Daryl Gregory

Daryl Gregory

Yazar
7.0/10
26 Kişi
·
63
Okunma
·
3
Beğeni
·
440
Gösterim
Adı:
Daryl Gregory
Unvan:
Yazar
Doğum:
Şikago, Illinois, ABD, 1965
160 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Biz gayet iyiyiz diyorlar ,acaba öyleler mi ? Normalmiş gibi davranmaya çalışarak yaşamaya ,varolmaya ve canavarlarıyla yüzleşmeye çalışan çıldırmış insanlar düşünün...Herbirinin hikayesi farklı ...ve hikayelerine sadece kendileri inanıyorlar ... Beş karakter var ve bunları bir araya getiren bir doktor...Doktor sayesinde bir terapi grubu kuruluyor ....Terapi bölümleri oldukça güzeldi...Karakterleri tanıma fırsatı buluyoruz en hızlısından zira kitap çok kısa ...Ve görüyoruz ki bu karakterlerin birleştiği bir nokta var ... İşte bundan sonra ilginçleşiyor ve artık terapi seanslarından çıkıp bir savaşa dönüşüyor ...ve final çok iyiydi hem üzüldüm hemde çok şaşırdım ... Keyifle okudum lakin böylesine güzel bir konu ve güçlü karakterler biraz daha detay , analiz ve bol sayfa isterdi ...Buna rağmen kısa roman olarak oldukça iyi olduğunu düşünüyorum...
.
160 syf.
·3 günde·8/10
Ödül alan kısa,iyi bir roman.Fakat kitabı bitirdiğinizde içinizde bir eksiklik duygusu hissediyorsunuz.Kitabın arka kapağında da belirttiği gibi çok ilginç karakterler terapi seansına katılıyor.Romanın sonuna doğru olaylar hızlanıyor ve belirsizlikler aydınlanıyor.Hızlı okunan akıcı bir roman olmasına rağmen benim için biraz hayal kırıklığı oldu.O kadar zengin karakterler romanı kısa tutacağım derken harcanmış gibi geldi.
160 syf.
·2 günde·7/10
Çok tuhaf bi kitap.Kısa oldugundan mı bilmiyorum, ne okudum şimdi ben diyorsunuz bitince, fakat bu kitabın kötü olduğu anlamına gelmesin, bir şarkıyı hızlandırıp dinlemek gibi bir etkisi var sadece. Bu handikapı bir yana, evet; uykularınızı kaçıracak bir korkutuculugu yok ama geriyor, sonlara doğru iyice hızlanıp heyecan dozaji da artıyor, finali de şaşırtıcı bence. Özetle; güzel kitap ama biraz daha uzun olsaymış daha güzel olurmuş sanki.
160 syf.
·5/10
Beni biraz üzen bir kitaptı. Kitabı okurken nereye varacağını merak etseniz de sonu gerçekten sizi çok üzüyor. O kadar ödülü de nasıl aldığını bir türlü anlayamadığım bir kitap. Gizem ögesi iyi işlense de korku olarak sıfırdı. Biraz zaman kaybıydı.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
-Spoiler içerir!!!Uyarımı yaptım içimde daha fazla tutamicam valla.-
Şok oldum açıkçası.Kitap öyle bir başlıyor ki sanırsınız bir psikolog sadece bir kaç sözde deliyi bir arada toplamış bir grup çalışması yapıyor.Hiçte öyle değil!!!Harrison,Stan,Barbara,Martin,Dr. Jan Sayer ve son olarak Greta.Bir oymacının kemiklere ilmek ilmek işlediği bir kehanet mi dersin.Paralel evrendeki bir yaratığı içinde taşımak için vücuduna çeşitli şekiller kazınan bir kız mı dersin.Kız kardeşler denen cadı sürüsü mü dersin her şey var maşallah!Ama beni asıl şoka sokan Barbara'nın kemiklerine işlenen kehanetin gerçekleşmesi,Greta'nın toplu katil olması ve Stan