Cindy Pon

Cindy Pon

Yazar
8.2/10
131 Kişi
·
211
Okunma
·
7
Beğeni
·
405
Gösterim
296 syf.
·4 günde·6/10
İsyan kitabını bitireli neredeyse iki gün oldu -yorumu ikinci girişim ühü- Kitap bilimkurgu-distopya-aşk üçlemesinden oluşuyor. Çok çok ileri ki bir dönemi konu alan kitabımız Taylan’da geçiyor, hava kirliliği nedeniyle insanlar maskeler ve kostümler ile geziyor tabii bu insanlar zengin you’lar. Fakir mei’ler ise açlık, sefalet ve ölümle savaşıyor. Zhou mei’dir, arkadaşları için kendini tehlikeye atar ve zengin bir you’yu kaçırır. Kızın kim olduğu, neyin nesi olduğuna dair hiçbir fikir yoktur sadece kısa bir diyalog ve garip bir anı olarak kalır. Kaçırılma mevzusu bana hep saçma gelmiştir ama bu dönemde gelenek gibi bir şey. Kızı kaçır saatler içinde parayı al. Kızın hafızasını silmek için ilaç enjekte eden Zhou, közü paketleyip eski yaşantısına geri yollar. Yeni ay kadar bir süre sonra Zhou, ölen arkadaşının annesi için zengin bir iş adamını bitirmeyi görev edinir. Bunun için zengin bir beş gibi davranır ve yaşar, adamın kızından yani içten fethedeceğini düşünür. Daiyu, yani zengin iş adamı Jin Holding’in sahibinin kızı, Zhou’nun yedi ay önce kaçırdığı kızın ta kendisidir. Kadere bak beeeee... Daiyu hiçbir şeyi hatırlamadığı için Zhou güvendedir ama işler düşündüğü gibi gitme :( Kitabın sonu ise haz verir cinsten devamını merakla bekliyorum.
296 syf.
·10/10
İsyan kitabını tam bir günde bitirdim. Çünkü çok sürükleyiciydi. Konusu çok farklı. Dünya ikiye ayrılıyor ve Zhou ve ekibi bunu yok etmek için uğraşıyorlar. Farklı bi konusu vardı ve bence güzeldi.

Karakterler çok hoşuma gitti Daiyu ve Zhou'nun bölümleri mükemmel. Bilmiyorum ama bu kitap beni derinden etkiledi. Yani insanlar bi tarafta zengin korunaklı yaşarken bi kesiminde yaşam mücadelesi vermesin ve Cindy Pon'un bunu çok güzel anlatması çok hoşuma gitti.

Zhou bu düzene karşı çıktı ve benim taktirimi kazandı. Tek üzüldüğüm nokta keşke Victor ölmeseydi hep beraber kurtulsalardı oradan. Neyse laf baya uzandı konusu ve kurgusu çok güzel tavsiye ederim.
289 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Hikayemiz, dünyayı ayıran keskin çizgileri silmek ve hava kirliliğine karşı gelmek isteyen ekibimiz ve Zhou'nun hikayesi.
Ana karakterimiz Zhou, düşmanlarının kızı Daiyu'yu kaçırdıktan sonra arkadaşlarının da yardımıyla zenginlerin arasına karışıyor. Hikaye de tam burada başlıyor! Devamını siz getirin:)

Okuduğum ilk distopyaydı ve ciddi anlamda bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim. Yazarın anlatım tarzı o kadar harikaydı ki. Hele betimlemeleri. Kokuları, sesleri o kadar iyi anlatmış ki kendinizi Taipei'de hissediyorsunuz.
İlk başta sıkılmış olsam da (yani bir 30 sayfa falan) acayip akıcı bir kitaptı.
Karakterlerin zekiliğine ve cesaretlerine hayran kaldım diyebiliriz. Mükemmel karakterlerdi.
Not: Ayrıca kitapta biseksüel bir çift var. Neden bilmiyorum ama böyle bir şeye yer verilmesine acayip sevindim. Bunun kötü bir şey gibi görülmemesi hoşuma gitti.

Okuyacaklara şimdiden iyi okumalar:)
296 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap distopya ve aşk üzerinden ilerlemişti sanki biraz bilim kurguda vardı. Sürükleyiciliği mükemmeldi. Karakterler güzel işlenmişti. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir kurgu olduğunu düşünüyorum.He birde , olayları o kadar güzel bağlamışlar ki okurken hayrete düşüyorsunuz.
Keyifli okumalar
296 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Bir dünya düşünün ki artık içinde hava kirliliğinden nefes almak mümkün olmasın. Grileşmiş gökyüzü, olmayan bitki örtüsü, maskesiz çıkılamayan sokaklar.. Bu maskelere sahip olmak kolay değil. Oldukça zengin olmak zorundasın ki sağlıklı yaşayıp keyfine bakabilesin. Yoksa erken yaşta ölüp gideceksin. Lükse sahip olan kısım Yoular. Olmayan ve ölmeye terkedilenler ise Mei. Tabiki biz Meileri tutuyoruz. Çünkü #teammei

