Corina Bomann

Corina Bomann

Yazar
8.2/10
19 Kişi
·
50
Okunma
·
2
Beğeni
·
821
Gösterim
Adı:
Corina Bomann
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Parchim, Almanya, 7 Mart 1974
Üst katta Diana'nın odasıyla yaklaşıp aynı şekilde döşenmiş konuk odasının yanında küçük bir kütüphane vardı. Diana eskiden burada tatilini geçirirken, evde elektrik olmasına karşın yağışlı günlerde eline bir şamdan alıp bu kütüphaneye çekilirdi. Emmely ona bu solgun ışıkta gözlerinin bozulacağını ne kadar hatırlatırsa hatırlatsın, Diana onu duymazdan gelirdi. Çünkü mum ışığında eski ve çoğunlukla çizimlerle bezeli bir kitabı karıştırmak ve başka bir çağda yaşıyor olmayı düşlemek kadar etkileyici bir şey yoktu onun için.
İstenildiği gibi olan ya da olmayan şeylere üzülmekle o kadar zaman harcıyoruz ki treni kaçırıyoruz. Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin....
Ölüm gerçekten bir karar verme meselesi miydi?Emmely istemiş olsa geri dönebilir miydi? Ya da yeğenine bir sırrın varlığından söz ettiği için artık gidebileceğine mi inanmıştı?
Diana, insan yaşamının başladığı, kurtarıldığı ya da sonlandı yerin neden böylesine rahatsız edici ve ürkütücü olduğunu kendine oldum olası sorardı.
Diana'ya yoğun bakıma gitmesi gerektiğini söyleyen giriş bankosundaki güler yüzlü hemşire bile bu gerçeği degiştirememişti. Baştan sona dezenfektan kokan bina, her canlı ruhun gücünü emmek ister gibiydi.
Hint hükümdarları eskiden öylesine bilgeydi ki, savaşlarda gereksiz yere kan dökülmesini istemezlerdi. Bu nedenle taraflar, muhafız kıtalarından birer dövüşçüyü ölümüne düello yapmaları için öne çıkarırlardı. Ölen dövüşçünün hükümdarı yenilgiyi kabul etmek zorunda kalırdı.
Büyüklerimiz hayattayken geçmişlerindeki lekeleri gizlemek için ellerinden geleni yapıyorlar.Ama sonraki kuşaklar bizden bu sırları ortaya çıkarmamızı talep ediyorlar.Çünkü böylece açıklayacak gücü kendilerinde bulamadıkları bir yükten kurtulmak istiyorlar.
480 syf.
·14 günde
Bukadar beğeneceğimi düşünmemiştim
Harika bir kitaptı, yazarın anlatımı çok iyi sürükleyici ve hiç sıkılmadan okudum kesinlikle herkese tavsiye ediyorum
480 syf.
·7 günde·10/10
Hiç ummadığım kadar olağanüstüydü. Büyük teyzesinin ölümü ile birlikte onun son arzusunu gerçekleştirmek üzere İngiltere’den Sri Lanka’ya kadar uzanan heyecanlı bir yolculuk yapan Diana’yla birlikte sanki bende yolculuk yapmışcasına zevk aldım. Onunla birlikte adım adım ipuçlarını takip ettim, kanıtlar buldum, gizli kalmış her olayı açığa çıkardım. Yazar inanılmaz bir şekilde beni de kitabın içine çekmeyi başardı. Ayrıca kitabın her bir satırının benim ilgimi çeken konularla bezeli olduğunu söyleyebilirim. Bu da kitabı daha da sevmeme neden oldu. Özellikle bugünlerdeki Hindistan kültürüne olan ilgimin oldukça artması ve bu kitapta da buna yönelik oldukça bilgi olması beni bayağı bir memnun etti. Tamillerin Sri Lanka’daki halkının yaşayış şeklini ve kültürlerini okumaktan inanılmaz keyif aldım.
Kitap iki dönem olarak yazılmış. Günümüze yakın bir dönem ve günümüz karakterinin büyük büyük annesinin dönemi… Yani 1887 yıllar. Hem günümüzün hem de o dönemin Sri Lanka’sını okumak gerçekten de harikaydı. Bu kitapla birlikte gizli kalmış bir hazine bulmuş gibi oldum. Çok beğenerek okudum, tavsiyemdir. Ayrıca Sarah Jio sevenler için ayrıca tavsiye edebilirim. Tarzları birbirlerine oldukça yakın.
480 syf.
·8/10
