Edward Fallon

Edward Fallon

Yazar
8.3/10
64 Kişi
·
126
Okunma
·
4
Beğeni
·
803
Gösterim
Adı:
Edward Fallon
Unvan:
Yazar
Onun kitaplarında olduğu gibi, Edward Fallon bir sır.
Onu tanıyanlar pek çok ruh halleri ile çok kişiliği olduğunu ve ülkenin farklı yerlerinde farklı meslekler icra ettiğini söylüyor.
"Bazen kendini hiçliğin ortasında kalakalmış bulursun ve bazen de, o hiçlikte kendini bulursun.
Sesi duyabilmek için kulak kesildi, ta ki sesin kafasının içinden geldiğini fark edene kadar.
Acılı bir şekilde güzel ve aynı zamanda yalnızdı. Öylesine yalnızdı. Öylesine yalnız ki. Kalbini paramparça ediyordu bu yalnızlık.
Ve işte yine duymuştu o garip, belli belirsiz ses dalgasını; garip, yabancı bir dildeydi ve tercüme edilmesi imkansızdı.
"Bazen kendini hiçliğin ortasında kalakalmış bulursun bazen de, o hiçlikte kendini bulursun" -Anonim-
O değil ama Canavar'ı tanıyor. Onunla tanışmış. Üzerinde varlığını hissedebiliyorum.
288 syf.
·3 günde·7/10
Maalesef yayınevi ilk kitapta olduğu kadar bu eserde de çevriye dikkat etmemiş; o kadar çok anlamsız cümle var ki...

Eser bir devam kitabı olduğu için çok fazla ayrıntı vermeyeceğim, ilk kitabı okuyanlar, Kate, Noah ve Christopher'ın "Canavar" diye adlandırdıkları katilin peşinden gitmeye karar verdiklerini biliyorlar. Christopher zihninde hissettikleri ile yine onları yönlendirir. Kate bunun nasıl mümkün olduğunu anlamasa da Christopher ve Noah'a güvenmek zorundadır. Singer'de karşılaştıkları olaylarla katile ne kadar yaklaştıklarını anlamaya çalışırken, Peder Morales'ten aldıkları desteğin işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorlardı...

Eser birinci kitaptan daha vasat sanki acele ile yazılmış gibi. Ruhlara ve zihinsel etkileşimlere biraz fazlası eklenmiş olsa da ilk kitap kadar heyecanlı ve merak uyandırıcı değil. Devamı olan kitabı okur muyum bilemiyorum...
288 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle şunu belirtmek isterim çevri ve basım hataları oldukça fazla...

Dedektif Kate Messenger, yürüttüğü bir aile katliamı soruşturmasının sorumluluğu ile boğuşurken, yardımcısının Bob MacLean'in dikkate almadığı bir ipucu yüzünden aralarındaki ipler gerilir. En başından Kate'i üst olarak kabul etmeyen Bob sonunda bardağı taşırır...

Bu ipucu o kadar önemlidir ki onları belki de katile götürecektir. Kate yakaladığı ipuçları ile reşit olmayan kızların sahte dünyalarına adım atsa da bunun ona nasıl bir fayda sağlayacağından henüz emin değildir...

Kate bu karışık olan soruşturmaya devam ederken, hasta olan babası ve eski eşi ile karşılaşmaktan kaçmaya çalışır....

Olay yerine tekrar giden Kate karşılaştığı manzara karşısında ne yapacağını şaşırır. Bu davetsiz misafirler, Noah Weston ile yanındaki kör ve dilsiz olan Christopher'dir. Kate onlara ne kadar şüpheli gözü ile bakmaya çalışsa da ortada olay yerine izinsiz girme dışında bir kanıt bulmakta zorlanır. Christopher ise onun ile iletişime geçmeye çalışır. Kate'in unutamadığı bir travmayı ona tekrar yaşatır ve eğer Kate kabul ederse ona katili bulmakta yardım edebileceğini söyler. Kate ise bir taraftan Branford ailesinin katilini ararken, bir taraftan da bu küçücük çocuğun gizemini çözmeye çalışmaktadır. Kate'in yakaladığı ipuçları kurbanların daha kişisel sebeplerden dolayı katledildiklerine işaret etse de soruşturma derinleştikçe daha çok şaşırmaya başlar. Christopher ise ona bambaşka bir dünyanın kapısını açmaya başlamıştır...

