D. İsmet Çınkı

D. İsmet Çınkı

Derleyen
8.6/10
31 Kişi
·
82
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
D. İsmet Çınkı
"Tek başına bu rezil düzene karşı 'ne kadar etkili olabilirim' diye düşündüğünde, aklına bir sivrisinek yüzünden uykusuz kaldığın geceler gelsin.. O başarıyorsa, sen de başarırsın!"
D. İsmet Çınkı
Sayfa 47 - Kırmızı Kedi Yayınevi
"Yalnız benim değil, vatanını seven, ordusuna güvenen, duyarlı, gerçeklerin farkına varan, vicdanları körelmemiş, duygularını yitirmemiş tüm vatandaşlarımızın vicdanlarında beraat ettiniz.."
D. İsmet Çınkı
Sayfa 30 - Kırmızı Kedi Yayınevi
"Ama bence asıl darbe siviller tarafından 12 Eylül 2010 referandumuyla yapılmıştır. Bu ülkede 'yargı bağımsızlığı' ortadan kaldırılmış, fiilen siyasi iktidara bağlanmıştır.."
D. İsmet Çınkı
Sayfa 71 - Kırmızı Kedi Yayınevi
"Komutanlarımın arasında, kendilerine isnat edilen suçları kaç tanesi gerçekten işlediyse toplayıp bana onların cezalarını versinler, yatayım. Onlara itimadım bu kadar yüksek. Ama bir şartım var. Gerçek bir mahkeme isterim!"
D. İsmet Çınkı
Sayfa 33 - Kırmızı Kedi Yayınevi
"Bizler her şeylerin farkındayız. Zamanı geldiğinde tarihte olduğu gibi aydınlık daima karanlığı yenecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.
Cumhuriyetin değerini bilen Türk milleti yanınızda olmaya devam edecektir.."
D. İsmet Çınkı
Sayfa 35 - Kırmızı Kedi Yayınevi
Ne mutlu bizlere ki "Türk'üm" diyoruz.
Ne mutlu bizlere ki "Atatürk'ün Askerleriyiz" diye yeri göğü inletiyoruz..
D. İsmet Çınkı
Sayfa 20 - Kırmızı Kedi Yayınevi
304 syf.
·10/10
Sy özdil in gazete köşesinde başlattığı bu mücadelede kitap haline getirilmiş. Balyoz mağduru türk subaylarına gönderilen mektuplar okurken dişlerimi sıktığım anlar çok olmuştu
304 syf.
·Beğendi·10/10
İçerisindeki her bir mektubu ağlaya ağlaya okumak. Kimine derin üzüntüden kimine ise içimizdeki tükenmez umut için gözyaşı dökmek. Kitaplığımızda mutlaka yer almalı ve arada bir çıkarıp rastgele bir sayfa okunmalı, hissedilmeli diyorum.
304 syf.
·31 günde·8/10
TSK'ya kurulan kumpasa inanmayan binlerin-onbinlerin destek yazıları... "Kumpas Davaları"nın gerçekten kumpas olduğu ispatlandı ama ne fayda... Onca kişi, ailenin yaşadığı acılar geri döndürülebildi mi, döndürülebilir mi?
304 syf.
·Beğendi·8/10
Bazen sadece sessiz atılan çığlıktır okumak...tek yapabildiğiniz, tek verebildiğiniz tepki, elinizden gelen tek şey..............................................................................
304 syf.
·Puan vermedi
Er Mektubu Görülmüştür, Balyoz mağduru Türk subaylarına gönderilen destek mektuplarından oluşuyor. Balyoz Operasyonu ile tutuklanan ve yıllarını hapishanede geçiren askerlerin masum olduğunu şimdi biliyoruz ama bunu o zamandan bilen insanların mesajlarını okumak ve insanların boş yere çektikleri acıları düşünmek insanı sarsıyor. Bugünleri, bu olayları unutmamak ve ders çıkarmak için her kütüphanede olması gereken bir kitap.
304 syf.
·8/10
Yıllarca duyduk ve duymazdan geldik.

Balyoz. Ülkeye ve askerlerine birilerinin indirdiği darbeydi.

O süreçte yargılananlara yazılan mektupları bulacaksınız burada.

Uzun uzun anlatmaya ne hacet!

Yazarın biyografisi

Adı:
D. İsmet Çınkı

Yazar istatistikleri

  • 82 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.