Çiğdem Casagrande

Çiğdem Casagrande

Çevirmen
7.6/10
991 Kişi
·
2.755
Okunma
·
0
Beğeni
·
283
Gösterim
Adı:
Çiğdem Casagrande
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·3/10
Hayatımda gördüğüm en güzel konu ve en aptal kurguydu.Böyle güzel bir konuyu nasıl aşka bağladınız?Neden her şeyi aşka bağlamak zorunda hissediyorsunuz kendinizi anlayamıyorum.İnsanlar kitap tutsun diye içine ya din ya aşk ekliyorlar mutlaka.Bu zihniyetle ergenlere hitap edersiniz sadece - ki zaten ergen kitabı resmen-.Tek kelimeyle BERBATTI.3 puanı da konusunun muhteşem oluşuna veriyorum.
352 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
Kitap 3 kitaplık serinin ilki.
Oldukça ilgi çekici ve zor bir konu olan alternatif yaşamlar döngüsünü- bir nevi reenkarnasyon- işlemiş. Zaman zaman olaylar ve kişiler arası geçişlerde kopukluk olsa da oldukça başarılı bir anlatımı var.

Olaylar arasında gidip geliyor, bazen nerede olduğunuzu şaşırıyorsunuz. Zamanlar ve mekanlar iç içe giriyor. Kelebek Etkisi filmini izleyenler kitapla özdeşleştireceklerdir.
Serinin diğer kitaplarına merak uyandıran bir sonla bitiyor kitap.

İyi okumalar
352 syf.
Akıcı bir kitaptı. Kısa sürede bitti. Paralel evren ile ilgili güzel bir kurguya sahipti. İki insanın sadece zihinle konuşup aşık olduğu kendilerinin bile varlığından şüphe ettiği değişik bir düşünceyle kaleme alınmış. Macera severlere tavsiye edebilirim. Ama mutlaka okuyun çok muhteşemdi diyemeyeceğim..
352 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazarın Multiversum Serisinin 2. kitabı 'Hafıza'yı okumadan önce ilk kitap olan 'Telepati'yi okumalısınız. Yoksa işin içinden çıkamazsınız. Paralel evrenlerin ve zamanda yolculukların kurguladığı seride karşılaştırma yapacak olursak ikinci kitapta, ilkinin aksine heyecan ve aksiyonu biraz daha az tutulmuş fakat onun yanı sıra, şimdi söylersem bütün sürprizinin kaçacağı bambaşka bir kurgu daha eklenmiş. Kitapta olaylarla ilgili öyle detaylar var ki, yazara hayran olmamak elde değil. Ha gönül isterdi ki daha aksiyon olsun ama yine de son derece sürükleyici. Devam kitabını heyecan içinde bekliyorum. Hatta o zaman birinci kitaptan yeniden başlayıp sıra ile ara vermeden okumayı düşünüyorum.
Son olarak diyeceğim şudur ki, Telepatiyi okumadıysanız Hafızayı okumayın. Okuduysanız zaman kaybetmeyin.
384 syf.
·28 günde·5/10
Ve bir seriyi daha bitirmiş oluyorum.Telepati benim ilk iki kitabını oldukça severek okuduğum ve üçüncü kitabı için de beklentiyle başladığım bir seriydi.Ama malesef üçüncü kitap benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.İlk iki kitabını bir yıl önce okumuş olmama rağmen çoğu olayı hatırladığım için ve serinin son kitabında da sürekli göndermeler olduğu için bu isim kimdi ya karmaşası çok yaşamadım ama bu kadar çok karakter eklenmesini de saçma buldum.Kitabı sevemememin başlıca sebebi kitapta ki olayları normalde başrol oynar onlar yaşar,kahramanlık yapılacaksa onlar yapar fakat Alex ve Jenny delicesine öne sürülen ama hiçbir şey yapmayan iki karakter.Bunu serinin üçüncü kitabında farkedebildim ve bence serinin en büyük eksiği bu.İlk iki kitapta sanıyorsunuz ki bu iki aşık hem dünyayı kurtaracak hem zorluklar yaşayacak onların macerasını okuyacağız falan fakat Alex ve Jenny sadece başrol olarak öne sürülen iki figüran.Tüm olayları yan karakter olarak gösterilen Marco çözüyor veya yeni eklenen karakterler.Maceracı,güçlü karakter tipiyle alakaları yok hatta oldukça saf yazılmışlar.Bu durum benim hiç hoşuma gitmedi ve yazarın neden böyle bir şey yaptığını da gerçekten anlayamadım.Yazarın dilini seviyorum ama kurguyu başı boş bırakmış.Sadece ilk kitabını okuduysanız orada kalın ve devamını siz hayal edin derim veya ikinci kitabın sonunda çünkü üçüncü kitap gerçekten elinizde sürünüyor neredeyse bir ayda bitirdim..
352 syf.
·13 günde
Konun içeriği dikkatimi çekmişti. Okutuyor da ama yazarın hayal dünyasını dar buldum açıkcası. Çünkü konu içeriği çok güzel. Dar bir betimleme olduğunu düşünüyorum. Paralel evren teorisini anlatan çok daha güzel diziler izledim. Dizi bir kitaptan güzel geliyorsa gerisini size bırakıyorum.
352 syf.
·Beğendi·10/10
tek kelimeyle mükemmeldi en beğendiğim kitaplar arasında şimdiden yerini aldı . Bir günde bitirdim .Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. okumaya değer
352 syf.
Yabancı yazar okumayı çok fazla tercih etmesem de kitabın ismi ilgimi çektiği için okuduğum bir kitap.

Yazar kitabı PARALEL EVRENLERİN(!) birinde tekrar karşılaşacağını ümit ettiği babasına ithaf etmiş.(Yazarın fikirleri hakkında küçük bir bilgi.) Çoklu evren paralel evren gibi kurgu üzerinden hayal ürünü bir kitap. Kitapta telapati çok sıradan bir olay gibi anlatılmış. kitabın bana verdiği mesajda şu ki ne kadar çok evrende veya nerede yaşarsan yaşa her şeyin sonu ÖLÜM.
352 syf.
·1/10
Hep bizim yerli ergen kızları gömecek değiliz. Yurt dışında da ne kadar rezil işler yapılıyor bir bakın ayol. Bu ne saçma bir kitaptır bu ne rezil bir kurgudur arkadaş. Çiğ bir aşk hikayesine paralel evren kuantum falan sokuşturmaya çalışmışlar saçma sapalak bir şey olmuş. Ne okuduğumdan bir şey anladım ne de yazı dilini beğendim. Son zamanlarda zaten güzel kitap bulmak zor. Yayınevleri de böyle gerizekalı yabancı yazarları nereden buluyor hayret! Şunu çevirmeye utanır insan şekerim. Okumayın okutturmayın!

Yazarın biyografisi

Adı:
Çiğdem Casagrande

Yazar istatistikleri

  • 2.755 okur okudu.
  • 67 okur okuyor.
  • 1.174 okur okuyacak.
  • 78 okur yarım bıraktı.