Christina Burrus

Christina BurrusFrida Kahlo yazarı
Yazar
8.6/10
36 Kişi
151
Okunma
2
Beğeni
1.760
Görüntülenme

Hakkında

Christina Burrus Münih’te doğdu. Tıp öğrenimine başladıktan sonra sanat tarihine yönelerek Alman ve Avusturya barok resmi alanında uzmanlaştı, tablo restorasyonuyla uğraştı. O zamandan beri dünya çapında pek çok serginin düzenlenmesi ve yönetimiyle ilgilendi, kataloglarını hazırladı: 1990’da Martigny’deki (İsviçre) Gianadda Vakfı’nda “Chagall Rusya’da”; 1998’de önce Gianadda Vakfı’nda sonra Paris’teki Maillol Müzesi’nde “Diego Rivera ve Frida Kahlo”, 1998’de México’daki Dolores Olmedo Müzesi’nde “Diego Rivera’nın Çağdaşı Montparnasse Sanatçılarına Saygı”; 1999’da Kopenhag’da (sonra da Helsinki ve Stokholm’da) Kunstforeningen’de “Diego Rivera, Bir Sanatçının Canlılığı” adlı sergileri gerçekleştirdi. “Les collectionneurs russes: d’une révolution à l’autre” (“Rus koleksiyoncuları: bir devrimden öbürüne”, 1992, Éditions du Chêne) adlı kitabın da yazarıdır.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Münih, Almanya

Okurlar

2 okur beğendi.
151 okur okudu.
1 okur okuyor.
91 okur okuyacak.
2 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
“Bir dik duruşun; kaç yenilgi, kaç gözyaşı, kaç kalp ağrısı ettiğini bilemezsiniz..”
Kendi halim diye bir yer var, çoğu zaman oradayım..
Reklam
“Bir dik duruşun; kaç yenilgi, kaç gözyaşı, kaç kalp ağrısı ettiğini bilemezsiniz.”
"Ahlak ve namus deyince sadece kadından konuşmaya başlayan herkes, ahlaksız ve namussuzdur."
Mutlu edemiyorsan uzak dur Hem insanı üzüp yıpratıp hem de hayatından bir türlü çıkmamak gördüğüm en bencil tavır..
Şüpheye düşürmeyen samimiyetin ve sevginin kölesiyim.
Frida Kahlo
Frida Kahlo
Rauda Jamis
Rauda Jamis
Frida Kahlo
Frida Kahlo
“Hayatımdan çıkan, beni kendinden kurtaran herkese teşekkür ederim. Çok ağır bir hastalığı, sonunda yenmiş kadar hafifim. Yokluğunuz harika bir ilaçmış...”
Reklam
Frida Kahlo
Frida Kahlo
“Beni hayal kırıklığına uğrattığın için seni suçlamıyorum. Sana gereğinden fazla anlam yükeleyip beklentiye girdiğim için kendimi suçluyorum.”

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
·
Puan vermedi
FRİDA KAHLO 🪶Kendisi kabul etmesede eserlerine baktığımız zaman sürrealist (gerçek üstücülük) olduğunu gördüğümüz Meksikalı ressam Frida Kahlo. 🪶Ortaokulda okulun konferans salonuna resim çizen bir ressam görüyor. Ona hayran oluyor ve saatlerce izliyor. İzlediği kişinin yıllarca aşk acısı çektirecek olan ileride ki kocası Diego olduğunu
Frida Kahlo
Frida KahloChristina Burrus · Yapı Kredi Yayınları · 2011151 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Ressam Frida Kahlo'nun hayatını, eserlerini, aşklarını anlatan bir kitap. Kitabın sonunda mektuplar, tanıklıklar, ekler ve belgeler diye ayrı bir bölüm de var. Ressamın hayatını ve gerçeküstü resimlerini merak edenler için detaylı bir kaynak.
Frida Kahlo
Frida KahloChristina Burrus · Yapı Kredi Yayınları · 2011151 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Biyografi türünde kitap okumak isteyenler için ideal bir kitap. İçerisinde hem ressamın yaptığı resimler hem de ressama ait önemli fotoğraflar ve bunlara ait kısa bilgilendirme notları yer alıyor. Frida Kahlo'yu her zaman seven biri olarak severek okuduğum kitaplardan biri olmuştur.
Frida Kahlo
Frida KahloChristina Burrus · Yapı Kredi Yayınları · 2011151 okunma