Daryl Gregory

Daryl Gregory

Yazar
6.5/10
17 Kişi
·
35
Okunma
·
2
Beğeni
·
403
Gösterim
Adı:
Daryl Gregory
Unvan:
Yazar
Doğum:
Şikago, Illinois, ABD, 1965
''Hepimizin yara izleri var, Stan. Yalnızca bazılarınınki görünmüyor.''
Daryl Gregory
Sayfa 33 - İthaki Yayınları
Ödül alan kısa,iyi bir roman.Fakat kitabı bitirdiğinizde içinizde bir eksiklik duygusu hissediyorsunuz.Kitabın arka kapağında da belirttiği gibi çok ilginç karakterler terapi seansına katılıyor.Romanın sonuna doğru olaylar hızlanıyor ve belirsizlikler aydınlanıyor.Hızlı okunan akıcı bir roman olmasına rağmen benim için biraz hayal kırıklığı oldu.O kadar zengin karakterler romanı kısa tutacağım derken harcanmış gibi geldi.
Çok tuhaf bi kitap.Kısa oldugundan mı bilmiyorum, ne okudum şimdi ben diyorsunuz bitince, fakat bu kitabın kötü olduğu anlamına gelmesin, bir şarkıyı hızlandırıp dinlemek gibi bir etkisi var sadece. Bu handikapı bir yana, evet; uykularınızı kaçıracak bir korkutuculugu yok ama geriyor, sonlara doğru iyice hızlanıp heyecan dozaji da artıyor, finali de şaşırtıcı bence. Özetle; güzel kitap ama biraz daha uzun olsaymış daha güzel olurmuş sanki.
Beni biraz üzen bir kitaptı. Kitabı okurken nereye varacağını merak etseniz de sonu gerçekten sizi çok üzüyor. O kadar ödülü de nasıl aldığını bir türlü anlayamadığım bir kitap. Gizem ögesi iyi işlense de korku olarak sıfırdı. Biraz zaman kaybıydı.
bu kitaba başlarken beklentilerinizi gayet düşük tutarsanız okumaktan keyif alabilirsiniz.Kitabı bitirdiğimde gayet eksik hissettim daha başarılı olabilirdi..
Kafes' in yazarı Josh Malerman' kitaptan övgüyle bahsetmiş. Kafes' i çok sevince yazarına kanıp aldım. Ancak hayal kırıklığı oldu. Neredeyse her şey o kadar eksik geldi ki bana. Okurken kesinlikle sıkmıyor, su gibi akıp gidiyor. Ancak kısa roman ödülü alacak kadar ne vardı bilemedim, belki de ben anlamamışımdır. Diğer aday kitapları da çok merak ettim şimdi :). Bence vakit kaybı, almayın.
Kitabın oldukça ilginç bir konuyla başladığını söylemeliyim. Bir yamyam kurbanı, bir canavar avcısı, bir kundakçı/katil, kemiklerine gravürler kazınmış bir kadın ve teknolojik gözlüklerini hiç çıkarmayıp onlar sayesinde görünmeyen şeyler gördüğünü iddia eden bir genç. Hepsi bir grup terapisinde buluşuyor. Hepsinin derine indikçe ilginç hikayeleri var. Başlangıçta kitabın psikolojik bir roman olduğunu zannetmiştim ama psikolojik detaylara neredeyse hiç girilmiyor. Kitabın sonlarına doğru tüm karakterlerin hikayelerin birleştiğini, aslında kadim bir kehanetinn ortaya çıktığını fark ediyorsunuz. Hikaye sonlara doğru iyice canlanıp ilginçleşiyor. Bir günde bitecek, sağ gösterip soldan vuran paranormal bir hikaye. Bir şans vermeye değer.

Yazarın biyografisi

Adı:
Daryl Gregory
Unvan:
Yazar
Doğum:
Şikago, Illinois, ABD, 1965

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.