İsyan

Cindy Pon
Paste Magazine’e Göre 2017 Yılının En İyi Genç Yetişkin Romanı Bir şehri kurtarmak için neleri feda edebilirsin? Dünyada insanlar keskin çizgilerle ikiye ayrılmıştır ve bu düzenin sadece bir kazananı vardır. Zenginler, kendilerini hava kirliliğinden ve hastalıklardan koruyan özel kostümler giyerken kalan herkes fakirliğin pençesinde kırklı yaşlarını bile göremeden ölmektedir. İnsanların yozlaşmışlığı yüzünden hayatını kaybetmiş annesinin acısını içinde taşıyan Zhou, bedeli ne olursa olsun bu düzeni değiştirmeye kararlıdır. Arkadaşlarının da yardımıyla, tüm bu felaketin yaratıcısı olan şirket Jin Holding’i içeriden yok etmek üzere zenginlerin arasına sızmayı başarır. Ancak bu yabancı dünyaya daldıkça planları daha da çetrefil bir hâle gelir. Attığı her adım, onu en kötü düşmanlarının kızı olan Daiyu’yla beraber büyük bir açmaza sürükler. “Yüksek doz aksiyonla dolu bir hikâye.” - Marie Lu - “Güçlü, güncel ve yepyeni bir soluk.” - Veronica Roth - “İsyan, kolaylıkla bizim geleceğimize dönüşebilecek bir dünya öngörüyor.” - Beth Revis - “İsyan’dan daha tatmin edici ve gerilimli bir distopya bulamayacaksınız.” - Ann Aguirre - “Toplumsal düzlemde bilinçli bir fütüristik gerilim.” - Kirkus “Cindy Pon çevreyi, sesleri ve kokuları o kadar canlı anlatmış ki kendinizi Taipei’de hissedeceksiniz.” - Booklist - “Kültürel elementleri, yaratıcı teknolojisi ve hava kirliliği açısından günümüz koşullarında adım adım ilerlediğimiz gelecek tasarısıyla nefes kesici bir okuma deneyimi sunuyor.” - BCCB - “Okuru baştan çıkaracak denli güçlü bir bilimkurgu romanı.” - School Library Journal -
Yazar:
Cindy Pon
Cindy Pon
Çevirmen:
Begüm Berkman Padar
Begüm Berkman Padar
Editör:
Ece Çavuşlu
Ece Çavuşlu
Tahmini Okuma Süresi: 8 sa. 23 dk.Sayfa Sayısı: 296Basım Tarihi: Eylül 2019İlk Yayın Tarihi: 13 Haziran 2017Yayınevi: Yabancı YayıneviOrijinal Adı: Want
ISBN: 9786052177839Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
296 syf.
7/10 puan verdi
❝...büyük hedeflere fedakârlık yapmadan erişilmiyordu.❞
. . Hikaye Taylan’da geçiyor, hava kirliliği nedeniyle insanlar maskeler ve kostümler ile geziyor, bu insanlar zengin you’lar. . Fakir mei’ler ise açlık, sefalet ve ölümle savaşıyor.  Hikayenin kahramanı Zhou mei’dir, arkadaşları için kendini tehlikeye atar ve zengin bir you’yu kaçırır. Tamamen para içindir. . Kızın kim olduğu, neyin nesi olduğuna dair hiçbir fikir yoktur kısa bir diyalog geçer aralarında. Kızı kaçır saatler içinde parayı alır. . Kızın hafızasını silmek için ilaç enjekte eder. Bir süre sonra Zhou, ölen arkadaşının annesi için zengin bir iş adamını bitirmeyi görev edinir. Bunun için zengin biri gibi davranır ve yaşar, adamın kızından yani içten fethedeceğini düşünür. Daiyu, yani zengin iş adamı Jin Holding’in sahibinin kızı, Zhou’nun yedi ay önce kaçırdığı kızdır.  . Daiyu hiçbir şeyi hatırlamadığı için Zhou güvendedir fakat işler düşündüğü gibi gitmez. Bakalın serinin devamında hikaye nasıl gelişicek. Sürükleyici bir hikaye ;) . #okudumbitti # .
İsyan
İsyan
Cindy Pon
Cindy Pon
İsyan
İsyanCindy Pon · Yabancı Yayınevi · 2019984 okunma
Reklam
296 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Merhabalar herkese arkadaşlar İnsanların 2 türlü yaşam tarzı vardır. İlki varlık içinde olanlar ikincisi kendisine ve ailesine yettiği kadarıyla geçimini sağlayanlar. Kitabımız tam bu noktada varlıklı Jin holding'in gözü dönmüş bir şekilde yaşamakta zorluk çeken meiler üzerinde yaptıkları ayrımcılık ve onları düşürdüğü durumu ele almaktadır. Ama unuttukları bir şey vardı yaptıklarına dur diyecek bir ekip vardı o da Zhou ve ekibiydi. Bakalım bu süreçte Zhou ve ekibi nasıl bir yol izleyecekler? Zhou ve Daiyu'nun hayatları nasıl şekillenecek? Zhou ve ekibi Jin holding karşısında yaptıkları planlarda başarılı olacaklar mı? İkinci kitabı sabırsızlıkla okumayı beklerken bilim kurgu türünde başarılı bulduğum maceranın ve adrenalinin keyifle anlatıldığı bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Tavsiye ederim. Keyifli okumalar dilerim.
İsyan
İsyanCindy Pon · Yabancı Yayınevi · 2019984 okunma
296 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 günde okudu
『Büyürken aldığım en önemli ders, hayatta hiçbir şeyin garantisinin olmadığıydı. Ancak bu, arkamıza yaslanıp hiçbir şey yapmayacağımız anlamına gelmiyordu.』 Kitabın konusu, belki de gezegenimizin ilerleyen yıllarda sorunu olacak cinsten. Hava kirliliği... Yazar kitaptaki bazı karakterlere gerçek hayattaki arkadaşlarının isimlerini vermiş. Ve doğduğu şehri okura tanıtmak, yaşatmak için kitabın geçtiği şehri Tayvan -Taipei- olarak ele almış. Kitapta en sevdiğim karakterler Zhou, Daiyu ve Victor. Konusunu, vermeye çalıştığı mesajları ve kitabın birinci şahıs tarafından anlatılmasını sevdim. Ayrıca kitap kapağına da bayıldımm. Genel olarak beğendiğim çerezlik bir kitap oldu. Okuyacaklara şimdiden iyi okumalar dilerim. :))
İsyan
İsyanCindy Pon · Yabancı Yayınevi · 2019984 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.