Defne Bayrak

Defne Bayrak

YazarÇevirmen
8.2/10
10 Kişi
·
44
Okunma
·
1
Beğeni
·
305
Gösterim
Adı:
Defne Bayrak
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
126 syf.
Şehid (inşallah) Şeyh Ömer Abdurrahman'ın müebbet hapis cezasına çarptırılmadan önce yahudi hakimin önünde söylediği son sözleri ve hapisteyken ümmete yazdığı vasiyeti...
Doğumundan 10 ay sonra gözlerini kaybeden Şeyh Ömer Abdurrahman altı yedi yaşlarındayken hafızlığını tamamlıyor. Birçok gencin hidayetine ve cihada gitmesine vesile olduğu için Amerika'nın korkulu rüyası haline gelen Şeyh, tutuklanmasından sonra kendisine yapılan psikolojik işkenceleri anlattığı risalesini okurken göz yaşlarımı tutamamıştım.Kitabı dört yıl önce okumama rağmen "Kur'an tilaveti olmasaydı birçok psikolojik ve zihinsel hastalığa yakalanırdım..." ifadesini unutamıyorum. Bu benim hafızlıkta sebatımı arttırmıştı. Allah ondan razı olsun ve ona rahmet etsin. Ona firdevs cennetini nasip etsin.
273 syf.
·11 günde·Beğendi·7/10
Ortadoğu ve çevresi ile Terör ile ilgili ne biliyorsunuz?
Zerkavi deyip geçmeyin.
Bir tarihe damga vuran, tüm ülkelerin tanıdığı kişi.
Kitap 2 terör örgütü ve birçok yönetici-kurucusunun Afganistan'dan Ortadoğu'ya olan hikayesini anlatıyor.
Somut içeriklere de (birbirlerine yazdıkları cevap yazıları vs.) yer vermesiyle olayın tarafsız gözden görülmesini sağlıyor.
IŞİD-DAEŞ veya El Kaide ile ilgili merakları olanlar, liderlerinin yaşamındaki ilginç detayları merak edenler kitabı okumalı.
Akademik çalışmalarda da kullanılabilecek bir kaynaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Defne Bayrak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.