldı. Ayrıca Türkiye’nin sayılı ulusal tarım dergilerinden biri olan Anadolu İzlenimleri Dergisi’nin bölge koordinatörlüğü görevini yürüttü.

Aynı zamanda hem televizyon hem radyo ile ilgilendiği dönemlerde bir çok firmanın basın danışmanlığını yaptı.

Şimdilerde ise 2013 yılının başında Saran Holding bünyesine dahil oldu ve halen Radyo Trafik Ankara’da spikerlik yapıyor. Radyo Trafik Ankara’daki görevi dışında 2013 yılında Kanal 5’de 90+5 adlı spor programının sunuculuğunu yaptı. Halen Radyo Trafik Ankara’da spikerlik görevi devam ediyor. Aynı zamanda kimkiminlenerede.com isimli medya ve magazin sitesinde genel yayın yönetmenliği görevi devam ediyor.

Nisan 2015 itibariyle PratikA Seslendirme ajansında seslendirmen olarak da görev almakta.

Aynı zamanda şuanda TRT Kent Radyo Ankara 105.6 ‘da ‘Hafta Sonu Keyfi’ isimli programının sunuculuğunu yapıyor. Şimdilerde ise Kerasus Yayınları etiketiyle ‘GÖLGE’ isimli kitabı, kitap severler ile buluşacak.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.