1000Kitap Logosu
Crockett Johnson
Crockett Johnson
Crockett Johnson

Crockett Johnson

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.5
4 Kişi
13
Okunma
0
Beğeni
41
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
1906
Ölüm
1975
Yaşamı
Crockett Johnson (1906-1975), Harold’ın oynadığı altı macerayı ve eşi Ruth Krauss’un yazdığı The Carrot Seed’i de içeren klasik klasik Harold ve Purple Crayon da dahil olmak üzere çocuklar için yirmi aşkın kitabın yazarı ve çizeriydi. Ayrıca yirminci yüzyılın en etkili ve ustalıklı çizgi romanlarından biri olan çığır açan Barnaby’nin yaratıcısıydı.
Miraç BAKIRCIOĞLU
Harold ve Sihirli Tebeşir'i inceledi.
64 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Hayalini Çizen Çocuk
Kitapta, küçük bir çocuğun hayallerini tebeşirle çizmesi anlatılıyor. Kitapta resimler oldukça fazla olması güzel. Kitabın çoğunluğunu resimler oluşturuyor. Kitabı gerçekten beğendim. Bu kitabı 1. ve 2. sınıf öğrencilerine tavsiye ederim.
Harold ve Sihirli Tebeşir
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Meryem Ermeydan
Harold ve Sihirli Tebeşir'i inceledi.
64 syf.
Uykusu gelmeyen Harold kendi macerasını yaratır. Dışarıda ay yoktur, bu yüzden Harold mor tebeşirini alıp bir tane ay çizer ve sonra üzerinde yürümek için bir şeyler çizer. Harold, içinde dolaştığı bir orman, sonunda onu korkutan bir ejderha, neredeyse boğulduğu bir okyanus ve onu kurtaran bir tekne, bir kumsal, yemek için bir öğle yemeği vb.çizmeye devam eder. Harold'ın çizdiği şeyler gerçek mi? Eğer gerçek değilse Harold'ın çizdiği şeyler onu nasıl korkutabilir?
Harold ve Sihirli Tebeşir
OKUYACAKLARIMA EKLE
9