Ceylan Aldemir Down

Ceylan Aldemir Down

Çevirmen
7.4/10
31 Kişi
·
88
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Eliazbeth Hoyt'un kitaplarını seviyorum. Bu kitabı da güzeldi.
Konusuna gelince;
Isaac bir kaptandır. Ve tutucu bir kaptan. Karaya çıktıklarında kadınlar ile gönül eğlendirmeyen bir kaptan. Londa da bir gece subaylarına bakmak için geneleve gider ve oranın madamı olan Afrodit ile karşılaşır. Afrodit ile ilgilenmeyen tek erkektir. Afrodit onun yanına gidip biraz sataşır. Tam o sırada genelevin hisselerinin sahibi olan adam Afrodit'in yani Carol'un 2 yıldır fahişelik yapmadığını bilmesine rağmen Onu tuzağa düşürüp Onu kağıt oyununun da masaya koyar. Kazanan adam 7 gece Carol'a sahip olacaktır. Mecburen istemese de kabul etmek zorunda kalır. Ve hikaye böyle başlıyor. Kaptan Isaac kazanır. Daha doğrusu Carol'un dağıttığı kağıtlarda ki yaptığı hile sayesinde kazanır. Ama Isaac'ın fikri Carol'u tanımaktır. Onu gerçekten tanımak vs. vs. İyi okumalar.
Muhteşem bir romans daha.
112 syf.
·2 günde·7/10
Elizabeth Hoyt'un okuduğum en kısa kitabıydı, 1 günde bitirdim. Uzatılsa aslında değişik bir konusu vardı, okumak hoş olabilirdi. Oldu bittiye gelmiş gibi hissettim ama yine de okunmaya değer bu yazarın her kitabı...
112 syf.
·5/10
Kısaca özetlemek gerekirse yüz sayfalık bir pretty woman romanıydı.Sadece bir kaç yüz yıl öncesine ait hikaye olmasının dışında. Tabi ki Hoyt'un şahsına münhasır bir yazım tarzı var ve o sınırlı sayfa sayısına bir peri masalı sığdırmayı başarmış. Ama ne yazık ki benim beğeni kriterimi her bir köşesinden detay fışkıran, olayların ve karakterlerin milattan öncesinden itibaren ilgili olabilecek her bir unsuru didik didik anlatılan bir yazım üslubu oluşturduğu için başlaması ve bitmesi arasında sadece küçük bir esinti oluşturmaktan başka bir anı bırakmadı.
İlk sayfadan balıklama başlayan hikayede öylece de bitiverdi zaten. Romanın tanıtımında geçtiği gibi her şey 7 günde (hatta bu günlerin sadece kısıtlı akşam saatlerinde) olup bitti. Tekrar elime alıp okumayı düşünmeyeceğim bir romandı.
112 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Princes Trilogy serisinin 4. kitabını okuyarak seriyi sonlandırmış oldum. Bu kitap okuduğum kitaplarından farklıydı.

Öncelikle Elizabeth'in yarattığı en sevilesi erkek karakter bu kitapta: Kaptan Isaac Wargate. Yaratmış olduğu diğer erkek karakterlerden çok çok farklıydı. Yaşamında hayatını etkileyecek acı olayları yok denecek kadar az. Ayrıca o kadar da sert biri değildi, kalbini Carol'a hemen açtı.

Çirkinin Aşığı kitabından tanıdığımız Carol'un zaman içerisindeki değişimi başarılı bir şekilde aktarılmıştı.

Serinin ilk üç kitabındaki baş erkek karakterler burada yoktu. Belki azıcık daha uzun olsaymış onları görebilirdik.

Ayrıca bu roman diğer romanlardan ayrılan iki özeliği var. Birincisi yazdığı en kısa roman buydu. Keşke biraz daha uzun olsaymış Isaac'ı biraz daha görebilseydim. İkincisiyse diğer romanlarında baş karakterler artık kitapta hangi masal geçiyorsa onlarla ilgili bir şeyler anlatırlardı. Burada da masal var ama karakterler herhangi bir şekilde değinmiyor konuya. Gerçi Maiden Lane serisi henüz ülkemizde yayınlanmadı belki onda da bu özellikler vardır.

Sonuç olarak alın okuyun derim.
112 syf.
·9/10
Coral'ı okuduğuma sevindim. Kısa olması bir sorun yaratmadı bence çok tatlılardı. Zaten bazı kitapların gereksiz uzadığını düşünüyordum.
Masal kitabın içinde değil de bölüm başlarında olduğu zaman daha da çok seviyorum.
Son kitap oldukça hoşuma gitti.
112 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
İlk kitapta adı geçen Coralın bu kitapta genelev MAMA sı olduğunu görüp çok şaşırıyoruz. Yakışıklı kaptanımızda kıza gözünü dikince, işin içine kumarda girince mamamızın 7 günlük vereceği çıkıyor.
112 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Yazarımız kitapları karıştırmıs bence.Yanlışlıkla yan kitap olmuş bu.Bu kitabın en az 300 küsür sayfa olması gerekiyordu.Benim seride en beğendiğim hikaye bu oldu.Coral'ı az çok 'Çirkinin Aşığı' kitabında tanımıştık.Onun sahnelerini okurken bu kızın bir devam hikayesi olmalı diye düşünmüştüm.Olmus ama çok kısa tutulmuş.2 saatte okudum bitti resmen tadı damağımda kaldı.Coral'ın zor hayatı ve Kaptan Isaac'ın ona değer vermesi çok hoştu.Kızın geçmişi umrunda bile olmadı.Ama baya kısaydı işte.Kitaplar karışmış başka açıklaması yok:)Büyük ihtimalle yazarın içi el vermedi.Carol icin ufakta olsa bir son yazmak istedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ceylan Aldemir Down

Yazar istatistikleri

  • 88 okur okudu.
  • 27 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.