Deniz Kureta

Deniz Kureta

Çevirmen
7.0/10
3 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·2 günde·7/10
Ben, hani şu içinde "Gulyabani" karakteri olan "Süt Kardeşler" filmi var ya, işte o filmi küçüklüğümden beri çok severim. Bugün görsem halâ oturur, ilk kez izliyormuş gibi heyecanla izlerim. Hatta o dönemde videomuz vardı ve ben filmin kasedini alıp defalarca ve defalarca izlemiştim. :)) Açıkçası beni bu kitaba sevk eden de kitabın isminde "Gulyabani" geçmesi oldu. Ama o filmdeki "Gulyabani" ile uzaktan yakından ilgisi yok malesef. Daha sonra 1k'ya baktım ve bu kitabı kimsenin okumadığını gördüm. Zaten ilk baskısını da bu ay yapmış yeni bir kitap. "Alayım hadi! 1k'da bir ilk olayım." dedim. :))

Okuduğu bir kitap üzerine, erkeklere ilgi duymaya başlayan ve cinsel dürtülerine hakim olamayan, eşini defalarca, hatta yakın arkadaşıyla dahi aldatan Adéle ile tüm olanlara rağmen eşini affeden ve ona sahip çıkan Richard'ın hikayesini konu alıyor.

Öncelikle söylemeliyim ki kitap ciddi derecede cinsel objeler içeriyor ve bu fazlasıyla rahatsızlık verici. Okunmalı mı? Bir şey diyemiyorum. Konu itibariyle aslında güzel ama dediğim gibi cinsellik ön planda olduğu için sanki biraz gölgelemiş konuyu ve edebi güzelliği. Aldatma bile olsa konu, üzeri kapalı anlatılabilirdi bu.

Ayrıca iki yerde de yazım hatasına rastladım. Ayrıntı Yayınları'nın böyle bir hata yapmasına şaşırdım açıkçası.

Kitabı çocuklarınızdan uzak tutun okursanız bile..

Saygılarımla...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.