Deniz Gürmen

Deniz Gürmen

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
91
Gösterim
Bence insan belirli bir yere kadar şaşırıyor, seviniyor, üzülüyor, gülüyor. Bir yerden sonrası sessizlik, hiçlik..." Deniz Gürmen/Aşk Ve Diğer Günahlar
Bir sonraki haberde yeni çıkan romantik romanların ve genç filozoflarımızın afili aforizmalarının tanıtımı yapılıyor. Eskiden kitaplar şov dünyasından uzaktaydı. Ama artık öyle değil. Sadece Barış Partisi'nin onay verdiği aforizmalar televizyona çıkabiliyor. "Elindekiyle mutlu ol" veya "her şey güzel olacak" gibi sözler bunlar. Derin'in antidepresanlarından birkaç tane yutarsam aforizma yazabilirim belki ben de. Fazlasını umma. Hiçbir şeyin kötüsü yok, az reklamlısı var, yeterince parmak bir şeyi gösteriyorsa o iyidir. Şüphe duyma. Şu haplardan bir tane al. Yeni bir araba al. Aramıza katıl. Yorgun görünüyorsun. Yedi bıçaklı tıraş bıçağımızdan al. Mutlu olmanı istiyoruz. Büyük ekran televizyonun olmasını istiyoruz. Her şeyini sigortalattın mı? Çocuklarına şu oyuncaklardan almaya ne dersin? Ne? Hemen çocuk yapman lazım. Mutlu olmanı istiyoruz. Paradokslarını şuraya bırak.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Karakterin celiskileri icimdeki uclari kesfederken kendime yabancilastirdi. Sonu beklediginiz gibi bitmedigi icin bir hayat tokadi olarak yuzunuze carpiyor. Oneriyorum
https://www.instagram.com/kitapdolusu/
⭐ Merhabalar, Yeraltı Edebiyatı yorumlarımla devam ediyorum ve yine güzel bir kitapla karşınızdayım. :)
⭐ Aşk ve Diğer Günahlar adlı kitabımız, toplumun bunalmış ve bocalamış gençliğine yakından bakmamızı sağlarken bu gençlerin bir distopyanın içinde yaşayan ölüler olduklarını da göze sokmadan ama etkili bir dille anlatmış.
⭐ Aynı zamanda yazar, kitabındaki karakterin iç hesaplamalarını oluştururken Sosyolojik, felsefik ve ironik incelemelerde bulunarak bence çok iyi bir iş çıkarmış.
⭐ Aslında "kadınlarla bir türlü dikiş tutturamayan derbeder erkek" kahramanlı yeraltı eserleri beni biraz baymakla birlikte çok okumayı sevdiğim eserler değil ama buna rağmen yazarımız ana karakter Emir 'in içe dönük konuşmalarını o kadar güzel aktarmış ki, tam da bu anlatım kitaba bağlanmamı sağladı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Deniz Gürmen
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.