Düşmanımız Jin Holding ( You kıyafetlerini hazırlıyor ve tüm dünyaya pazarlıyorlar. Parası olanlar dışındakiler umurlarında değil. Çevre düzenlemeleri yapılması hiç işine gelmez ) Baş kahramanımız Zhou.
.
.
Kendisi bir Mei. Gözü kara yakışıklı yetenekli. Sanki parlatılmış bir You gibi maşallah Allah vermiş. .
.
Kızımız ise Daiyu.
Jin Holding’in sahibinin kızı. Peki o babasına benzeyen sadece parasını düşünen bir bencil mi? Yoksa onda görünenden fazlası var mı?
Zhou, bedeli ne olursa olsun bu düzeni değiştirmeye kararlı ama acaba bedeli ne olacak?

Valla tanitim yazısı gibi oldu Azz Sonraa!

Kitabı oldukça sevdim. Kitapta hem distopya hem bilimkurgu hem az çok polisiye hem de çok romantik olmasa da bir aşk vardı. Aşırı derece de akıcıydı ki 1 günde başlayıp bitirdim. 2. kitabını çıksa da alsak diyorum bunu sağlamakta büyük başarı bence.
296 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kirlilikten şehrin üstüne bir pus çöktüğünü ve gökyüzünün kahverengi olduğunu düşünün. Çok da uzak olmasa gerek. Bu dünyada iki sınıf var: mei ve you. Meiler salgın hastalıklarla boğuşuyor, sokak aralarında sefalet içinde yaşıyorlar. Yoular ise tam tersine onları pis havadan ve hastalıklardan koruyan kostümleriyle lüks ve eğlence içinde yaşıyor. Baş kahramanımız Zhou bir mei. Arkadaşlarıyla bir plan yapıp youları içten çökertmek istiyorlar. Hedef ise kostümleri üreten Jin Holding. Bu yola ilk olarak bir you kızı kaçırarak başlıyorlar. Yüksek miktarda bir fidye ile gerekli parayı buluyorlar önce. Sonrasında kıza hafıza silici enjekte edip yola devam ediyorlar. Zhou bir kostüm alıp you partilerine gitmeye başlıyor. Yakınlaşması gereken kişi Jin Holding’in kızı: Daiyu. Ancak Zhou bir de ne görsün? Bu kız kaçırdığı kız. Zhou Daiyu’ya yakınlaşmaya çalışırken kendini ondan hoşlanırken buluyor. Aslında işler de burda karmaşıklaşıyor ancak görev her zaman daha önemli.
Kitap çok sürükleyiciydi elimden bırakamadım. Sınıflar arası çatışmayla Kızıl Yükseliş serisine benzettim biraz. Onu beğendiyseniz bu kitabı da beğeneceğinize eminim.
296 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
kapak tasarımı Harika olan bir kitap aşırı aşırı beğendiğim bir kitap ve beni düşündüren bi kitap acaba gelecekte böyle olabilir mi çünkü havayı doğayı aşırı kirletiyoruz. Yani herşeyi cidden düşünerek okudum. Büyük ihtimalle hava kirliliği böyle bi duruma gelse yine böyle çıkarcı insanlar olacaktır. Ama ben galiba erkek adından yazılınca tam kendimi bağlayamaıyorum kitaba her kitapta ağlarım ama bu kitapta hiç duygusallaştığım bir bölüm olmadı. İyi okumalar
%41 (104/256)
·Puan vermedi
Kitabı yarım bıraktım. Daiyu ve Zhou'nun okuduğum yere kadar birbirlerine sürekli yalan söylemesi beni çok rahatsız etti. Bu yüzden de kitaba tam ısınamadım, o dünyaya giremedim. İsyan çok güzel bir kitaptı ve Tuzak'ın ondan daha güzel olduğunu söylemişler. Bu yüzden buna bir şans daha vereceğim. Sadece şu an bunu okumanın sırası değil gibi hissettim. Okuduğum anda incelememi de yaparım zaten.
296 syf.
·Beğendi·7/10
İlk okuduğum distopya romanı Fahrenheit 451 olduğu için gereken tadı alamadım kitaptan. Ama bir günde bitti. Konusu harika, dili basitti bence bu yüzden hızlı bitti.
Kapağı muhteşem! Adı yüzünden ergen wattpad kitaplarından sanılıyor. Okunmaya değer.
296 syf.
·8/10
Tamda virüs zamanına denk gelen bu kitap maceram :) , bir kez daha bize bu tarz şeyleri gelecekte bir gün bizler de yaşayabilirizi hatırlatıyor.
Sırf para kazanmak amacıyla virüsler yayılıyor ve insanlar çöplüğe bırakılıyor, hava kirliliğini temizlemek yerine, içinde temiz hava alacağınız kostümler tasarlanıyor! İşte kahramanımız Z. Bu insanlarla arkadaşlarıyla beraber savaş açıyor, hikaye örgüsü güzel, hemen bitirebileceğiniz bir akışı var.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 211 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 173 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.