Gizemli bir eser. Kurgu çok iyi yapılmış fakat çeviriden mi yoksa yazarın özellikle mi eksik bıraktığı önemli sayılabilecek detaylar biraz yarım kalmış. Sıra dışı bir polisiye umarım yeni baskılardaki çevri daha iyi olur...
288 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Elimden bırakmak istemedigim harika bi polisiye roman. Polisiye romanlarla ilk kez tanışmış olmama ragmen artık sık sık bi tür kitaplar okuyacağımı düşünüyorum
288 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Sürükleyici elimden bırakamadığım bir kitaptı. Yazarın okuduğum ilk kitabı. Gerilim ve polisiye sevenlerin zevkle okuyacağını düşünüyorum. Bakalım siz de benim gibi kişiyi tahmin edebilecek misiniz !
288 syf.
·Beğendi·8/10
En az No:1 kadar ilginç güzel ve yazım yanlışlıklarına rağmen fazlasıyla okunası bir gerilim X Files'ın tadından kat be kat daha iyi üstelik. :)
288 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Dedektif Kate Messenger vahşi bir cinayete kurban giden ailenin fertlerini araştırırken gece yarısı olay yerine gitmesiyle neden orada olduklarını açıklayamayan bir adam (Weston) ile gözleri görmeyen ve dilsiz ama özel bir çocuk olan Christopher ile karşılaşır. Dilsiz ve kör olan çocuk beyninden yolladığı simgeler ile Kate ve Weston ile anlaşabilmektedir.

Polisiye kitapta biraz da doğaüstü bir şeyler olması kitabı daha da ilgi çekici bir hale getirmiş. Çabuk okunan sürükleyici bir gerilim romanı.

Not: Fazlasıyla çeviri ve basım hatası var.
288 syf.
·3 günde
Kitabın konusu, karakterleri, mekanları kısacası her şeyi güzelken çevirinin berbat olması yüzünden okumakta güçlük çektim. Açık olmak gerekirse iğrenç bir çeviri yapılmış. Zar zor okuyabildim.

Çeviri dışında harhangi bir sıkıntı yoktu. İlk kitapta olduğu gibi fantastik öğeler ve olaylar güzel işlenmiş. Genel olarak beğendim.
288 syf.
·3 günde·9/10
Eğer yazım hataları yüzünden çıldırıp yarım bırakmazsanız, sizi mükemmel bir kurgu bekliyor. Dedektif Kate Messenger, annesinin çözülemeyen cinayetinin vermiş olduğu ağırlıkla yoluna devam etmeye çalışıyor. Ve bir gün işlenen bir cinayet onun tam anlamıyla hayatını değiştiriyor. Kaçırdığı bir şey olup olmadığından emin olmak için tek başına olay yerine gittiğinde onun için sürpriz Christhopher için beklenen karşılaşma gerçekleşiyor ve sonrası büyük bir gizem ve alabildiğine aksiyon..
288 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Ben kitabi diger yorumlarin aksine begendim hizla okudum .devami olsa okurum .polisiye ve gerilim yeterliydi .
Gercek , bakip ta goremediklerimizle dolu yasamlar .
288 syf.
·Beğendi·8/10
Muhteşem kelimesi az gelir kanaatindeyim bu serinin ilk kitabı için lakin fazla kelime ve yazım yanlışlarından gına getirse de kesinlikle okunulası bir hikayeye sahip şiddetsiz bir şekilde tavsiyedir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Edward Fallon
Unvan:
Yazar
Onun kitaplarında olduğu gibi, Edward Fallon bir sır.
Onu tanıyanlar pek çok ruh halleri ile çok kişiliği olduğunu ve ülkenin farklı yerlerinde farklı meslekler icra ettiğini söylüyor.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 126 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.