denen yaşlı kurdun başından beri bahsettiği 'Weaver' olayındaki örümceğin aslında Doktor Sayer olması.Kadın çok şey garip.Oymacı olayı da öyle adam kadını resmen kesip içine bir ressam edasıyla kehaneti işlemiş kadında bunun tamamını görmeleri için kendini öldürüyordu ay ben şok!Greta'nın yaptığı katliama ne demeli?Kız resmen hortlakla anlaşma yaptı yaaa.Bir de o hortlağı Alia'ya devredecekti oldu canım başka bir isteğin var mıydı?Ama gerçekten kitap başladı lay lay lom ne güzel gidiyordu ne ara bu hortlak mortlak ya da örümcekti oymacıydı karıştı için işine dedim soğanın cücüğü çıktı ortaya.Harrison da Jameson Çarpı İki yani çocuk kitaplarındaki canavarları öldüren çocukmuş aman ne iyi.Daha gelecek olan yok mu?Bir toplu katil,kemikleri tuval olarak kullanılan bir kadın,Weaver olayıyla kafayı bozmuş bir yaşlı kurt,Gizli olanları görebilen bir oduncu kırması,ve Jameson çarpı ikimiz var.Aman ne kadar iyi ne kadar güzel kalmadı mı başka katil ya da oymacı haaa psikolog kılıklı örümcek kırmasını da unutmak büyük ayıp.
-Spoiler sonu:Rahatladım yaaa kitaba baya dolmuşum-
Ama güzel,ürkütücü,azıcık üzücü,sözde delili,gizemli,hortlaklı gayet anormal bir kitaptır kendileri.Olay bu sinsilikte üstüne yok yazarın.Kafayı bulacaklar dikkatli okusun diye öneririm şahsen beyin yanmış kül olmuş durumda.Ve kesinlikle birden okunup yutulacak bir şey değil insanın midesine öyle güzel oturuyor ki anlatamam.
160 syf.
·1 günde·4/10
bu kitaba başlarken beklentilerinizi gayet düşük tutarsanız okumaktan keyif alabilirsiniz.Kitabı bitirdiğimde gayet eksik hissettim daha başarılı olabilirdi..
160 syf.
·Puan vermedi
Kafes' in yazarı Josh Malerman' kitaptan övgüyle bahsetmiş. Kafes' i çok sevince yazarına kanıp aldım. Ancak hayal kırıklığı oldu. Neredeyse her şey o kadar eksik geldi ki bana. Okurken kesinlikle sıkmıyor, su gibi akıp gidiyor. Ancak kısa roman ödülü alacak kadar ne vardı bilemedim, belki de ben anlamamışımdır. Diğer aday kitapları da çok merak ettim şimdi :). Bence vakit kaybı, almayın.
160 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Kitabın oldukça ilginç bir konuyla başladığını söylemeliyim. Bir yamyam kurbanı, bir canavar avcısı, bir kundakçı/katil, kemiklerine gravürler kazınmış bir kadın ve teknolojik gözlüklerini hiç çıkarmayıp onlar sayesinde görünmeyen şeyler gördüğünü iddia eden bir genç. Hepsi bir grup terapisinde buluşuyor. Hepsinin derine indikçe ilginç hikayeleri var. Başlangıçta kitabın psikolojik bir roman olduğunu zannetmiştim ama psikolojik detaylara neredeyse hiç girilmiyor. Kitabın sonlarına doğru tüm karakterlerin hikayelerin birleştiğini, aslında kadim bir kehanetinn ortaya çıktığını fark ediyorsunuz. Hikaye sonlara doğru iyice canlanıp ilginçleşiyor. Bir günde bitecek, sağ gösterip soldan vuran paranormal bir hikaye. Bir şans vermeye değer.

Yazarın biyografisi

Adı:
Daryl Gregory
Unvan:
Yazar
Doğum:
Şikago, Illinois, ABD, 1965

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.