Cenap Güven

Cenap Güven

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Cenap Güven
Unvan:
Avukat
Doğum:
Manisa, 1941
Yargıç önündeki dosyayı sıkıntıyla baştan sona, sondan başa belki onuncu kez harmanladıktan sonra, duruşma salonunda yerlerini almış Avukatlara:
"Bu hangi davaydı?.." diye sordu.
Cenap Güven
Sayfa 93 - Bilgi Yayınevi 2. Baskı
Bu avukat milleti ortada bir karar görmesin, kırmızı görmüş boğa gibi üstüne bir titremedir gelip hemen basıyor temyizi..
Cenap Güven
Sayfa 83 - Bilgi Yayınevi 2. Baskı
Bey, Adlı Tatil'e karşı çıkanlar var, Adlı Tatil kalkarsa bu millet mahvolur! Millet Adlı Tatil sayesinde huzur içinde oluyor. Sonra avukatlar Adlı Tatil'in bir ay öncesinden tatil havasına giriyorlar; Adlı Tatil'den sonra da bir kaç ay tatil havasından çıkamayıp gevşeyince bu sayede millet üç beş ay rahat yüzü görüyor. Onun içindir ki adlı tatil hiç kalkmamalı. Hatta beş altı aya çıkartmalı
Cenap Güven
Sayfa 73 - Bilgi Yayınevi 2. Baskı
Arzuhalcinin Allah'ı var. Bir dilekçe döktürmüş ki Nobel almış yazar bu kadarını yazamaz.
Cenap Güven
Sayfa 58 - Bilgi Yayınevi 2. Baskı
Hakimin sözü vermesiyle, önce karşı tarafın avukatı sözü alarak çok güzel bir konuşma yaptı. Hak, hukuk ve adaletten bahsedip bizim tarafı yerin dibine soktu. Avukatın konuşmasından sonra ben bütün kabahati kendinizde bulup suçluluk duygusu içinde pısıp kalmıştım ki bizim avukat sözü alarak öyle bir konuşma yaptı ki hukuk tarihine geçecek bir konuşma. Baktım Ahmet Oğuz tarafı kaçacak delik arıyor.
Cenap Güven
Sayfa 80 - Bilgi Yayınevi 2. Baskı
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cenap Güven
Unvan:
Avukat
Doğum:
Manisa, 1941

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.