Ed Brubaker

Ed Brubaker

Yazar
8.5/10
44 Kişi
·
119
Okunma
·
1
Beğeni
·
397
Gösterim
Adı:
Ed Brubaker
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı, Senarist
Doğum:
Bethesda, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri, 17 Kasım 1966
Teker teker çağrıma kulak verecekler sonra bu ahlaksız şehir düşümün peşinden gelecek.

Joker
Ed Brubaker
Sayfa 18 - JBC Yayıncılık
144 syf.
·Beğendi·9/10
Joker ilk ne zaman ortaya çıktı? İlk işlediği suç neydi? Tüm soruların cevabı bu eserde. Bu kadar eski bir yayını yeniden bastığı için JBC yayıncılığa ekstra teşekkür.
240 syf.
·Beğendi·10/10
Normal marvel serilerinden kendini öne çıkarmayı başaran bu kitap polisiye sevenlerini kendine bağlıyor çatışmadan çok gizemli bir kitap vereceğiniz parayı kesinlikle hak ediyor kesinlikle tavsiye ediyorum.
72 syf.
·10/10
Çizgi romana gerçekten bayıldım. Bir çizgi romandan istediğim her şey içinde var: iyi çizim, mükemmel boyama, romantizm, ters köşe yapan hikaye...

Ellie ve Skip rehabilitasyon merkezinde uyuşturucu tedavisi gören iki genç. Skip babasının yapacaklarından korktuğu için uyuşturucuyu bırakmak istiyor ancak Ellie'nin ayık kalmak gibi bir isteği yok ve zaten olduğunu söylediği kişi de değil. Ellie Skip'i ikna edip birlikte kaçmalarını sağlıyor ve bu sırada da kendisini egkileyen her sanatçı, şarkıcıdan bahsediyor. Hepsinin tek ortak noktası: uyuşturu. Ve daha sonra bir sürü şeyler oluyor tabii. Ben sonunda ne olacağını yaklaşık 20-25 sayfa önce tahmin etmiştim ama bu kitabı sevmemi engellemedi kesinlikle.

Bu sanırım bir serinin ilk kitabıymış ama herhangi bir yerde bunun hakkında bir bilgi görmedim. Ama Brubaker ve Phillips'in tarzına bayıldım. Mutlaka diğer kitaplarına da bakacağım.
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Çok iyi kurgulanmış sürükleyici bir hikaye. Diyalog yazımı ve karakter profil düzenlemeleri şahane. Hatta okuduğum en iyi yazılmış realist vigilante kurgusu diyebilirim. İlk cildin sonlarına doğru ufaktan gösterdikleri deep psychology ve şizofreni sinyalleri sonraki ciltler için daha da iyisini vaat ediyor.

Kullanılan postmodernist sayfa düzeni ve panel kullanımı da çok hoş olmuş. Özelikle tek sayfa düzeninde kullanılan, beyaz sayfada anlatım / illüstrasyon bölümüde hoş olmuş.

Overall’da 7/10
144 syf.
·6 günde·9/10
Ünlü bir cilt olan Batman: Gülen Adam her çizgi roman severini okuması gereken bir eserdir. JBC tarafından yeniden basıldı. Peki bu çizgi romanı bu kadar önemli yapan nedir? Aslında bu 2 tane çizgi romandan oluşan bir cilt. Birinci çizgi roman ''Joker'' karakterinin Batman ile ilk tanışmasını ve onun ilk eylemlerini konu almakta. İkinci çizgi roman ise Batman ile Alan Scott yani ilk Green Lantern'ın eski bir dava üzerine çalışmalarını konu almakta. İncelemenin tamamı için sizleri bloguma beklerim http://boslukkasifi.blogspot.com/...tman-gulen-adam.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Ed Brubaker
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı, Senarist
Doğum:
Bethesda, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri, 17 Kasım 1966

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 119 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.