Cumali Sever

Cumali Sever

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
okuyor-dolu
74
Okunma
v3_begen_dolu
2
Beğeni
goz
288
Gösterim
Yaşamı
Bir bahar günü doğdu insanların dünyasına. Hayat masal gibiydi sanki. Önce harfleri duydu, sonra hece hece konuştu. Derken koştu okula ve kitapların dünyasına kavuştu. Kollarını açmış kitapların sayfalarıyla kucaklaştı ve kitapların dünyasında buluştu aşkla, heyecanla, merakla… ‘Hangisi daha gerçekti acaba?’ diye zihninde sorular uçuştu. Hangisi daha samimi, hangisi daha kucaklayıcı? Kitapların mı yoksa insanların dünyası mı? İnsanların dünyasına daldıkça zorlaştı hayat, kitapların dünyasına baktıkça kendisiyle ve gerçeklerle hesaplaştı, her engeli kitaplarla aştı. Bir rüyası vardı: “Kitapların kanatlarında ve aydınlığında dünya, felaket rüyalarından uyanacak ve huzura kavuşacaktı.” Sonunda kararını verdi; “Kitapların dünyası, insanların dünyasına ışık verdikçe hayat güzelleşecekti.” O zaman gerçek dünyada, yani kitapların dünyasında kalmalıydı. Kitaplarla yaşamalı, her sorunu kitaplarla aşmalıydı. Kitaplar yaşadıkça kendisi de yaşayacak, kitaba adayacaktı kendisini. Kendisini kitaplara adamayanların aldanacaklarını çok iyi biliyordu ve kitabın gücünü tüm yüreklilikle bütün dünyaya haykırmaya söz verdi. Bu inançla, bu gayeyle binlerce okuyucusu ile buluştu, seminerler düzenledi. Beşinci kitabını yayına hazırlayan yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.
Bigeran
ucnokta_yatay-1
192 syf.
·
1 günde
·
7/10 puan
Kitap Fuat Sezgin'in hayatını, çalışma azmini , Türk milletine örnek olan bu değerli bilim insanının ömrünü adadığı değerleri anlatıyor. İçerik olarak güzel fakat ben daha önce "Fuat Sezgin ile bilim tarihi sohbetleri " kitabını okuduğum için bu kitap onun yanında çok basit kaldı. Eğer iki kitabı da okumayı düşünenler varsa bu kitabı daha önce okumalarını tavsiye ederim .
Bilim Tarihine Adanan Ömür Kırk Derste Fuat Sezgin
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Merhaba sevgili okur, Bu kitabı, Fuat Sezgin’in kim olduğunu ve yaptığı çalışmaları tanımaya yönelik almıştım. Kısmen aradığım bilgilere ulaştım ama kitap, Fuat Sezgin’in çalışma prensibi ve ortaya koyduğu çalışmalardan çok insanları motive etmeye yönelik yazılmış gibiydi.Sıradan kişisel gelişim kitapları tarzında olduğunu hissettiğim ve çokça tekrar düştüğünü düşündüğüm için beklentimi karşılamadı maalesef. Fuat Sezgin’i hâlâ merak ediyorum ve bir gün İstanbul’a yolum düşerse Gülhane Parkı’na uğrayıp hazırlamış olduğu müzeyi görmek isterim.
Bilim Tarihine Adanan Ömür Kırk Derste Fuat Sezgin
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Prof. Dr. Fuat Sezgin
Fuat sezgin hocayı tanımayanlar varsa bu kitabı hemen okumalarını tavsiye ederim. Müslümanların bilime katkısı yok diyenleri haksız çıkarmak için 50 yılı aşkın süre boyunca her gün, günde 18 saat çalışma yapmış ve müslümanların bilime katkılarını ispatlamış bir isim. Müslüman bilim insanlarının bilim'e yaptıkları katkıları göstermek için açtığı "İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ MÜZESİ" Gülhane parkında hizmet vermektedir. Yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim. Fuat Sezgin hoca tabii ki 10 puanı hak eder ama kitabın yazarı sürekli kendi düşüncelerini fikirlerini yazdığı için ve kitabın içinde sürekli diğer kitaplarının reklamını yaptığı için 8 puan veriyorum.
Bilim Tarihine Adanan Ömür Kırk Derste Fuat Sezgin
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.