Deniz Ermiş

Deniz Ermiş

YazarEditör
9.0/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
309
Gösterim
Adı:
Deniz Ermiş
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·Beğendi·8/10
“Artık kendimizde olan şeyiz.”
.
“Bebeğinize Fransız Kalın “ kitabının yazarından Matmazelden Madama bir olgunlaşma hikayesi. Bakın dikkat edin olgunlaşma diyorum, yaş alma da denilebilir. Ama asla yaşlanma değil ( 40 yaşına 10 senesi kalan, 30.yaşına adapte olmaya çalışan bir kadının feryadı ) .
30 lu yaşlarını bitirip 40 yaşına giren bir kadının kendini sorgulaması,kendiyle konuşması ve kendini anlaması diyebiliriz. Değişen bedensel ve ruhsal durumuna göre toplumun seni koyduğu yer.. Mesela 30 yaşındaysanız ve 3 çocuğunuz varsa herkes tarafından “aa ne kadar genç bir anne” diye düşünülürken 40 yaşında aynı şeyi söylediğinizde kimse bu durumu garipsemez Altını çizdiğim o kadar çok cümle var ki. Kendime Notlar çıkardım hep. Bazı yerlerinde de gülmekten kendimi alamadım. Çünkü yazarımızın kalemi oldukça mizah yüklü. Meslek seçimi,karşı cinsle olan iletişim, bedeninde olan değişimler ile ilgili o kadar çok doğru yere , çok esprili bir şekilde değinmiş ki 40 lı yaşlarımı galiba öcü olarak görmekten vazgeçebilirim.(galiba dedim )
.
Her bölümün sonunda o bölümün özeti niteliğinde anektodlara yer verilmiş. Ara ara mutlaka okuyacağım . 40. Yaş günümde mutlaka tekrar açıp okuyacağım. Eminim şimdikinden çok farklı düşünüyor olacağım.. .
.
Sahi yetişkin ne demek? Gerçekten var mı mesela? Eğer yetişkin diye bir şey varsa , tam olarak bizden farklı ne biliyorlar? Onlardan biri olabilmek için nasıl bir sıçrama yapmalıyım? En önemlisi yüzümde olgun bir ifade belirse de zihnim aynı hızla olgunlaşabilecek mi?

Yazarın biyografisi

Adı:
Deniz Ermiş
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.