Kesinlikle son zamanlarda okuduğum en hoş kitaplardan biri.Okurken "eee yanii?" dediğim ve ne ikacak acaba diye merak ettiğim bi kitap oldu.Hikaye oldukça hoş anlatılmış ve olaylarla eski ortuserek ilerlediği için insanı sıkmıyor.Evet,itiraf ediyorum isguzarlik yapıp acaba noluyo diye sonunu okumuslugum oldu.ama anlamayı acaba acaba diye sonuna geldi ve son 40 sayfayi soluksuz okudum.entrikalar,yalakalık ve acimasizlik diz boyu bi hale geldi.yer yer gözlerim de dolmadı değil..Ha kitapta sevgi var mı? Dibine kadar!!
600 syf.
·Beğendi·5/10
Kitap duygusallığın yanı sıra romantizm de içermekte. Yazım hataları haddinden fazla. Kelime yazımı, noktalama işaretleri hataları havada uçuşuyor. Onun dışında beğenmediğim söylenemez. Konusu annesinden ayrılmak zorunda kalıp yetimhaneye düşen ardından çok iyi bir aile tarafından evlatlık alınan Annabel Hannsen iyi geçmeyen evliliği sonucunda kocasından boşanıp küçük kızıyla başka bir bölgeye taşınır. Kızını kreşe götürürken limanda Fırtına Gülü adında bir tekne karşısına çıkar ve tekneye adeta aşık olur. Annabel tekneyi alıp restorosyon ederek onu kafeye çevirme hayali kurar fakat karşısına tekneyi almak isteyen iddialı rakip Christian çıkar. İkisi anlaşma yapar tekneyi ortaklaşa alırlar teknenin Annabel'i ilgilendiren gizemi vardır. Annabel ve Christian bu gizemi araştırmaya başlarlar.
İyi okumalarr:)
480 syf.
·7 günde·Beğendi·6/10
Diana eşinin kendini aldattığını görür. bu arada teyzesinin kahyası bay Green'in telefonu ile emmely teyzesinin hastanede yattıgını ve yanına çağırdığını öğrenir. İlk uçakla Londra'ya gider ama teyzesi ile bir kere görüşme fırsatı bulabilir.Teyzesinin ölümünden sonra ailenin son varisi olan Diana teyzesinin bıraktığı ipuçları ile ailesinin geçmişini ögrenmek için kolombo ya gider.merak içinde okuyacağınız güzel bir kitap. Keyifli okumalar :))
480 syf.
·8 günde·10/10
Yavaş gidiyor offff derken, hikaye sardı gitti. Sri Lanka'ya uzanan bir gizemin peşinde yolculuk. Diana' yı sevmemek imkansız. Kitabın sonu ayrıca çok etkileyiciydi. Tavsiye ederim.
480 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Son derece sürükleyici bir hikaye. Elimden bırakamadım,bir solukta okudum. Çünkü fikirlerimin bir an önce onaylanması ya da hikayenin beni şaşırtması gerekiyordu.
Şaşırtıcı hiçbir gelişme olmadı. Tüm sırları zaten çözüyorsunuz daha okumadan. Hiç acaba böyle midir demedim,kesin böyledir hissini veriyor. Zira yanılmadım da.
Asla zaman kaybı değil. Tarih ve folklor merakı olanlar için güzel bir roman.
Okudum,okuyun.
480 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Harika bir kitap sürükleyiciliğine bayıldım. Hiç sıkılmadan devamını merak ederek her sayfasını şaşırarak ya da olacakları tahmin ederek okudum diyebilirim. Bazen soy ağacındaki kişileri karıştırabilir ve ufak bi düşüncelere dalma yaşayabilirsiniz fakat kesinlikle okumaya değer bir kitaptı. Yazara ve emeği geçenlere teşekkür edilmeli...
600 syf.
·Puan vermedi
Hikayesi biraz sürükleyici geldi diyebilirim ama bir şeyden sonra bağlantının koptuğu klasik aşk hikayelerine dönmüş olması beni hayal kırıklığına uğrattı yani ...
480 syf.
Aile sırlarınız var mı? Peki aramanıza değecek kadar ilginç mi? Sarah Jio sevdiyseniz bu kitabı beğeneceksiniz. Bölümler arasında bazı kopukluklar olsa da okumanıza engel değil. Çeviriyi oldukça başarılı buldum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Corina Bomann
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Parchim, Almanya, 7 Mart 1974

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.