Charles Foster

Charles Foster

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
309
Gösterim
Adı:
Charles Foster
Tam adı:
Charles A. Foster
Unvan:
İngiliz Yazar, Gezgin, Veteriner Hekim, Avukat, Filozof
Doğum:
1962
Bunu uzun saatler boyunca yaptım. Takıntı haline geldi. Yanlarına bile yaklaşmayın ama iflah da olmadım. Yüzlerce girişimin birkaçında acımı benimle küstahça dalga geçerek uzaklaşırken gördüm. Hatta içlerinden biri dönüp gözlerimin içine baktı. Anatomik olarak bir tarla faresinin dudak bükemeyeceğini sanırsınız. Yapabiliyor ama , gördüm.
Charles Foster
Sayfa 157 - Kolektif Kitap
Benim yoluma çıkmışsın.Ben hızla hareket eden bir metal ve yağ yığınıyım. Çıkardığım sesi Afrika'daki ataların bir kilometre öteden duyabilir ve aniden yüzüstü yere yatar ve elindeki mızrağa sarılarak kalp atışlarını durdurmaya çalışırdı.Bir metre arkandayım ve burada olduğumun farkında bile değilsin. Yeteneklerinin o kadar büyük kısmını yitirmişssin ki ben senden daha iyiyim. Şu anda da bu korkunç gürültülü kornayı çalarak sana ikinci bir şans daha veriyorum.
Ben sınırlarda büyüdüm; toplumun sınırında (hiçbir zaman tam olarak bir yere ait olmadık), şehirle yaban hayatın ayrıldığı yerlerde gezindim hep. Geceleri birkaç sevimli sokak arşınladıktan sonra neon ışıklar kısılır ve ben de kendimi şehre tepeden bakarken bulurdum. Bir ayağım süpürgeotlarına uzanır, diğeri asfalta basardı; bir ayağım ışıkta diğeri karanlıkta olurdu.
Kitap sade ve anlaşılır bir dilde yazılmış ve akıcılığı gayet iyi. Genel olarak kitap insanların başkalaşmasını konu edinmiş ve farklı türden hayvanları, onların yaşam tarzını, insan doğasına uyarlayarak anlatmaya çalışmış. Okunmaya değer bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Charles Foster
Tam adı:
Charles A. Foster
Unvan:
İngiliz Yazar, Gezgin, Veteriner Hekim, Avukat, Filozof
Doğum:
1962

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.