Claire North

Claire North

Yazar
7.3/10
12 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
395
Gösterim
Adı:
Claire North
Tam adı:
Catherine Webb
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Birleşik Krallık, 1986
"Kaçınılmaz olana direnme. Hayat sen olmayana dek devam eder, bu konuda can sıkmaya ne gerek var? Kimseye zarar verme, akşam yemeğine çağırdığın misafirlerin gıda zehirlenmesine yakalanmasın, sözlerin ve davranışların temiz olsun... Geriye başka ne kalıyor ki? Düzgün bir dünyada düzgün bir insan ol"
"Yanıtlar bulabilmek için yolculuklar yaptım, bana karşı gelen kişilerle tartıştım, ruhumun en derinliklerinden sevdim ve kalbimin dibine kadar reddedildim."
496 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Kitap çok zor başladı. İlk 4 bölümde, başkarakteti tanıtmaya çalışsa da yazar pek başaramamış. Etkileyici bir yapılamamış. Böyle bir konu etkili bir girişi hak ederdi oysa. Öyle ki konunun ne olduğunu ve kitabın nasıl ilerleyeceğini bir tüyoyla bile vermiyor bu giriş kısmı. Tamamen bir muallâka yok alıyoruz gibi...

Bu kötü girişten sonra özellikle 40'lı sayfalarda kitap toparlandı. Fakat gene de net bir konusu olmadığı izlenimini sürdürdü. Sürekli daldan dala atladı... Sabit bir gidişatı ne yazık ki olmadı. Ama bu süreçte ilgi uyandırmayı başardığını da söylemeden edemeyeceğim. Kendini özellikle bahsettiğim sayfadan sonra okutmayı bildi. Ama ne yazık ki sonucunu 500 sayfalık bir içler acısı hâlle bitirdi. Benim durumum o içler acısı durum. 500 sayfalık boşuna bir uğraş... Onca felsefe metninin üstüne ara sıcak olarak seçtiğim roman bu olmamalıydı. Hiç kusura bakmayıp bir roman daha okuyacağım. Bu kitabı da kitaplığımın karanlık derinliklerine yollayacağım...
496 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Eğer öldüğünüzde tüm bildiklerinizle aynı hayata yeniden başlasaydınız, neleri farklı yapardınız? Peki 3. başlangıcınızda? Zamanın ne kadar çabuk geçtiğine tanık olmamı sağlayan İngilizce orijinali; hafif, akıcı ve eğlenceli bir anlatım arayanlar için ideal.
496 syf.
·5 günde·6/10 puan
Beyin gıdıklayan, insanı fırtına huzursuzluğundaki metalik mavi bir deniz kıyısına götüren, oranın hengamesinde savrulan bir kuşmuşçasına kendi düşleme çabasında yoran bir fikir üzerine inşa edilmiş roman... Okuyucuyu diyardan diyara, zamandan zamana gezdirdikçe bazen telaşlandıran, bazen acıtan, bazen ben olsaydımla başlayan düşünceler kurduran, bazen yaşadığı dejavu anlarını anımsatıp acabalı sorulara rastlatan hikayeleri vardı Harry August'un... Kitap bitince bu kadar parlak ve teferruatlı bir fikir bir seri olmayı hakediyormuş diye düşündüm ben açıkçası, tek kitap yerine bir üçleme olsaymış çok daha rahat anlatabilirmiş yazar bu hikayeyi ve karakterlere de biraz daha fazla kendilerini tanıtma şansı verip hikayeyi de sıkıştırmak zorunda kalmazmış sanki öyle yapsa, çok daha renkli çok daha görkemli hale gelirdi bu parlak fikir kanaatimce.

Yazarın biyografisi

Adı:
Claire North
Tam adı:
Catherine Webb
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Birleşik Krallık, 1986

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.