Crystal Chan

Crystal Chan

Yazar
7.4/10
21 Kişi
·
72
Okunma
·
0
Beğeni
·
148
Gösterim
Adı:
Crystal Chan
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Oshkosh, Wisconsin, ABD
Çeşitli dergilerde makaleler yayınladı. Hem çocuklar hem de yetişkinler için profesyonel bir hikaye anlatıcısı.
Oturduğum yerden bir ağaç kabuğunu alırken fark ettim ki, neşe denen şey bir çocuk gibiydi. Ya onu beslerdiniz ya da ölürdü.
Crystal Chan
Sayfa 205
Annem içeri girip yanıma oturdu ve elini beceriksizce omzuma koydu.Sarılmak,hatta sarılır gibi yapmak konusunda pek başarılı değildir kendisi; sanki elinde gözle görülmez, plastik bir eldiven var gibidir,dokunuşu tam olarak geçmez insana.
Fakat sanırım,insanın tıpkı yeryüzü gibi farklı tabakaları olabilir. Birbiri üzerine binmiş farklı katmanları. Eğer kazarsan içindeki farklı bir katmana ulaşabilirsin. Ve bazen o katman şaşırtıcı olabilir.
Crystal Chan
Sayfa 209
Hayatımın geri kalanında konuşmak istemiyordum. Sevdiğiniz birşey sizden alındığı zaman kelimeler gereksizdi.
...İnsanların bana ne olduğumu sormaları kafamı karıştırıyor. Kim olduğumu sormaları gerekmez mi? Ben neden "ne"yim?...
Kötü şeyler bazen o kadar korkunç olur ki onları betimleyecek kelimeler yoktur. Ve bazen gerçekten çok kötü bir şey olduğunda, içiniz uyuşur, kalbiniz dahi ne yapacağını bilemez hale gelir.
Belki kalpler böyle ölüyordur.
Sevdiğiniz bir şey sizden alındığı zaman kelimeler gereksizdi. Kelimeler manasız, güçsüz ya da sahteyse cümle kurmanın ne önemi vardı ki? Neden sonsuza kadar sessiz kalmıyorduk?
260 syf.
·4 günde·7/10
Romanımız Kuş'un ölümü ve Jewel' in doğumu ile başlıyor. Dedesinin John'a Kuş ismini vermesi üzerine kötü ruhları çağırdığına ve onların Kuş'u kandırıp uçurumdan atlamasına sebep olmasına inanmalarıyla tüm ailenin hayatı değişiyor.
Tüm bu olayların yanı sıra Jewel ve Eugene' nin dostluğuna da hayran kalacaksınız.
Konu bakımından mantığımla uyuşmasa da kahraman ve olay döngüsü ilgimi çekti.
260 syf.
·Puan vermedi
5 liraya aldığım ve hakkını kat kat veren bir kitap, betimleme fazla bulundurmuyor idare eder. Konusu dikkatimi çekti ve aldım bu fiyata bu kitap bedava gibi bir şey
260 syf.
·3 günde·10/10
Jewel karakteri doğduğu gün ağabeyi John 4 yaşında kendisini uçurumun en yüksek noktasından aşağıya atar.Herkes o çocuğun atlamasının büyük baba olduğunu söyler.Çünkü ona kuş lakabını takan oydu...
O günden 12 yıl sonrasında başlar macera..ağabeyinin adında bir çocuk ile tanışmasıyla..
260 syf.
·2 günde·5/10
ben bu kitabı yazın bkm kitabın ( bu paylaşımda ürün yerleştirme kullanılmamaktadır ) 2.5 tl kitap kampanyasından almıştım . Baya da bir kitap söylemiştim tahmin edeceğiniz gibi . Ne konularına baktım ne bişey . Kapağı hoşuma gideni attım sepete . Gelelim bu kitaba . Hmmmm dur ya diğer paragrafta gelecem .kitap hoşuma gitti ya . Okuması çok keyifliydi . Kapağında da yazdığı gibi sıcak , çarpıcı ve merak uyandıran bir öykü . yazarın kalemini sevdim . Yer yer durağanlıklar vardı yalan yok . Ama eğer bir Zweig değilsen o durağanlık her zaman olabilir . ( zweig zweig diye gebereceksin CÜCÜ ) . Kitabi ille de alın diye tutturmam ama denk gelirseniz bi öğle kahvesiyle , battaniye altında okunabilecek , kafanızı fazla yormayacak bir eser diyebilirim

Yazarın biyografisi

Adı:
Crystal Chan
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Oshkosh, Wisconsin, ABD
Çeşitli dergilerde makaleler yayınladı. Hem çocuklar hem de yetişkinler için profesyonel bir hikaye anlatıcısı.

Yazar istatistikleri

  • 72 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.