Giriş Yap

Ceren Oktay

Yazar
7.8
16 Kişi
Unvan
Türk Yazar
Patron

İncelemeler

Tümünü Gör
528 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Patron
Hayatı darmadağın olan, yakışıklı ve yetişkin bir adam...     Adamın hayatının darmadağın olduğu günde hayatını düzene sokmaya başlayacağını düşünen bir kadın...     İkisinin de peşinde olan biri var ve bu kişiye karşı birlikte direnmek zorundalar. Kaderleri bir olduğu için bu yolda beraber ilerlemek dışında yapabilecekleri bir şey yok. Peki, onların peşinde olan kişi kim? Dahası onlardan ne istiyor? Bunu zaman gösterecek ve o kişinin kim olduğunu anladıklarında oyun daha yeni başlamış olacak."Hayatımız boyunca yapmış olduğumuz seçimler kaderimizi belirler. Hiç birimiz seçimlerimizin sonucundaki yaşantımızın nasıl olacağını bilemeyiz. Bunu zaman gösterir. Tıpkı Algın Türk ve Yetkin Mirzanlı'da olduğu gibi. Hayatları çok zor ve ne olursa olsun bir olup kenetlenmek zorundalar. YORUMUM; Yine bir ön yargı ile aldım kitabı elime başladım okumaya. Kitabın konusu güzel ve anlamlıydı sevdim. Ama aşk kitaplarına uzak biriyim. Ve bomba bir editör vardı. Ben editör değilim ama okurken gözlerim kanadı. Bu kadar hata yapılmaz güzelim kitap. Kitap sert kapak posterli. Önyargılarım genelde ah klasik watpadd kitabı işte diyerek başlıyorum kitaba. Bu kitaba da öyle başladım. Kitabı sene 2017 de almıştım o zaman okudum mu hatırlamıyorum ama yeniden okumak istedim. Serinin 2. Kitabını okumak isterim çünkü kitap yarım kaldı. Bu hayatta 2 şeyden nefret ederim bir yarım kalan kitaplar iki önyargılarımın gerçekleşmesi. Kitap çok fazla olmasada belli kesimleri önyargılarımı karşıladı. Tahmin ettiğim şeyler oldu. Bozguna 1 defa uğradım ve bekledim bir kaos olmasını ama olmadı acaba 2. kitapta mı yer alıyor diye düşündüm. Kitapta Algın has kızımız, Yetkin esas oğlan. Ah kötülük beklenen adı batasıca Alev ve Emrah isimlerinde meymenet yok. Hele Sarp yahu sen ne alaka kötü oldun. Algının kuzeni. Bi ara kitaba Peri ve Kemal adında iki karakter katıldı onlar niye ne sebeple girdi anlamadım. Peri ortalığıi bir karıştırdı gazeteci edasıyla. Keşke daha güzel bir yayın evi daha iyi bir editör kapsamında basılsaydı kitap yazık olmuş gerçekten üzüldüm. Kitabın sevdiğim kısmı kadınların şu zamanda yaşadığı sıkıntıları kitapta da kullanması ve ana karakterin güçlü olması. Pısırık olmaması beni mutlu etti. Ama saçma olan kısımlarda vardi kitapta gerçek dışı davranışlar. Peki kitabın sonunda esas oğlanın vurulması ve kitabın orda bitmesi şoku. Bir sekreterin patrona ahkâm kesmesi ancak kitapta olur. Kitabın o kısımlarından hoşlanmadım. Çok güzel miydi yaniii çok kötü müydü daha beterlerini gördüm. Yazarın kalemini sevdim dilerim çok güzel yerlere gelir ama lütfen yayın evi konusunda aynı hataya düşmeyin. Kitaba puanım 6/10
Ceren Oktay
Patron
Patron
7.8/10 · 26 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
528 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
kitap yorumu
Ceren Oktay'ın ilk çıkan kitabı Patron - Tek Aşkım Sensin, oldukça başarılı bir kitap. İçinde kadına karşı taciz, tecavüz, şiddet gibi konulara karşı tepki var. Kitap Algın, Yetkin ve Emrah ismindeki üç karakter arasında geçen bir aşk üçgenini temsil ediyor gibi görünse de işin aslı öyle değil. Çünkü Algın, Emrah'ı terk ediyor. Emrah, Algın'a karşı takıntısı olduğu için genç kızı rahatsız etmeyi bir türlü bırakmıyor. Kitabın ileriki sayfalarında Algın'ı Emrah'tan Yetkin korumaya çalışıyor. Yazarın Instagram hesabında yaptığı duyuruya göre yeni bir yayın evinde yeni kapak tasarımı, editör düzenlemesi ve baskısı ile satışa çıkacakmış. Çok sevindim. Yeni baskı çıkınca tekrar alacağım. Aldıktan sonra baştan okumak istiyorum. Maalesef bu baskıda editör düzenlemesi yok. Bu da çoğu yeri karmaşık yapıyor. İnşallah yeni baskısı düzenlemeler ile daha güzel olur ve okurken keyif verir. Editör düzenlemesi olmamasından dolayı 2 puan kırarak 10 üzerinden 8 puan veriyorum. Kurgusunu kesinlikle haksızlık edemem.
Patron
7.8/10 · 26 okunma
528 syf.
·
14 günde
·
5/10 puan
Yazara veya kurguya lafım yok. Yazarı sosyal içerikli mesajları çok hoşuma gitti ve takdir ettim. Lakin gel gelelim edit kısmına. Editörün E si uğramamış kitaba. Valla yazık günahtır mis gibi ciltli, posterli yapmışsınız. Baskı süper de editör mü bulamadınız. Kitabı rezil ettiniz ya hu. Düşük anlamsız cümleler, noktalamalar vs tamam ben çok anlamam TDK da falan çalışmıyorum. Editörlüğü bilmem de, okuyoruz kardeşim aptal değiliz. Bir yerde bir yanlış var görüyoruz. Anlıyoruz. Uğur Tuna Yayınları, elimde bir kitabınız daha var. Onda da böyle bir rezillik göreyim vay halinize :)))
Patron
7.8/10 · 26 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42